לכל הבכורים...

לכל הבכורים...

אומרים שהילדים הבכורים הם בעצם שפני ניסוי של ההורים. כלומר הם הראשונים שעוברים תהליכים ונתקלים למצבים שחדשים להם וגם להורים ולמרות זאת אחים הצעירים להורים יותר קל איתם כי הם כבר עברו את זה עם הגדולים. אצלי במשפחה כשאני נכנסתי לגיל ההתבגרות וואי וואי איזה צעקות הלכו בבית. וכשהכי הגיע ל"גיל המופלא" הזה היא הייתה תמיד מגיבה" עזהי אותו זה יעבור לו" זה קרה במשפחות שלכם?? איך???

העלית נושא יפה ../images/Emo45.gif

אני חושבת שמילד לילד ההורים צוברים יותר מניסיון, ולפיכך כשהתחלת להתנהג כמו מתבגרת רגילה הם נבהלו כי לא היו רגילים אבל עם אחיך הם רגילים יותר. שפני ניסיון- לא רואה את זה ככה. ההורים לא מדענים, הם סה"כ מנסים לעשות את הטוב ביותר עבור ילדיהם- משתדלים לפחות

גם אצלינו זה היה ככה. אני הייתי

הנסיינית, מה שלא הרשו לי - הירשו לאחי ואחותי בקלות, מה שאצלי הלך במאבקים, אצלם הלך חלק. אצלי במשפחה עם הילדים אני עוד לא יודעת איך זה כי אדוארד עוד תינוק ולולי בת 7.

ייתכן ...

ייתכן (ומובן כמובן) שהילד הראשון הוא "הנסיוני" . ההורים לומדים איך לטפל בו , איך להתנהג אליו תוך כדי גדילתו . זה עולם חדש בשבילהם . ההורים שלי הביאו אותי לעולם בגיל נורא צעיר (18-19) , דבר שכנראה גרם להם לעשות מספר טעויות איתי (לא נורא , אני סולח להם , יצאתי לא רע בכלליות
) . אבל עם אחי הקטן - הם היו יותר "חכמים" והתנהגו בהתאם . ועכשיו ? אני בטוח שהאחות החדשה תגדל כמו שצריך , יש להם כבר חכמת חיים והמון נסיון .

יעלי 8

New member
יש בזה משהו ...../images/Emo119.gif

אבל לדעתי זה גם קשור לזמן שעובר כי אותי ואת אחי חנכו די דומה (יש בינונו 4 וחצי שנים ) וביני לבין אחותי יש 23 שנה ואבא שלי אומר שנגיד את אחותי הוא יחנך חינוך רוחני כאלו הוא לא ירים עליה יד לא יעמיד אותה בפינה ( מה שלפני 23 שנה היה מקובל ואף אחד לא היה עושה עניין ממכה בטוסיק או פליק ביד והיום הרבה יותר מודעים לזה ולהשלכות של אלימות במשפחה ) או לדוגמא הגננת שלי הייתה טעות פדגוגית אני כל יום היתי באה לגן נשכבת על השטיח ובוכה כמה שעות טובות וההורים שלי ידעו שרע לי אבל לא עשו כלום . (שאחי היה צריך להרשם לגן חובה הלכתי עם ההורים שלי לעירייה והשבעתי אותם שלא יסכימו שיקבל את הגננת שהייתה לי ) והיום אבא שלי אומר שאם הוא ירה שלנועה (אחותי ) לא טוב בגן הוא ישלוף אותה משם . לכן נראה לי שזה יותר קטע של תקופה . או התבגרות של ההורים והבנה שלהם לגביי התפקיד שהם ממלאים בחיי הילד .

Dorin555

New member
אמממ

אצלי זה לא ככה, אני ואחותי התאומה הכי גדולות. אני לא חושבת שההורים שלי "עושים עליינו ניסויים" אולי הם למדו דברים, אבל בכל מקרה זה עדיין שונה כי ישלי אח קטן ולא אחות קטנה

Breaking Wave

New member
גם אצלנו ההורים תמיד אומרים

לי כשאחי מקבל התקף טימטום "זה הגיל, זה יעבור לו! אל תשכחי שגם את היית ככה". ואני כולה בת 18

Snapple

New member
וואו כל כך!

אני קיבלתי את כל העונשים המופרכים כמו להיות מרותקת לכל הסופ"ש רק על אי הכנת שיעורי בית או לכתוב 1000 פעמים שאני לא ארביץ לאח שלי (כן באמת נתנו לי העונש הזה) מאז ההורים שלי למדו ולא נתנו לאחים שלי אפילו לא עונש אחד... באופן כללי היו איתי הרבה יותר נוקשים... להיות בכור זה חרא!

אבל תחשבי על זה..

שכש את מסיימת בצפר אח/אחות שלך עוד לומדים, את הראשונה שמתגייסת ותהיה חוקית לפניהם...והם??? יקנאו בך

אני אמנם סבלתי ממכת בכורות

(אגב, אחלה פורום! פעם ראשונה שלי פה
) אבל אחי ואחותי שניהם מאוד שונים ממני ואחד מהשניה, ככה שלהורים שלי אין הרבה "את זה כבר עברנו" מאז הינקות

ברוכה הבאה ../images/Emo24.gif

יש לך שם מקסים ומדהים
לאחותי שנולדה השבוע קראנו נועה
ברוכה הבאה !

לב17

New member
אני דווקא לא הייתי שפן ניסויים

אולי בגלל שמדובר בהפרש של 11 שנים (ולא 111 כפי שכתבתי בהודעה אחת...
), אבל אני לא רואה הבדל ביחס... יש הבדל ביני כשהייתי בגילו לבינו, אך זה לא שההורים ניסו עליי דרכים לפתרונות מריבות או משהו... ממש לא.

איימו

New member
וואי איך שאני לא מרגישה ככה.

אני אולי האחות הבכורה אבל אפעם לא הרגשתי כמו השפן נסיונות של ההורים שלי. וזה כיף ממש להיות האח הכי גדול בבית.....

למעלה