לידה רגילה או ניתוח קיסרי

מ14

New member
לידה רגילה או ניתוח קיסרי

שלום רב, אני בהריון ראשון, בת 32. לפני כשנתיים אובחנה אצלי צניחה מסויימת של אברי רצפת האגן (אנטרוציל ורקטוציל - אני מקווה שלא שיבשתי השמות). עברתי באיכילוב טיפולי ביו פידבק של שרירי הרקטום.ואני חשה הקלה מסויימת אם כי הצניחה כמובן לא נעלמה. מאחר וידוע לי כי לידה רגילה גורמת לבעיות בשרירי רצפת האגן, רציתי לדעת אם לדעתך, במצבי המתואר, עדיף ללדת בניתוח קיסרי והאם יש בכך בכדי למנוע היווצרות הנזק.

לידה ורצפת האגן

ליולדת שלום, השאלה שהצגת קשה ואין תשובה חד משמעית. הריון ולידה (כן, גם ההריון, ולאו דוקא הלידה לכשעצמה) עלולים לגרום נזק לרצפת האגן. במקרה שלך- הנזק כבר קיים, והואיל וזהו הריונך הראשון- כנראה שהנזק קשור לגורמים אחרים כמו תורשה, משקל גוף, נטיה לעצירות וכדומה. כך- שניתוח קיסרי יזום, ללא נסיון לידה לא ימנע בודאות התדרדרות המצב. מאידך יש לזכור שהתחלואה הקשורה בניתוח קיסרי גבוהה בהרבה מלידה רגילה. זאת ועוד- בהנחה שתעברי ניתוח קיסרי, איך תלדי בלידות הבאות? שוב בניתוחים קיסריים? ידוע שניתוח קיסרי אחד אכן מגן על רצפת האגן אך אפקט ההגנה אובד בשלושה ניתוחים קיסריים ויותר... עצתי- שוחחי על הנושא עם הרופא המטפל- לצורך החלטה על אופן הלידה יש לשקלל פקטורים אישיים רבים- ואין תשובה אחידה לכולן. בהצלחה, דר אסנת גרוץ.

למעלה