לייצג את המדינה...

UWC1

New member
לייצג את המדינה...

רציתי לשתף אתכם בחוויה מדהימה שהייתה משמעותית מאוד בחיי... בגיל 12 קראתי לתומי גיליון מעריב לנוער, כשנתקלתי בכתבה מעניינת מאוד... בכתבה סופר על מספר תלמידים ישראלים בתיכון, שנשלחו ללמוד ליצג את ישראל בבתי ספר בינלאומיים בכל העולם, יחד עם תלמידים ממדינות שונות בני גילם. מיד נשמע לי הדבר כמו חלום שרציתי לקחת בו חלק. בעודי בכיתה י` החלטתי להגיש מועמדותי לפרויקט המדובר... ולאחר תהליך מיון מפרך אך מהנה, התברר לי כי התקבלתי לייצג את מדינת ישראל בבית הספר של הארגון בהונג-קונג. באותה שנה נסעו 8 בני נוער נוספים מהארץ גם למקומות שונים בעולם – אנגליה, הודו, איטליה, נורבגיה, קנדה, ארה"ב (והשנה נפתח בית ספר חדש בקוסטה ריקה). איתי בבית הספר למדו כ-250 תלמידים נוספים מ-90 מדינות שונות בעולם, על חלקן לא שמעתי מעולם, כמו גם תלמידים ממדינות אחרות במזרח התיכון כגון ירדן, לבנון, מצריים וכד`. התוכנית של בית הספר כוללת לימודים לבגרות בינלאומית הנקראת IB (אשר מוכרת בכל אוניברסיטה בארץ ובעולם). כל תלמיד בוחר 6 מקצועות שונים ע"פ העדפותיו האישיות, מתוך מגוון די רחב של מקצועות שונים מכל התחומים. הלימודים בניגוד לארץ היו מעניינים מאוד ומעמיקים ובכיתות קטנות (5-15 תלמידים). החלק המרגש יותר היה מחוץ ללימודים עצמם. על כל תלמיד לקחת פעילות ספורטיבית (לפחות אחד), כגון טיפוס על קירות, קיאקים, קפוארה, קונג-פו, קמפינג ועוד ועוד. פעילות אומנותית, החל מבישול סיני, ריקוד דרום אמריקאי, כתיבה יפנית וכו`. ושירות כלשהו לקהילה הסובבת את בית הספר - צוותי חילוץ והצלה, מיפוי ריפים בצלילה, עבודה עם ילדים וכו`. גם הטיול השנתי לא היה בדיוק לנגב (לא שיש משהו רע בנגב). במהלך לימודי יצא לי ליסוע לטיול אופניים בסין, לעבוד עם ילדי רחוב בהודו, ועם יתומים בסרי-לנקה ועוד ועוד.. חברי ללימודים נסעו גם לראות מקדשים בבאלי, לצלול בפיליפינים וכד`, על אחד לפי ראות עניו. בכל חודש קבוצת תלמידים שבאה מאזור מסוים בעולם (דרום אמריקה, אפריקה, אסיה, המזרח התיכון וכו`) צריכה להכין ערב שמציג את התרבות ממנה באו – אני נהניתי מאוד לטעום מהמאכלים של כל אזור, לשמוע את המוזיקה, ולהכיר יותר טוב איך אותם אנשים חיים, ולהציג בפניהם את הדרך בה אנו חיים כאן בארץ. בקיצור, הייתה זו החוויה הטובה בחיי, לא היה קל להיפרד מכל החברים ולחזור לארץ, אבל שמרנו על קשר. הפרוייקט הזה עדיין רץ הארץ,ובכל שנה מקבלים 10-15 תלמידים מלגות לסוע לבתי ספר השונים ולבלות בהם שנתיים מדהימות מחייהם. לצערי הרב תלמידים רבים לא מודעים להזדמנות המדהימה הזו, ע"כ חשוב לי לשתף אתכם בחוויה, שתדעו שגם אתם יכולים. השנה הגשת המועמדות לתלמידי כתות י-יא תהיה עד ה-1.1.06, וכולם מוזמנים, לא צריך להיות תלמידים מצטיינים או משהו כזה, רק עם ראש פתוח לאתגרים, נכונות ללמוד ולהכיר אנשים חדשים. עוד פרטים ואת טפסי ההרשמה אפשר למצוא באתר של הארגון הישראלי www.il.uwc.org וכמובן גם אני אשמח לענות על כל השאלות, בכדי לאפשר גם לכם לקחת חלק בחוויה המדהימה שאני חוויתי

atayen

New member
יפה!

