לחובבי הניתוח הטכני - זיהוי וחשיבות קווי מגמה

מצב
הנושא נעול.

עמלת חן

New member
אבל זה בדיוק (או בערך) מה שכתבתי לאזרח

אין קשר להדלפה
גם אם תניחי הדלפה תוכלי לראות שהגרף לא יכול לחזות את העסקה. נניח שהעסקה הודלפה ונניח שהיא בוטלה ברגע האחרון - אז המניה תקפוץ. הטענה שלי היא שהגרף אינו יכול לחזות אירועים מהסביה הפשוטה שאף אחד בעולם לא יודע אם הם יקרו.
אבל זה בדיוק (או בערך) מה שכתבתי לאזרח
לכן אני קוראת לזה "אסון טבע", כי זה לא ניתן לחיזוי. הבנתי שאתה טוען שכל חיי המניה מורכבים מהמון אסונות טבע מינוריים, ועל כך כבר כתבתי לך שאולי אתה צודק. הויכוח שלי היה רק עם האזרח שטען שהארוע לכאורה היה אמור להיות ניתן לחיזוי בגלל הדלפות. אני לא הסכמתי איתו.

אזרח111

New member
קח לדוגמה את המקרה של ישראמקו

אין קשר להדלפה
גם אם תניחי הדלפה תוכלי לראות שהגרף לא יכול לחזות את העסקה. נניח שהעסקה הודלפה ונניח שהיא בוטלה ברגע האחרון - אז המניה תקפוץ. הטענה שלי היא שהגרף אינו יכול לחזות אירועים מהסביה הפשוטה שאף אחד בעולם לא יודע אם הם יקרו.
שקומץ של אנשים ידעו מה "מתבשל", תגלית גז ענקית, אבל הענין עדיין לא הובא לידיעת המשקיעים, אלא רק קומץ של אנשים שנמצאים עמוק בפנים - ידעו הניתוח הגרפי מתיימר לגלות את המידע הסמוי הזה לפני שהוא יוצא לתקשורת כי האנשים שיודעים על-כך יבצעו פעולות כדי למקסם את הרווחים שלהם על בסיס הידע שלהם

אזרח111

New member
וזה ישתקף בגרפים בצורה כזו או אחרת

שקומץ של אנשים ידעו מה "מתבשל", תגלית גז ענקית, אבל הענין עדיין לא הובא לידיעת המשקיעים, אלא רק קומץ של אנשים שנמצאים עמוק בפנים - ידעו הניתוח הגרפי מתיימר לגלות את המידע הסמוי הזה לפני שהוא יוצא לתקשורת כי האנשים שיודעים על-כך יבצעו פעולות כדי למקסם את הרווחים שלהם על בסיס הידע שלהם
וזה ישתקף בגרפים בצורה כזו או אחרת

alexver

New member
אין קשר להדלפה?babakama

אין קשר להדלפה
אין קשר להדלפה?babakama
אתה נותן דוגמאות טובות אך מנתח אותם איך שנוח לך(לא נכון) 1. יש הדלפה/זליגת אינפורמאציה -המנייע מתחילה לזוז בהדרגה -לרדת ורוב המשקעים לא מבינים למה 2.זה ממשיך מספר יומים 3. העיסקה בוטלה וישבטוח פירסום מפורט-המנייה תקפוץ בחזרה או יותר גבוה וזה התרחיש המדוייק

אזרח111

New member
לדעתי

הגרף יכול להצביע רק על מידע מספיק משמעותי
אם כמה אנשים ידעו מראש ועשו פעולות אישיות בקנה מידה קטן, שלא השפיעו, לא על מחיר המניה ולא על רמת הסחירות בה, או על המחזורים אז הגרף לא יכול לחזות שום דבר. למה בדיוק אתה מצפה? לקסמים? אני ממש לא באה להגן על השיטה (אני מכירה אותה רק באופן שטחי לגמרי, ברמת ההצהרות), אבל יש כאן כלי מסויים שמסוגל לתת אינדיקציות במקרים מסויימים, ולא צריך לצפות ממנו לכסות את כל הספקטרום שהוא לא מתיימר לכסות. עבור הכלי הזה מדובר באסון טבע. אם אתה רוצה לגלות גם אסונות טבע שלא מתבטאים בגרפים אז תוסיף לעצמך שימוש בעוד שיטות מודיעיניות שיוסיפו מידע מכיוונים אחרים.
לדעתי
כשאומרים שהשיטה אמורה להצביע על המידע הגלוי וגם על הסמוי ... מתכוונים בדיוק למקרה של רדויז'ן על אסון טבע אין שום מידע - לא גלוי ולא סמוי - אף אחד לא יודע שמחר תהיה בארץ רעידת אדמה לכן אין שום דרך שמישהו יוכל לנצל את הידיעה הזו לטובתו במקרה של רדויז'ן אני בטוח שהיו הרבה מעורבים - עורכי דין, רואי חשבון, משקיעים מרכזיים, עובדי חברה .......... האנשים הללו רוצים להרוויח כסף, ולכן חובה להניח שהאנשים ירצו לנצל את היתרון שלהם (בדמות המידע הסמוי) בשביל להרוויח המון כסף - והפעילות החריגה הזו אמורה להשתקף בגרפים אני תוהה למה זה לא קרה.

