למה העמלות על פעילות בניירות ערך(קנייה/מכירה)

מצב
הנושא נעול.
אבל המידע קיים!

איפה בדיוק אתה חי ??
"שיש בו את כל המידע לכל השחקנים בשוק" ?? זו בדיוק הטעות שלך. תפוס כמה אנשים ברחוב או בכניסה לסניף הבנק, ולאחר בדיקה שיש להם ני"ע, ובדוק כמה יודעים על מחירי בתי ההשקעות. עזוב, בדוק כמה בכלל יודעים כמה הם משלמים בבנק.
אבל המידע קיים!
כמו שאני נמצא בפורום הזה, ולא היה לי שמץ של מושג שיש בכלל דבר כזה בתי השקעות, שאני יכול לנהל דרכם את הכסף שלי באופן עצמאי, עד לפני יומיים!, ככה הם יכולים להיכנס לכאן. המידע קיים ונגיש, וכל אחד יכול להגיע אליו. אני לא אתחיל להתווכח כאן על התיאוריה של שנה א' בכלכלה. זו התיאוריה... אתה לא היחיד שיש לו ביקורת עליה...

המידע קיים... אבל

אבל המידע קיים!
כמו שאני נמצא בפורום הזה, ולא היה לי שמץ של מושג שיש בכלל דבר כזה בתי השקעות, שאני יכול לנהל דרכם את הכסף שלי באופן עצמאי, עד לפני יומיים!, ככה הם יכולים להיכנס לכאן. המידע קיים ונגיש, וכל אחד יכול להגיע אליו. אני לא אתחיל להתווכח כאן על התיאוריה של שנה א' בכלכלה. זו התיאוריה... אתה לא היחיד שיש לו ביקורת עליה...
המידע קיים... אבל
לא כולם יודעים איפה לחפש אותו לא כל מי שיודע איפה לחפש אותו, מוצא אותו לא כל מי שמוצא אותו, יודע לנתח אותו כמו שצריך ולא כל מי שיודע לנתח אותו כמו שצריך, פועל על פי הניתוח.

על מה בדיוק אתה מדבר?

המידע קיים... אבל
לא כולם יודעים איפה לחפש אותו לא כל מי שיודע איפה לחפש אותו, מוצא אותו לא כל מי שמוצא אותו, יודע לנתח אותו כמו שצריך ולא כל מי שיודע לנתח אותו כמו שצריך, פועל על פי הניתוח.
על מה בדיוק אתה מדבר?
אני לא מדבר על המסחר במניות עצמו, שבו ברור שלא כל השחקנים בשוק שווים בגישה שלהם למידע, במידע שיש להם, וביכולת הניתוח שלו, אלא על שוק העמלות על פעילות בניירות ערך. כאן המידע הוא פשוט מאוד, וכל אחד יכול להגיע אליו.

באמת?

על מה בדיוק אתה מדבר?
אני לא מדבר על המסחר במניות עצמו, שבו ברור שלא כל השחקנים בשוק שווים בגישה שלהם למידע, במידע שיש להם, וביכולת הניתוח שלו, אלא על שוק העמלות על פעילות בניירות ערך. כאן המידע הוא פשוט מאוד, וכל אחד יכול להגיע אליו.
באמת?
אז למה השאלה על העמלות חוזרת בפורום, פעם אחר פעם אחר פעם אחר פעם? זה קל להגיע למידע המדוייק על העמלות כשיש לך 150 עמלות? זה קל להחליט אם שווה לך 0.1 על מניות ו-0.08 על מקמ ותשלום חודשי קבוע של 100 ש"ח או אולי עדיף 0.12 על מניות 0.1 על מקמ ותשלום של 30 ש"ח או אולי עדיף עמלות של 0.5 והבטחון של הבנק? כל אחד יכול להגיע להחלטות הנכונות כלכלית ופסיכולוגית? אל תצחיק אותי.

