לחץ

לחץ

שלום רב, אני אישה בת 32 נשואה ואם לשניים. אני מורה וכרגע בחופשה. בחודשים האחרונים אני מרגישה קצת לחוצה, למרות שאין סיבה מיוחדת לכך. כתוצאה מכך אני מרגישה בדפיקות לב מהירות ובתחושה של סחרחורת קלה ומעין אי יציבות. האם תחושה זו יכולה לנבוע מלחץ? כל הבדיקות שבצעתי יצאו תקינות. הבעיה העיקרית היא שאני חוששת מהמצב הזה ולכן כל הזמן מוטרדת בהאם יש לי סחרחורת או אין לי, כלומר האם זהו מצב אמיתי או פסיכלוגי?, כמובן מה שיוצר תחושה גוברת של לחץ וחרדה. האם מצב זה מוכר? וכיצד ניתן להתמודד איתו. אודה על תשובתך, כי זה מאוד מפריע לי בחיי היומיום.

שרון ערב טוב...

את מתארת תסמינים שיכולים להתאים בדיוק למה שמכונה בלשון פסיכולוגית: התקפי חרדה. קראי מעט יותר באינטרנט על הפרעות חרדה (יש מספר הפרעות והתסמינים בהם מעט שונים). כעיקרון, אם בכך מדובר המצב אינו מאפיין בעיה פיזיולוגית אלא הפרעה נפשית והמקור לה אינו תמיד ברור או נגלה לעין. על מנת לטפל בהפרעה מסוג זה יש ראשית לשלול כפי שעשית כל אפשרות לבעיה רפואית ולאחר מכן לפנות לטיפול פסיכולוגי בגישה קוגניטיבית-התנהגותית. לעיתים צריך גם ליווי תרופתי כלשהו לפרק זמן אך לא בהכרח. אם תחפצי בהפנייה פני אלי לתיבת המסרים ואשתדל לעזור, טל

למעלה