עמלת חן

New member
סחר על סמך מידע פנים זו עבירה פלילית!

לדעתי
כשאומרים שהשיטה אמורה להצביע על המידע הגלוי וגם על הסמוי ... מתכוונים בדיוק למקרה של רדויז'ן על אסון טבע אין שום מידע - לא גלוי ולא סמוי - אף אחד לא יודע שמחר תהיה בארץ רעידת אדמה לכן אין שום דרך שמישהו יוכל לנצל את הידיעה הזו לטובתו במקרה של רדויז'ן אני בטוח שהיו הרבה מעורבים - עורכי דין, רואי חשבון, משקיעים מרכזיים, עובדי חברה .......... האנשים הללו רוצים להרוויח כסף, ולכן חובה להניח שהאנשים ירצו לנצל את היתרון שלהם (בדמות המידע הסמוי) בשביל להרוויח המון כסף - והפעילות החריגה הזו אמורה להשתקף בגרפים אני תוהה למה זה לא קרה.

אזרח111

New member
ומצחיק שאת אומרת את זה ...

אחרי שראיתי שרשור שהודית לחגי על "תחזית" מוצלחת והוא אמר לך שזה בכלל מחיר שהם סגרו לפני שבוע בין הפעילים הגדולים

עמלת חן

New member
למה אתה מתעקש לסרס את דברי?

אחרי שראיתי שרשור שהודית לחגי על "תחזית" מוצלחת והוא אמר לך שזה בכלל מחיר שהם סגרו לפני שבוע בין הפעילים הגדולים
א. לא היתה אף מילת תודה בשרשור שאתה מתייחס אליו. היה ציון עובדה. אין לי מה להודות לו כי לא השתמשתי במידע שהוא נתן (פשלה שלי, למען האמת, אבל זה לא קשור לנושא). ב. מה אתה מנסה להגיד? שיש אנשים שעוברים על החוק ויוצאים מזה בלי פגע? וואללה, ממש מפתיע!

אזרח111

New member
מצטער, לא התכוונתי לסרס את דברייך

א. לא היתה אף מילת תודה בשרשור שאתה מתייחס אליו. היה ציון עובדה. אין לי מה להודות לו כי לא השתמשתי במידע שהוא נתן (פשלה שלי, למען האמת, אבל זה לא קשור לנושא). ב. מה אתה מנסה להגיד? שיש אנשים שעוברים על החוק ויוצאים מזה בלי פגע? וואללה, ממש מפתיע!
מצטער, לא התכוונתי לסרס את דברייך
וניסיתי להגיד שאף על-פי שזה אסור ע"פ החוק - זה מתקיים ולכן אמור להשתקף בגרפים (ומשום מה במקרה רדויז'ן לא הצליחו לראות את זה) אם זה לא היה מתקיים - לניתוח הטכני אין שום ערך, כי בשביל לראות את המידע הגלוי לא צריך ניתוח טכני, צריך פשוט לקרוא גלובס

alexver

New member
זה בטוח לא אך אני מאמין

האירוע של רדויזן הוא אסון טבע?
הצחקת אותי מדובר בBusiness, הרי בטוח היו אנשים שידעו על העסקה המתרקמת מבעוד מועד לא? אז איפה ההנחה שהגרף מצביע על המידע הגלוי, וגם על המידע הסמוי ..... הגרף לא נתן שום אינדקציות על מידע סמוי כלשהו אני לא אומר שעל מקרה יחיד אפשר לפסול שיטה שלמה, אבל את לא יכולה להוציא את המקרה הזה בתור "אסון טבע" ..... רעידת אדמה אף אחד באמת לא יכול לחזות, עסקה מתרקמת - בטוח יש כמה וכמה אנשים שידעו על כך מראש ופעלו בשוק בהתאם לכך
זה בטוח לא אך אני מאמין
שלא היתה הדלפה ורדוויזן ומשקיעם קיבלו את זה בהפתעה מוכלטת

