לחץ שלפני החתונה ובכלל

tigerlily007

New member
לחץ שלפני החתונה ובכלל

שלום אני מתחתנת בקרוב ונמצאת תח לחץ עצום לקראת החתונה - סידורים, ארגונים כד'. מה גם שאני סטודנטים שנמצאת בתקופת מבחנים ועובדת. לרב אני מתמודדת היטב עם מצבי לחץ אפילו מתפקדת יותר טוב. עכשיו הלחץ הזה הורג אותי. אני מגיעה למצבים של התפרצויות אלימות וצעקות, ואז בכי ודיכאון. לפני כמה שנים סבלתי מהתפרצויות דומות והייתי בטיפול תרופתי כשנתיים. עכשיו כבר מאוחר מידי לפנות לטיפול תרופתי - נשאר עוד 3 שבועות לחתונה וההתקפים חוזרים מידי יום ומתחזקים מפעם לפעם. הבאתי את בן זוגי למצב של יואש ממני והוא כבר שוקל שנית אם הוא רוצה לחיות איתי כל החיים (אם כל פעם שיש לחץ, אני מתפרקת). הוא מאוד נפגע וכועס מהצעקות והאלימות שאני מפגינה. אני מפחדת שהוא יעזוב אותי כי אני מפחידה אותו או שיאשפזו אותי בגלל התקף פסיכוטי לפני החתונה ובכלל איזה מין חיים אלו? אשמח לקבל עצות למציאת פתרון כלשהו

תגובתך שכיחה ואף צפויה. עוצמתה נשמעת חריגה..

תגובתך שכיחה ואף צפויה. עוצמתה נשמעת חריגה.. ע"פ תיאורך, אני מבין כי למרות ש-"לרב אני מתמודדת היטב עם מצבי לחץ, אפילו מתפקדת יותר טוב", הרי שבמצבי לחץ מתמשכים ( ומצבך בהווה, בהחלט עונה לקריטריון של לחץ מתמשך ), את נוטה להתפרצויות וסערות רגשיות. את לא נשמעת פסיכוטית ומאד סביר שחברך ( האוהבך ודאי בשל תכונותייך הטובות והמוערכות, בד"כ, על ידו ) לא יעזוב אותך. אך סבלך בהחלט רב ומיותר. לכן ולאור טווח הזמן הקצר שלפני החתונה, הייתי ממליץ, פרט ובנוסף לשיתוף ריגשי ופתוח עם בעלך העתידי ותרגול "הרפיות", גם לפנות לסיוע פסיכולוגי מקצועי ואולי אף להסתייע בתרופות הרגעה, במידה ורופאך ( אפשרי גם רופא המשפחה ) ימצא לנכון לתיתן לך. בהצלחה ומזל טוב

למעלה