הלוואי שהייתי לומדת במקום כזה כשאני הייתי בתיכון :) רק עם הכשרות של המאכלים מכל העולם יש לי בעיה....

BoNoAyChI

New member
וואו....

נשמע לי כיף!!! ממש כיף!!! הלוואי שהיה לי את האומץ... לעזוב עכשיו הכל באמצע וללמוד בחו"ל שנתיים...
איך הסתדרת עם זה?? לעזוב את כל החיים שלך, החברים, המשפחה, כל שאר הדברים שהיית חלק מהם (חוץ מבצפר)??? לא מתגעגעים הביתה נורא?? הייתי מתה לעשות דבר כזה, אבל נראה לי מפחיד מדיי... (אני בכיתה י"א ככה שיש אפשרות...
) ושאלה אחרונה... זה עולה כסף?? כמה בערך??
מראש
BoNoAyChI

UWC1

New member
אז ככה...

לגבי הפרידה מהבית והמשפחה. כמובן שיש קשיים, אבל הסביבה בקולג' כל כך תומכת ומסייעת להתמודד עם הקשיים. כיוון שכל שאר התלמידים בבית הספר הם באותו מצב (עזבו את הבית וכו'), יוצרים קשר קרוב וחם, מאוד מהר. והחברויות שנוצרות אם קרובות ועמוקות יותר מכל דבר שהכרתי קודם. כיום קל מאוד לשמור על קשר הן עם החברים והן עם המשפחה בעזרת אימייל וטלפונים, כך שלא לגמרי נפרדים. כמו כן, כמובן שיש חופשות (חודש בחורף ו-3 חודשים בקיץ)- כך שהפרידות בפועל הן 3 חודשים כל פעם, מה שלא כל כך נורא. בנוסף, למרות שמוותרים על דברים בארץ, משלימים זאת עם חוויות ועיסוקים חדשים, שלפחות לי לעולם לא הייתה הזדמנות לעשות בארץ. לטעמי זה שווה כל רגע, ועדיין לא הכרתי משהו שעשה זאת והתחרט. במהלך המיונים מכירים עוד אנשים שהיו בפרויקט, נחשף יותר מידע מתוך שיחות (לא שמסתירים משהו, פשוט לא תמיד יודעים מה לשאול), וגם מועמדים נוספים כמוך - ומגלים שלכולם יש חששות דומות. ע"י התהליך הזה קל יותר להגיע להחלטה.. וכמובן אפשר להפסיק את תהליך המיון בכל שלב (גם לאחר שמתקבלים). כך שאין מה להפסיד בהגשת מועמדות - במיוחד אם את בכיתה יא וזוהי ההזדמנות האחרונה שלך להגיש מועמדות. לגבי עלויות. כל התלמידים נשלחים על בסיס מלגות. חלק מהמלגות חלקיות (נגרשת השתתפות הורים) וחלקן מלאות. חלוקת המלגות היא ע"פ המצב הכלכלי של המשפחה, כשהמטרה היא שאף תלמיד לא ימנע מלהשתתף בפרויקט עקב מצב כלכלי. אם את מעוניינת לשאול שאלות נוספות באופן אישי יותר, תוכלי לשלוח לי מייל [email protected]

UWC1

New member
לצערי לא

אבל אפשר להמתין עד כתה י' - אנחנו נהיה כאן.

the queen zohar

New member
אוף../images/Emo168.gif

אני דווקא אוהבת לייצג וללמוד על תרבויות... ואבא שלי עובד עם אנשים מכל העולם שמזמינים אותנו לארצם/מוזמנים לביתנו, אז גם יש לי ניסיון...

the queen zohar

New member
ועוד משהו../images/Emo168.gif

אפשר להחליט להפסיק
כאילו אפשר להיות שנה ולחזור לתיכון בישראל

UWC1

New member
בעיקרון..

מנסים לבחור אנשים שימלאו את כל השנתיים ולא יחזרו,אבלכמובן שאף אחד לא יחזיק משהו בכוח שם.

Grumpy

New member
נסיון להקפיץ ../images/Emo13.gif

לתשומת ליבם של אלו שאולי מעוניינים, המועד האחרון להגשת הטפסים הינו ה 10 לחודש. !!! מקווה שיקפוץ חזרה לעמוד הראשון .

למעלה