Eldadius

New member
סטטיטיקה לא יכולה להכות את המדד

כאן אני דווקא לא מסכימה
כי צריך להבדיל בין ארועים שוטפים שאולי ניתנים לחיזוי, לבין ארועים שהם בגדר "אסון טבע פתאומי". ארועים כאלה צריכים להכנס לתוך כל התחשיב הסטטיסטי של הטעויות הצפויות בהשקעה לפי השיטה. כמובן שאם יש יותר מדי כאלה אז סטטיסטית השיטה לא תכה את המדד, אבל ארועים כאלה בפני עצמם לא פוסלים את השיטה.
כי המדד הוא הסטטיסטיקה... בכל מקרה, כדי להצליח במסחר, צריך להיות יותר מוצלח וחכם מכל השחקנים האחרים במשחק, כי על כל שקל שמרוויחים בטווח קצר מישהו אחר מפסיד אותו. אתם באמת חושבים שניסיון לחזות עתידות על פי צורה בקו מהווה יתרון מהותי על פני שחקנים אחרים כשנתון שיש עוד מליונים שעושים את זה?

alexver

New member
אז אתה אומר שבישביל להרוויח

כי המדד הוא הסטטיסטיקה... בכל מקרה, כדי להצליח במסחר, צריך להיות יותר מוצלח וחכם מכל השחקנים האחרים במשחק, כי על כל שקל שמרוויחים בטווח קצר מישהו אחר מפסיד אותו. אתם באמת חושבים שניסיון לחזות עתידות על פי צורה בקו מהווה יתרון מהותי על פני שחקנים אחרים כשנתון שיש עוד מליונים שעושים את זה?
מיליוני האנשים האלה צריכים עכשיו לעשות אפוך על אפוך לא?

Eldadius

New member
או לצאת מהמשחק הזה

מיליוני האנשים האלה צריכים עכשיו לעשות אפוך על אפוך לא?
או לצאת מהמשחק הזה
במקום לשחק במשחק עם תוחלת אפסית, אפשר לשחק במשחק עם תוחלת חיובית. לא מבין למה אנשים נוהרים בכמויות למשחקים עם תוחלת שלילית, אבל זה קורה שוב ושוב- פורקס, טכני, רולטה, לוטו, טוטו וכולי. מי שלא רוצה לאמץ את הראש ולחשוב איך להשקיע בצורה רציונלית וטובה, יכול פשוט לקנות תעודות סל על מדד רחב לאורך תקופה ארוכה. את המדד הוא לא יכה, אבל הוא יקבל אותו כמעט בדיוק, ומה רע בכ-10% בשנה?

russel2000

New member
למה אתה חושב שרדוויז'ן הוא הוכחה מצויינת

רדוויז'ן הוא הוכחה מצויינת
לכשלון של ניתוח טכני מבחינה תאורטית ומעשית. הניתוח הטכני אינו מסוגל לחזות כזה אירוע גדול ולכן בוודאי שאינו מסוגל לחזות מאות אירועים אחרים שקשורים לרדוויז'ן. מי שמתעמק באירוע של רדוויז'ן צריך ממש להתיאש מניתוח טכני.
לכשלון של ניתוח טכני? באמצעות הגרף אתה עוקב אחר תנועת המחירים של המוצר. במידה ויש שינוי בתנועה, אתה הראשון שרואה ויכול להגיב בהתאם. לדעתי אינך מבין את מהות הניתוח הטכני ואולי אפילו לא מעוניין להבין.

babakama

New member
תאור המקרה - מיוחד עבור ראסל אלפיים

לכשלון של ניתוח טכני? באמצעות הגרף אתה עוקב אחר תנועת המחירים של המוצר. במידה ויש שינוי בתנועה, אתה הראשון שרואה ויכול להגיב בהתאם. לדעתי אינך מבין את מהות הניתוח הטכני ואולי אפילו לא מעוניין להבין.
יום סתיו רגיל, טמפרטורות ממוצעות לעונה, המניה נסחרת ביציבות, היא בעליות קלות בחצי שנה האחרונה. המסחר נסגר. יש משחק ב-NBA, בוסטון שוב מפסידה. יש הודעה על העסקה של סיסקו ותנדברג. ערב, לילה. המנכל של רדוויז'ן מתהפך בשנתו ומנסה להזכר בתנאי הפרישה שלו בחוזה. בוקר. המסחר נפתח. המניה נפתחת בירידה של 30%. מה לא ברור? איפה פה הטכני? מה לא הבנתי? מה אתה לא הבנת? מה אתה מנסה להגיד?

