לידיעת הישראלים הפריירים

מצב
הנושא נעול.

euronitzan

New member
אני לא יודע מה אתכם
אבל לי יש אי נחת לקרוא על רכבות וגרמניה באותו משפט בייחוד שאחים של סבא שלי ז"ל היו על רכבות כאלו במלחמת העולם השנייה
לא צריך לחבר לשואה
כל נושא שעוסק ברכבות בגרמניה. אם כבר, זה רק מוריד מערך העיסוק בשואה, לא ההיפך.

connex

Active member
ואני ציינתי שזה חבל
כי בהחלט אפשר וכדאי לדון ברכבות בגרמניה. את כל זאת אני אומר כנכד לניצולי שואה, אגב.
אני לחלוטין בעד הדיון
רק ציינתי שקשה לי נפשית עם העניין אך כמובן שאשתדל לשים את הרגשות בצד בעת הקריאה

אני לא יודע מה אתכם
אבל לי יש אי נחת לקרוא על רכבות וגרמניה באותו משפט בייחוד שאחים של סבא שלי ז"ל היו על רכבות כאלו במלחמת העולם השנייה
אני אגיד לך מה איתי
כמו כל הפולנים גם אני איבדתי בשואה עשרות מבני משפחתי. אבל אין לי שום בעיה לדבר על רכבות בגרמניה ללא קשר לשואה. לעומת זאת יש לי בעיה רצינית עם ישראלים/יהודים שיושבים באירופה (וגם בארה"ב לצורך העניין) ומטיפים לי מוסר, כאילו שהם לא יברחו לכאן כמו עכברים ברגע שהלבנה הראשונה תעוף דרך החלון שלהם. מעניין אם כשהיהודי הצרפתי נחטף, עונה ונרצח ע"י הכנופיה האיסלמית לפני כמה שנים הוא חשב לעצמו ברגעיו האחרונים: "לא נורא, כאן בצרפת יש תח"צ מצויינת, אז מה זה מוות קטן בעינויים?"

מבשרת333

New member
לידיעת הישראלים הפריירים
בגרמניה הרכבת העילית לא עבדה כראוי (הכוונה שחלק מהרכבות לא הגיעו בזמן). בתור בקשת סליחה הורידדה הנהלתה התחבורה הציבורית את מחירי כרטיסי הנסיעה במשך חדשיים בצורה משמעותית. מתי מבקשים מכם סליחה בישראל???
אנחנו בישראל ובהנחה שדבריך יש בהם
ונכונים וראויים למחשבה,בנוגע לאופי והשיח הלאומי של ישראל...לא ישנה דבר.