אני לא מבין הרבה

באמת?
אז למה השאלה על העמלות חוזרת בפורום, פעם אחר פעם אחר פעם אחר פעם? זה קל להגיע למידע המדוייק על העמלות כשיש לך 150 עמלות? זה קל להחליט אם שווה לך 0.1 על מניות ו-0.08 על מקמ ותשלום חודשי קבוע של 100 ש"ח או אולי עדיף 0.12 על מניות 0.1 על מקמ ותשלום של 30 ש"ח או אולי עדיף עמלות של 0.5 והבטחון של הבנק? כל אחד יכול להגיע להחלטות הנכונות כלכלית ופסיכולוגית? אל תצחיק אותי.
אני לא מבין הרבה
ואני כאן כדי ללמוד, ואכן לא ידעתי שהדבר מורכב יותר ממה שחשבתי, וגם לא שהשאלה הזו חוזרת כאן, אבל בכל זאת הפער בין הבנקים לבתי השקעות גדול בצורה לא סבירה, (וזאת אני יודע אך ורק על סמך הודעות בפורום הזה בעצם) אבל כרגע אני מחכה לכמה שיחות טלפון מכמה בתי השקעות אז נשמע מה יש להם להציע לי בעצמי, ונראה אם זה אכן כל-כך פשוט כמו שחשבתי, או שטעיתי, ואחרי זה גם נראה איך הבנק יגיב למעבר כזה, אם אחליט לעשות אותו. בברכה מ.

NS101

New member
תגיד

אני לא מבין הרבה
ואני כאן כדי ללמוד, ואכן לא ידעתי שהדבר מורכב יותר ממה שחשבתי, וגם לא שהשאלה הזו חוזרת כאן, אבל בכל זאת הפער בין הבנקים לבתי השקעות גדול בצורה לא סבירה, (וזאת אני יודע אך ורק על סמך הודעות בפורום הזה בעצם) אבל כרגע אני מחכה לכמה שיחות טלפון מכמה בתי השקעות אז נשמע מה יש להם להציע לי בעצמי, ונראה אם זה אכן כל-כך פשוט כמו שחשבתי, או שטעיתי, ואחרי זה גם נראה איך הבנק יגיב למעבר כזה, אם אחליט לעשות אותו. בברכה מ.
תגיד
איפה אתה לומד?

NS101

New member
הם עושים

סיימתי ללמוד לפני חמש שנים
בעברית. ואגב, זו לא נשמעת החלטה יותר קשה מאיזו חברה סלולרית לבחור, וזו החלטה שרוב הצרכנים במשק עושים.
הם עושים
אבל לאו דווקא עושים את זה בצורה מושכלת. שמע, אתה נשמע מאוד נאיבי בהשקפות שלך. אי אפשר להשוות כלכלה בתיאוריה לעולם האמיתי. כלכלה בתיאוריה זה כאילו מישהו מחזיק את כל המשתנים חוץ מאחד, בעולם האמיתי, יש אינסוף וורסיות של דברים ובהם עוד תת דברים שלא חשבת עליהם אפילו.

אתם כל-כך נחמדים

הם עושים
אבל לאו דווקא עושים את זה בצורה מושכלת. שמע, אתה נשמע מאוד נאיבי בהשקפות שלך. אי אפשר להשוות כלכלה בתיאוריה לעולם האמיתי. כלכלה בתיאוריה זה כאילו מישהו מחזיק את כל המשתנים חוץ מאחד, בעולם האמיתי, יש אינסוף וורסיות של דברים ובהם עוד תת דברים שלא חשבת עליהם אפילו.
אתם כל-כך נחמדים
כאן...נראה לי שאני אמליץ על הפורום הזה כפורום מופת ב"נימוסים והליכות ברשת" על פי חנה בבלי...אתה קורא לי נאיבי, מישהו אחר טוען שאני אידיוט... כל-כך מתוקים, פשוט לאכול אותכם... אותו דבר שאתה כתבת, כבר כתב לי מוקו, למה לחזור פעמיים? הבנתי, בסדר..אין לי מה להתווכח על זה..

קרלטון

New member
../images/Emo51.gif ../images/Emo24.gif ../images/Emo140.gif

אתם כל-כך נחמדים
כאן...נראה לי שאני אמליץ על הפורום הזה כפורום מופת ב"נימוסים והליכות ברשת" על פי חנה בבלי...אתה קורא לי נאיבי, מישהו אחר טוען שאני אידיוט... כל-כך מתוקים, פשוט לאכול אותכם... אותו דבר שאתה כתבת, כבר כתב לי מוקו, למה לחזור פעמיים? הבנתי, בסדר..אין לי מה להתווכח על זה..

תמיד נעים לקבל פידבק חיובי.

