לימודי מידענות

korida

New member
לימודי מידענות

אני מעונינת לעבוד בספריות בעתיד ואני רוצה לברר האם התואר במידענות של בר אילן הוא דומה בתוכנו לתואר במידענות וספרנות ,זאת אומרת האם לתואר של בר אילן יש גם אוריינטציה ספרנית שמכשירה לעבודה בספריות ציבוריות ובספריות בבתי ספר או שהוא יותר מכוון לכיוון המידע והאינטרנט ולעבודה בארגונים ופחות בספריות ? כמו כן ,האם בשוק העבודה תחום הלימוד של ווב טכולוגיות נדרש בעבודה בספריות ? ושאלה אחרונה ,האם יש אפשרות ללמוד בתור מקצוע ראשי ווב טכנולוגיות ובתור מישני מידענות ? או שצריך לבחור משני וראשי מחוגים שונים ?

igreenwald

New member
תשובה חלקית

לימודי מידענות בבר אילן מתחילים עם יסודות הספרנות: קטלוג, מיון, מפתוח, תקצור, יעץ. וכאמור מגוון קורסים נוספים ביחס למחשב לאינטרנט ולמאגרים ואתרים בתחומים מסוימים (כלכלה, חברה, מדעי החי, יהדות...) ישנה בחירה מסוימת בין הקורסים בתואר ראשון שמאפשרת ללכת מעט בעקבות הנטייה לכיוון של שירותי סיפרייה בכלל וסיפריות מיוחדות למיניהן, או לכיוון חיפושי מידע אלקטרוני וליצירת תכני ווב. בתואר שני העניין הרבה יותר מובחן. ספריות ציבוריות ואקדמיות ספריות ומרכזי מידע לאוכלוסיות מיוחדות - מידענות חברתית ביבליותרפיה מידענות ארגונית וניהול ידע - תהליכי מידע וידע בארגונים עיסקיים טכנולוגיות ווב - יצירה עיצוב וניהול של אתרי ותכני ווב ספרנות בית ספר כימעט ולא נלמדת בבר אילן ומכללות הוראה שמלמדות מידענות עדיפות לתחום זה. התרשמתי שלרוב בארץ הספריות אינן מפעילות קטלוג מקוון ואתר פעיל במיוחד, ולכן השקעה בתחום הווב אינה יתרון משמעותי בספריות. במידה מוגבלת צורת החשיבה של מידע-על (פריטים אחרים) מועילה גם לניהול תכנים בווב. מסלול הטכנולוגיות ווב הוא חדש ולכן אפשרויות השילוב עם מידענות לא ידועות לי רק למזכירות- יועצת אקדמית - עמליה ברנד צפויות תשובות לכך, אינני בטוח כלל האם המחלקה הזו או בר אילן בכלל או תואר שלם הם הכיוון הכדאי להשקיע ללמוד טכנולוגיות ווב (אולי HIT חולון אבל גם בזה איני בטוח)

למעלה