למה אנחנו יוצרים סבל?

seagate

New member
למה אנחנו יוצרים סבל?

אנילגמרי מאמין בזה שאנחנו יוצרים את המציאות שלנו במחשבות וברצונות, אבל יש משהו שאני לא מסוגל להבין: למה אנחנו מגיעים למקומות של סבל וכאב לפני שאנחנו יכולים לשנות אותם? למה ילדים נולדים למשפחות מתעללות, לאנסים, למטורפים למיניהם, והרי להם אין את היכולת לשנות את מצבם... ונכון, שמעתי שזה בשביל "לעבור שיעורים", אבל מה מלמד אותך התמודדות עם הכאב? אפשר להגיד שככה אנחנו יכולים לגלות את הכוח שלנו,, את היופי, את האהבה, אבל למה לעבור את הכל כשאפשר להגיע לעולם הזה כבר עם ההכרה במי שאנחנו באמת? איך זה שיש אנשים שמגיעים לעולם רק בשביל לעבור חיים של כאב וסבל וממשיכים הלאה לגילגול הבא סוחבים איתם עוד ועוד כאב? איך זה שמגיעים אנשים כל כך מעוותים שלא מסוגלים ליצור קשרים עם אחרים, אנשים שבשבילם אושר זה יום שיש אוכל... מה זה מלמד אותם? הרי יש אנשים שעברו כל כך הרב כאב שהם לא מסוגלים אפילו לדמיין איך מציאות אחרת תיראה, והם רק יוצרים לעצמם רק עוד ועוד סבל... אני פשוט תוהה ולא מסוגל להבין...

אז ככה

שאלת את עצמך פעם למה אתה הולך לקולנוע? אם תתעמק בזה.. תגלה שהסיבה להליכה לקולנוע נעוצה בחוויה הפסיבית של לראות סרט. ואיזה סרטים אתה אוהב? אולי אימה? אולי דרמה? אולי פעולה? ומה אם אתה אוהב אימה? זה אומר שאתה אוהב לפחד? אפשר לומר שכן, אתה אוהב את החוויה בקולנוע שסרט אימה יוצר אצלך. אם אתה אוכל חריף זה אומר שאתה אוהב להרגיש כאב? .. ברמה מסויימת כן.. ואין רע בזה, כי זאת חוויה, וחוויה היא לא שלילית או חיובית, היא פשוט מה שהיא. מה שאתה קורא לו סבל יכול להיות בעבור אדם אחר חוויית ההארה הגדולה שלו.. אף אחד לא יוצר סבל במודע.. ומי שכן.. מזוכיסטים או נגיד מעולם הסאדו וכו', בעצם לא סובלים.. כי הם בוחרים בזה במודע, האמת שהם נהנים.. בדיוק כמו שאתה עשוי להנות מלאכול חריף.. זה לא סבל, זאת הנאה. אז סבל "אמיתי", זה תמיד משהו שאתה לא יוצר במודע .. או מה שקורה לך בניגוד לתוכניות שלך .. סבל הוא עצם ההתנגדות שלך לחיים. וסבל הוא חוויה כמו כל חוויה, חלק מהעולם, חלק מאלוהים, זה שלב באבולוציה האנושית.. שלב של רמת מודעות X, שעבורי זאת אחת הדרכים שבהן הקיום משחק עם עצמו.. כי החיים משעממים .. וזה למה אנחנו הולכים לקולנוע.. הכל בידור בסופו של דבר.

סבל...

עברתי המון בחיי:אובדנים של ההורים,התעללויות מצד ההורים וגם התעללות מינית וכו'. ואני יכולה להגיד רק משפט אחד: הסבל של העולם כולו נמצא במחשבות

pie007

New member
אני מסכים סבל באמת נמצא במחשבות..

אך האם היית יכולה להסביר את המשפט הזה קצת יותר לעומק?

ה מוזה

New member
עבדים בני עבדים

כנראה שעדיין לא השתחררנו מהעבדות למרות שאבות אבותינו יצאו ממצרים מצרים לא יצאה מאיתנו ,משום מה ההודעה שלך התחברה לי ישר לעניין הפסח והעלתה בי שאלה דומה,בני ישראל סבלו סבל איום של שעבוד ועבודת פרך עם זאת לא ניסו ולא חשבו ולו בדימיונם הקודח שאפשר גם אחרת - אפשר להיות בני חורין עד שבא לו משה עם הרעיון המהפכני בעינהם של "חופש". אז למה חיכו למשה ? נכון,המציאות של רבים מאיתנו לעיתים מלאה בסבל שנגרם על ידי אחרים [פרעונים שכאלו] אז למה אנחנו מחכים שמישהו יבוא לשחרר אותנו מהסבל ? ולא חושבים שהסבל הזה הוא לא גזירת שמיים הוא מעשה ידי אדם אולי כמו שבני ישראל היו זקוקים למסע של 40 שנה בכדי להיות ראויים למעמד הר סיני ולחופש המובטח כך גם אנחנו עוברים מסע מזכך במדבר ,מסע שבהחלט אפשר לקצר אותו אם נלמד שלא צריך לחכות למישהו שיגיד לנו שאנחנו ראויים ,אלא נראה את עצמנו כראויים למה ילדים נולדים למשפחות מתעללות ? אולי השאלה צריכה להיות - למה הורים מתעללים בילדם? "אבל למה לעבור את הכל כשאפשר להגיע לעולם הזה כבר עם ההכרה במי שאנחנו באמת?" מאותה הסיבה כנראה שבני ישראל עברו את כל שעברו בכדי להכיר במי שהם -בני חורין.

למעלה