NS101

New member
באחד מן הימים

אתם כל-כך נחמדים
באחד מן הימים
תשאל פה עצה לגבי מניות, אג"ח או כל דבר דומה ותראה עד כמה אני נחמד. הנחמדות שלי נמדדת ע"פ איכות העצות שלי ולא ע"פ 'הנימוסים' שלי כפי שאתה מגדיר אותם. הלוואי ויהיו פה רק ציניקנים מנוסים ובעלי תבונה ואף חובבן 'נחמד'.

moco10

New member
לא מספיק שהוא קיים, השחקנים בשוק

אבל המידע קיים!
לא מספיק שהוא קיים, השחקנים בשוק
גם צריכים לדעת אותו. פה "השחקנים" באחד הצדדים הם מאות אלפי משקיעים קטנים שלא יודעים אותו. (הם לא נכנסים לפורום
) הגרפים שלמדת באוניברסיטה ממדלים היטב (עדיין רק מודל ולא המציאות) דברים כמו סחר בסחורות ששם רוב השחקנים עוסקים בזה כמקצוע (היצרנים/כורים/חקלאים/תעשיינים/סוחרים) ופרנסתם תלויה בידיעת השוק. הם לגמרי לא ממדלים היטב התנהגות של המוני צרכנים. מה אתה צריך יותר מזה שאיזה מסע פרסום מוצלח מעלה פלאים את המכירות של איזה גבינה שנמכרת יותר ביוקר מאחרת שזהה לה.

prizman

New member
ההקבלה לא נעשתה נכון

ועוד משהו
בירקות ההבדל לא כזה גדול, אנחנו מדברים פה על פי ארבעה או חמישה! זה הפרש עצום...כמובן שאני יודע שאפשר להתמקח ולהוריד את סכום העמלה הזו...
ההקבלה לא נעשתה נכון
המלפפון כנכס בסיס עולה אותו דבר לירקן בשנקין ולירקן בשוק פער התיווך של המלפפון שהוא העמלה בבנק די דומה ואצל הירקן בשנקין הוא פי 5 ואף יותר מאשר בשוק.

קרלטון

New member
הזרקת אייקיו דחוף?

מה הקשר בין שני הדברים?
הרי כאן נמכר אותו מוצר בדיוק לפי la dvd, והמומחה לשוק ההון טוען שנמכר מוצר קצת יותר טוב, אבל השאלה היא למה הוא יותר טוב. הרי בלאו הכי הכל נעשה דרך האינטרנט או טלפונים, אז מה זה כבר משנה למי אני מתקשר, אלא אם כן השירות בבית השקעות גרוע באופן ניכר מזה של הבנק. ירקות יכולים להשתנות בטעם שלהם ובאיכות שלהם, וקנייה בחנות יקרה יכולה להשתלם אם היא קרובה יותר לבית...כאן זה אותו מוצר בדיוק.
הזרקת אייקיו דחוף?
הירקות בשוק טובים יותר מבמכולת ועדיין עולים פחות. והנקודה היא: הבנק נגיש יותר כמו המכולת בפינת הרחוב - לבתי ההשקעות אין אלפי סניפים בכל רחבי הארץ. הבנק מוכר יותר כמו המכולת - כבר מהילדות אתה בא עם ההורים לבנק ומכיר את הפקידה, אתה פותח חשבון צעיר ומקבל מתנות, הסביבה מוכרת לך ויש לך הרבה יותר בטחון בה. עד לשוק צריך לסחוב סלים דרך ארוכה ארוכה... המכולת נמצאת 10 מטר מהבית (בשאיפה). הבנק נוח יותר כמו המכולת (או במקרה זה עדיף להשתמש בדוגמא של סופרמרקט ממוזג) לעומת השוק העמוס. למה? שוב - מוכר יותר, מערכת מסחר משולבת עם זאת של חשבון הבנק, שוב סניפים קרובים, וכמה אפשר לחזור על זה, זה יתרון תחרותי שנותן להם אפשרות לגבות יותר הרבה כסף ועובדה שהם עושים זאת בהצלחה: "רק היום, רק היום, עגבנייה בשקל, גיברת לא לדחוף, קילו מלפפון בחצי שקל, בעל הבית השתגע!"