אנחנו בישראל ובהנחה שדבריך יש בהם
ונכונים וראויים למחשבה,בנוגע לאופי והשיח הלאומי של ישראל...לא ישנה דבר.
תודה שרית333 הנה התשובה
לבני הספל:בחודשים נובמבר ודצמבר נוסעי הרכבות והאוטובוסים בברלין קיבלו הנחה עצומה על מחירי הנסיעות בגלל האיחורים של הרכבת העילית. לזה התכוונתי.כן , ממש ככה. והתנצלויות בכל העיתונים. כך שסליחה, אבל אתה לא יודע על מה אתה מדבר, ואני מבקש שתודיע לחבריך שראשי התחבורה הציבורית התנצלו כספית עבור הטעויות שהם עשו. הם עלולים עוד לחשוב שאתה צודק. לגבי מה שמכריזים בכרוז לא כתבתי כלל. עכשיו זו באמת פעם אחרונה שאני כותב. האמת היא שזה היה נסיון מעניין. אני לא מהמוסד. אני מתמחה בנושא של רגשות ואני למדתי כמה הם הרסניים (אם אתה רוצה אתה יכול לקרא על הנושאים האלה באתר שלי, לא בתפוז, אבל אתה הרי חקרת הכל עלי. המאמרים על הטקס ועל הרגשות הם ארוכים ומעט מסובכים אבל עם קצת מאמץ אולי תצליח) כשכתבתי בהתחלה מה שכתבתי, כתבתי על הנושא של התנצלות ונתתי את הרכבת התור דוגמא. למי כתבתי? דווקא לאנשים שמתפעלים את התחבורה הציבורית בארץ ולמשתמשים בה. התנצלות- לא רכבת, לא מוסלמים, לא בטיח. התנצלות. מה זה כשמישהו דופק משהו ומבקש בדרכים שונות סליחה ממי שהוא פגע בהם. נכון שאני חי בגרמניה, אבל לידיעת כל מי שקורא, אני לא אוהב כל כך ברטוורסט ודווקא קונה אצל ערף אוכל ים תיכוני. אנחנו נמצאים פה כבר 12 שנה כי באירופה יש לאישתי עבודה (אין לה אפשרות במקצוע שלה לעבוד בארץ) ואני מצאתי פה אפשרות לעבוד, ותנחש באיזה נושא? ולמה כתבתי דווקא בפורום הזה? כי אני יודע את כל התלאות שעוברים על הנהגים של האוטובוסים שתקועים בפקקים, אני יודע על התשתית הדפוקה והתוכניות שכבר כתבו עליהם באחד מן התשובות. דווקא כדי שאנשים ירגישו שזכותם (כמו שקורה כעת בתוניסיה) לא להסכים. אבל מה עניין את כולכם? שאני בגרמניה. שהיתה שואה. אני חוזר- כתבתי על התנצלות תקרא את מה שכתבתי. אחד המאמרים שכתבתי הוא על טראומה. האדם לוקח איתו את הטראומה שלו לכל מקום והיא מדברת מגרונו, לא הוא. גם השואה היתה טראומה, והיא מגיבה מגרונותיהם של כל היהודים. רכבת- שואה, גרמניה- שואה, יורדים- שואה, לפעמים המילים לא שייכות לשואה, אבל אצל אדם חולה רק השואה מגיבה, לא האדם עצמו. אין לא אפשרות להגיב כי היא מגיבה במקומו. הכי הצחיק אותי מאיט חלקיקים, הוא אישר לי את כל מה שכתבתי. אפילו את "הר וייסמן" שלך אהבתי וממש התרגשתי מפרק דה פראנס. הוא במיוחד הוכיח לי למה יכולה טראומה לאומית לגרום.קיבלתי ממנו הרצאה שלמה על האיסלם. אבל אני רוצה להזכיר לכולכם- כדי לשנות משהו הולכים אל אילו שהצליחו. יורם כתב כבר הכל כך שאין לי מה לכתוב יותר (כל הכבוד לו). כדי שתבינו- אף אחד, כולל אני, איננו מטומטם וכולם רואים באירופה נאצים, מוסלמים, נוצרים, אבטלה וכו, אבל הנושא שלי היה התנצלות כנורמה חדשה. חשבתי שיהיה יפה אם בישראל יבינו שאם, למשל, לכבאים אין ציוד מתאים, האחראי יבקש סליחה. אבל מה? גם לו יש התבצרות- שואה, מוסלמים....... אולי אתה מבין עכשיו. טוב אני חוזר, BVG (החברה המפעילה את התחבורה הציבורית בברלין) התנצלה על המחדלים שהיו במשך תקופה עם הרכבת העילית והחזירה לנוסעים את כספם על ידי כך שהם שילמו בשני חודשים מחיר מאוד נמוך עבור הנסיעות. נכון, זה לא עזר ועדיין יש בעיות, אבל הנושא הוא התנצלות!!!!!!! שיהיה לכם רק טוב בישראל. תקרא טוב את המסר של מבשרת333 על תרבות הדיבור בישראל. קודם תוקפים אחר כך לפעמים חושבים.

לידיעת הישראלים הפריירים
בגרמניה הרכבת העילית לא עבדה כראוי (הכוונה שחלק מהרכבות לא הגיעו בזמן). בתור בקשת סליחה הורידדה הנהלתה התחבורה הציבורית את מחירי כרטיסי הנסיעה במשך חדשיים בצורה משמעותית. מתי מבקשים מכם סליחה בישראל???
עניתי לך כאן
כאן

מצב
הנושא נעול.
למעלה