russel2000

New member
אתה בסה"כ מתאר פער שלילי שזוהי תופעה

יום סתיו רגיל, טמפרטורות ממוצעות לעונה, המניה נסחרת ביציבות, היא בעליות קלות בחצי שנה האחרונה. המסחר נסגר. יש משחק ב-NBA, בוסטון שוב מפסידה. יש הודעה על העסקה של סיסקו ותנדברג. ערב, לילה. המנכל של רדוויז'ן מתהפך בשנתו ומנסה להזכר בתנאי הפרישה שלו בחוזה. בוקר. המסחר נפתח. המניה נפתחת בירידה של 30%. מה לא ברור? איפה פה הטכני? מה לא הבנתי? מה אתה לא הבנת? מה אתה מנסה להגיד?
אתה בסה"כ מתאר פער שלילי שזוהי תופעה
מאוד מוכרת בניתוח טכני בייחוד במוצרים שלא נסחרים 24/7. בדוק את הגרף וראה האם מדובר בתנועה שונה מהרגיל במניה זו יחסית לזמן האחרון. במידה וכן - שים לב שכרגע נוצרה אינרציה חדשה ועליך לקחת אותה בחשבון בניתוחים שלך. אני חוזר ואומר - הניתוח הטכני אינו כדור בדולח. בנקודות זמן מסויימות ניתן לדעת סבירות מסויימת לכיוון כלשהו. זה הכל. במידה ויש שינוי בתנועה, הראשון שיראה זאת יהיה זה שמסתכל על תנועת המחיר, על הגרף. הניתוח הטכני לא אמור היה לחזות שביום סתיו רגיל המניה תפתח בירידה של 30%. זו לא מטרתו. אנשים לפעמים טועים וחושבים שבעזרת ניתוח טכני ניתן לחזות את העתיד. האנשים הללו מקבלים מרג'ין קול מהר מאוד...

Eldadius

New member
ניתוח טכני זה כמו כדור בדולח

"ניתוח טכני הוא נסיון לחזות את העתיד??? לכולם
למראות שאני מאוד מכבד מה שכתבתה וכותב בנושא אני חושב שנוצר אצלך מין טעות בהבנת החברה מהפורום וכמובן התעלמותך מין הדברים שכתבו בנושא ביקרון לא ראיתי באף שירשור שמישהו כתב שניתוח טכני הוא נסיון לחזות את העתיד של הנייר הסתיגמה הזאת ,אנחנו המשקעים, הדבקנו מרוב הטיפשות שלנו(כהכללה שלי בלבד) כי ניתוח טכני זה אחד מהכלים שעוזר ללמוד על התיחסות של המשקעים לנייר בפרספקטיבה של זמן. ניתוח טכני מלמד אותנו אותנו איך המשקעים התנהגו במנייה ב שלושה ממדים 1.עבר 2.אובה(פירסומים,הודעות,זליגת אינפורמאציה ,שמואות ודברים אחרים) 3. ציפיות המשקעים לעתיד בקיצור מה שאני מרמז שהניתוח טכני זה לא כלי שמנתח את המנייה אלה זה כלי שמראה את התיחסות של המשקעים אל המנייה לכן אתה לגמרי צודק :עבור משקיע רציני אין תחליף להכרת החברה, התחום שבו היא עוסקת, מקרו-כלכלה, והבנה בחשבונאות ובכלכלה. אך אין לזלזל בכלי הנוסף "ניתוח טכני"
ניתוח טכני זה כמו כדור בדולח
מנסים לנחש לאן הולך המחיר בלי שום קשר ל"סחורה" עצמה. כמו שמלכיאל קורא לזה: "מגדלים פורחים באוויר". כל הרעיון של ניתוח טכני זה לנסות לזהות תבניות כדי לדעת מתי המחיר צריך לעלות ומתי לרדת, כל מה שמסביב לזה זה קשקושים. אם זה לא נסיון לחזות עתידות, אין מושג מה חיזוי עתידות. במקום לקרוא קווים בכף יד קוראים קווים בגרף. אני עדיין מחכה שמקיע טכני כלשהו יראה לי שהוא מצליח להכות את המדד לאורך זמן בעזרת ניתוח טכני פרופר. כמו שציינתי בעבר- אני לא מכיר אף אחד כזה, ולא מכיר אף אחד שמכיר מישהו כזה. סיפורים יש עד אינסוף- אבל מישהו שחי מזה עדיין לא ראיתי. ועוד עניין חשוב אחד- גם אם יש מישהו שמצליח להרוויח טוב מניתוח טכני, אל תצפו ממנו ללמד אתכם את הכלים שלו, בגלל שברגע שעוד אנשים יכירו אותם, הם כבר לא יהיו שווים דבר.

מצב
הנושא נעול.
למעלה