la DVD

New member
ואולי הכי חשוב

הזרקת אייקיו דחוף?
הירקות בשוק טובים יותר מבמכולת ועדיין עולים פחות. והנקודה היא: הבנק נגיש יותר כמו המכולת בפינת הרחוב - לבתי ההשקעות אין אלפי סניפים בכל רחבי הארץ. הבנק מוכר יותר כמו המכולת - כבר מהילדות אתה בא עם ההורים לבנק ומכיר את הפקידה, אתה פותח חשבון צעיר ומקבל מתנות, הסביבה מוכרת לך ויש לך הרבה יותר בטחון בה. עד לשוק צריך לסחוב סלים דרך ארוכה ארוכה... המכולת נמצאת 10 מטר מהבית (בשאיפה). הבנק נוח יותר כמו המכולת (או במקרה זה עדיף להשתמש בדוגמא של סופרמרקט ממוזג) לעומת השוק העמוס. למה? שוב - מוכר יותר, מערכת מסחר משולבת עם זאת של חשבון הבנק, שוב סניפים קרובים, וכמה אפשר לחזור על זה, זה יתרון תחרותי שנותן להם אפשרות לגבות יותר הרבה כסף ועובדה שהם עושים זאת בהצלחה: "רק היום, רק היום, עגבנייה בשקל, גיברת לא לדחוף, קילו מלפפון בחצי שקל, בעל הבית השתגע!"
ואולי הכי חשוב
אצל הבנק הברוקראז' לא שייך לגרעין הפעילות העסקית.

tomi32

New member
הכל נכון, אך צריך לומר מילה גם לטובת הבנק

הזרקת אייקיו דחוף?
אני מסכים עם כל הנימוקים וגם עם המסקנה שכדאי לעבוד דרך בית השקעות (או ליתר דיוק, שלקנות ניירות ערך דרך הבנק זו טעות). עם זאת חשוב לציין שכאשר חשבון ניירות הערך בבנק זה מקל על האובליגו וזה חשוב במיוחד לעצמאים קטנים אצלם אין הבחנה חדה בין החשבון העסקי לפרטי (גם אם מדובר בשני חשבונות שונים).

la DVD

New member
../images/Emo45.gif תיק השקעות היא בטוחה טובה

אני מסכים עם כל הנימוקים וגם עם המסקנה שכדאי לעבוד דרך בית השקעות (או ליתר דיוק, שלקנות ניירות ערך דרך הבנק זו טעות). עם זאת חשוב לציין שכאשר חשבון ניירות הערך בבנק זה מקל על האובליגו וזה חשוב במיוחד לעצמאים קטנים אצלם אין הבחנה חדה בין החשבון העסקי לפרטי (גם אם מדובר בשני חשבונות שונים).
תיק השקעות היא בטוחה טובה
הבעיה בארץ היא לא חוסר תחרות בין הבנקים לבתי ההשקעות. אילא בין הבנקים לבנקים. כל עוד אין תחרות אמיתית בין הבנקים, נושא העמלות יישאר סוג של קרטל. סוחרים כבדים הם לא לקוחות בשביל הבנקים כי אילה היו הולכים לבית השקעות בלי קשר.

voguemaster

New member
נקודתית

הזרקת אייקיו דחוף?
נקודתית
אני דווקא לא מסכים עם האמירה שהירקות טובים יותר בשוק
. מניסיוני גם עם שוק הכרמל, שוק רמלה ושוק פ"ת יצא שהירקות שלהם היו פחות טובים או מקסימום שווים באיכותם לאלו של שוק חצי חינם. עכשיו אני אדם ששונא שווקים, זו אשתי שמתעקשת לקנות שם כי המחיר טוב יותר
.

קרלטון

New member
תבוא מוקדם בבוקר, ישנוני, לא כשנשאר זבל ../images/Emo6.gif

נקודתית
אני דווקא לא מסכים עם האמירה שהירקות טובים יותר בשוק
. מניסיוני גם עם שוק הכרמל, שוק רמלה ושוק פ"ת יצא שהירקות שלהם היו פחות טובים או מקסימום שווים באיכותם לאלו של שוק חצי חינם. עכשיו אני אדם ששונא שווקים, זו אשתי שמתעקשת לקנות שם כי המחיר טוב יותר
.
תבוא מוקדם בבוקר, ישנוני, לא כשנשאר זבל

ג ב ר

New member
דרך אגב מחירון הבורסה לחברי הבורסה

תבוא מוקדם בבוקר, ישנוני, לא כשנשאר זבל
דרך אגב מחירון הבורסה לחברי הבורסה
היה מפורסם באתר הבורסה לפני כחצי שנה לניירות ערך ויצא לי להציץ בו המחירים שגובה הבורסה מחברי הבורסה הם ממש מגוחחים העמלות שהמשקיע הרגיל משלם על קניה ומחירה דרך בתי ההשקעות הם משהו כמו פי 10-15 ממה שמשלם חבר בורסה סדר גודל של (מאית האחוז) ויש גם מקסימום עמלה שהבורסה גובה ואין כמובן מינימום. סתם לידיעה

מצב
הנושא נעול.
למעלה