למה אףאחד לא כותב על טראומה מפסיכולוגים?

lironsag

New member
למה אתה עונה לי בשאלה ולא עונה לי בתשובה?

זה סוג של דוגמה לטראומה שנגרמת או מתחזקת אצל פסיכולוג. יש לי הרבהמה לכתוב על חוסר היכולת של פסיכולוג כאשר לבן אדם שבא אליו יש קושי להביע את עצמו במילים אבל אין לי כח וקשה לי. המצב הזההיה קיים אצלי בעקבות פגיעת ראש ותועד רק שלא אצל הפסיכולוגים וחיים שלמים התבזבזו לי בגלל זה ובגלל האמונה המוחלטת של אמא שלי בפסיכולוגים והבחירה שלהם על ידי פקיד בביטוח לאומי. עכשיו בטח תדבר עלי ולא על השאלה שלי או שתפתיע אותי ותענה לעניין.

על השימוש במונח טראומה

ללירון שלום,
אנשים שונים משתמשים במילה טראומה בצורה שונה.

אני משתמש במילה זו (ובעיקר בהקשר של הפורום נוכחי) כדי להגדיר מצב שיש בו סכנת חיים או פגיעה פיזית חמורה לאדם עצמו או לאחרים משמעותיים לו.

אתמול שמעתי ברדיו שיחה של גואל פינטו עם אלירז שדה, וגואל שאל את אלירז אם השהות בבית האח הגדול (לפני כמה שנים) היתה טראומה עבורו.
אלירז אמר שהילדות היא טראומה, הנעורים הם טראומה, ובכלל לחיות בארץ זו טראומה.

אני מבין שאתה משתמש במילה טראומה כדי לבטא מצב של חוויה לא נעימה, של התייחסות שלא מתאימה לך ולציפיות שלך, מצד מטפלים.

על הקושי להתבטא אכתוב בהודעה נוספת.

lironsag

New member
על השימוש במילה טראומה

הבנתי אותך ואתה צודק. רק אני רוצה להגיד שהגעתי למטפלים בעקבות מצב שהיתה בו סכנת חיים חמורה לי ובחירה של אמא שלי שכולם גיבו אותה

ראשית אני מתנצל על האיחור בתגובתי

והדבר נובע כניראה גם כניראה מהקושי להתבטא שיש לי לעתים, כשאיני יודע או מצליח לנסח לעצמי מה אני רוצה לומר בעניין מסויים.

ייתכן גם שהתגובות של הפסיכולוגים שתיארת, ששואלים שאלות, נובעים מכך שאינם יודעים מה לומר, ואינם רוצים לומר דברים לא מבוססים, ולכן הם מעדיפים לשאול שאלות ולברר יותר מה הדובר איתם מתכוון ומה הציפיות שלו מהם.
אני מניח שזה יכול לגרום לתסכול, אבל בשל חובת הזהירות אנשי המקצוע חייבים להבין קודם כל מה קורה, לפני שאומרים דברים.

ניראה לי שכאשר הפסיכולוג (או כל מטפל אחר) חווה את הקושי שלו עצמו להתבטא, זה יכול לעזור לו להבין את הקושי להתבטא של הפונה לטיפול.

מה דעתך?

lironsag

New member
תשובה

אני בת ואני חוייבתי לעבור טיפולים בעקבות מצב מסכן חיים שעברתי בעקבות פגיעה פיזית חמורה שעברתי שבעקבותיה היה לי קשה להתבטא ועדיין קצת קשה לי להתבטא. בפרט בעל פה.גםאתה לא כל כך הבנת אותי.
ולא כתבת על הקושי להתבטא

גם הפסיכולוגים הם בסך הכל בני אדם

ולא מבינים כל דבר.

את רוצה באמת רוצה שהוא יבין -
תסבירי את מה שקורה

למרות שזו הכללה

אני מסכים למה שכתבת, מצח -
שהפסיכולוגים הם בני-אדם
ושהפסיכולוגים לא מבינים כל דבר.
יותר מזה -
כשאיש מקצוע מיד מבין הכל, כמעט בלי לשמוע את המטופל,
הוא עושה זאת על סמך התיאוריה שבה הוא מחזיק,
וכל תיאוריה (עם כל חשיבותה) היא רק תיאוריה,
ויש תיאוריות אחרות.

אז הכי חשוב להקשיב
ולא ישר לקפוץ לאמירות נחרצות.

אני דוקא מעריכה פסיכולוגים צנועים

שלא מניחים הנחות או קופצים למסקנות שהן לא תמיד מבוססות.

כן - לספר קוראים "ארבע ההסכמות"

זה באמת ספר מעניין ומרשים

בספר מדובר על "הסכם" ולא "הסכמה" (שבכותרת)
וההסכם השלישי של "אל תניחו הנחות" הוא ההסכם החשוב בעיני.
(גם האחרים משמעותיים)

יורם שלום, כשאדם, בעקבות טיפול פסיכולוגי

הולך להתאבד - זאת טראומה!!!!
אבל לא צריך לקחת את זה עד לקצה הזה.
למטפלים יש עוולות רבות וגדולות הרב יותר מהיסוסים בהתנסחויות.
של בגידות באמון!!!!
החל מדוגמאות קצה של מטפלים ששוכבים עם המטופלים שלהם, ודרך דוגמאות פחות מרשימות ו"סקסיות", אבל לא פחות פוגעניות.

לירן, אין לך מושג כמה אני שמחה לקרואאת הודעתך

זה מוציא אות מהבדידות.
אני פותחת על זה שרשור חדש.

למעלה