למה הטובים לא מוערכים?

arielii

New member
למה הטובים לא מוערכים?

למה ככל שאנחנו טובים, אז הצד השני לא מעריך את זה ואפילו מזלזל? מובן שלא רצוי להכליל, אבל הנה הסבר ששמעתי פעם. במערכת יחסים כלשהי, כשאתה טוב מעבר ומעל למצופה, ובמיוחד בהתחלת המערכת, האדם שמקבל ממך את היחס הטוב מרגיש שהוא מיצה את כל מה שאפשר לקבל ממך ושטוב הלב שלך כלפיו מובטח לו, ויהי מה. מה עוד שהוא בכלל לא התאמץ להשיג את זה ובוודאי שהוא אינו חושב שזה נובע מטוב לבך, כי לדעתו אם אתה טוב, כנראה שיש לך אינטרס מאחרי זה, אפילו שאין לך!!! העיקר הוא שאנשים השיגו את טוב הלב שלך מבלי להתאמץ, אז למה שיהיו טובים כלפיך? הרי הם רק ירגישו חייבים. מבחינתם עדיף להסתכל על היחסים בתור מערכת שמוצתה עד סופה, לזלזל בך ולהמשיך הלאה. אז מה עושים? להיות רעים מההתחלה? לא יודע, אני מנסה ללכת בין הטיפות. אולי באמת לא צריך להיות טוב מדי, רק לאנשים שאתה מכיר לאורך זמן ויודע שהן מעריכים זאת. אבל גם אז, עליך להיות מוכן - אף אחד לא חתם אתך על חוזה, ולכן ברגע שמישהו ירצה לבעוט בך, הוא כנראה יעשה זאת ללא היסוס, ברגע שיתאים לו. ואת זה שהיית בסדר איתו - את זה מזמן שכחו... אשמח לתגובות או הסברים נוספים.

אריאלי, תהיה מה שגורם לך אושר

וגם שמחה אין חוקים בעולם ומה זה טוב בכלל ? יש אנשים המוגדרים שודדי אנרגיות הם נטפלים בדרך כלל לבעלי האנרגיות החיוביות וגומאים מהכוס כמה שאפשר ויש כאלה שמבססים את ההכרויות שלהם על שטחיות מסויימת מגמתית וברגע שהם מיצו את התועלת, סביר להניח שימשיכו הלאה בשני המקרים מי שנמצא במחיצתם מרוויח משהו אין מערכת יחסים של קח בלבד גם מהכי קמצנים אנרגטית ואינטלקטואלית לוקחים משהו אבל מה שהכי חשוב זה להיות מודע למה שגורם לך אושר אם אתה מאושר כשאתה יכול לתת משהו מעצמך ולהגיע למערכת יחסים עמוקה עם הזולת בזמן קצר לך על זה ואל תדפוק חשבון אם מדובר במערכת קצרה שהזולת יקצר אותה כאות עיניו בסוף תדע לבחור את האנשים המתאימים לך ביותר אבל אתה לא יכול להחליט שמהיום והלאה אתה מתחיל להיות חסכן, וקמצן אנרגטי זה לא אתה, והסבירות שתכנס לתסכול מה גבוהה אף אחד לא פרייר תאמין לי, הנדיבים הם האחרונים להיות כאלה

arielii

New member
לאם של איתי -

תודה על התגובה - נקודת מבט שונה ומקורית. "אנשים שודדי אנרגיות" - האמיני לי שגם אותם אפשר לחלק לקטגוריות...

למעלה