למה העמלות על פעילות בניירות ערך(קנייה/מכירה)

מצב
הנושא נעול.

voguemaster

New member
טרולים זה דבר מגניב

3. מדובר בטרול
טרולים זה דבר מגניב
מחדשים 3 HITPOINTS בשניה... אחלה יצורים

NS101

New member
רואים שאת לא משקיעה

שמעת על דיסלקציה???!!!!!!!
מספיק לרדת על אנשים בגלל שגיאות כתיב! גם הילד שלך יכול להיות דיסלקט, זה היחס שהיית רוצה שיקבל? זה לא שאתם לא מבינים מה הוא כתב, תגיד שאתה לא מסכים איתו.
רואים שאת לא משקיעה
אחרת היית עושה סימן שאלה ואז סימן קריאה וככה חוזר חלילה.

קרלטון

New member
מאותה סיבה שירקות

למה העמלות על פעילות בניירות ערך(קנייה/מכירה)
בבנק כל-כך גבוהות יחסית לבתי השקעות? הרי מדובר בהפרש של בין 400% ל-500% הרי יש כאן תחרות חופשית, ולא ברור למה המוצר של הבנק יותר טוב? הרי הניירות בלאו הכי רשומות על שמך בבורסה, כך שגם אם בית ההשקעות פושט את הרגל, או הבנק, הניירות נשארות ברשותך...
מאותה סיבה שירקות
עולים יותר במכולת בפינת שינקין ואחד העם מאשר בשוק הכרמל.

מה הקשר בין שני הדברים?

מאותה סיבה שירקות
עולים יותר במכולת בפינת שינקין ואחד העם מאשר בשוק הכרמל.
מה הקשר בין שני הדברים?
הרי כאן נמכר אותו מוצר בדיוק לפי la dvd, והמומחה לשוק ההון טוען שנמכר מוצר קצת יותר טוב, אבל השאלה היא למה הוא יותר טוב. הרי בלאו הכי הכל נעשה דרך האינטרנט או טלפונים, אז מה זה כבר משנה למי אני מתקשר, אלא אם כן השירות בבית השקעות גרוע באופן ניכר מזה של הבנק. ירקות יכולים להשתנות בטעם שלהם ובאיכות שלהם, וקנייה בחנות יקרה יכולה להשתלם אם היא קרובה יותר לבית...כאן זה אותו מוצר בדיוק.

לא "למה הוא יותר טוב" אלא עד כמה הוא עדיף

מה הקשר בין שני הדברים?
הרי כאן נמכר אותו מוצר בדיוק לפי la dvd, והמומחה לשוק ההון טוען שנמכר מוצר קצת יותר טוב, אבל השאלה היא למה הוא יותר טוב. הרי בלאו הכי הכל נעשה דרך האינטרנט או טלפונים, אז מה זה כבר משנה למי אני מתקשר, אלא אם כן השירות בבית השקעות גרוע באופן ניכר מזה של הבנק. ירקות יכולים להשתנות בטעם שלהם ובאיכות שלהם, וקנייה בחנות יקרה יכולה להשתלם אם היא קרובה יותר לבית...כאן זה אותו מוצר בדיוק.
לא "למה הוא יותר טוב" אלא עד כמה הוא עדיף

קרלטון

New member
כי מוצר פיננסי הוא יותר מורכב ממלפפון

ועוד משהו
בירקות ההבדל לא כזה גדול, אנחנו מדברים פה על פי ארבעה או חמישה! זה הפרש עצום...כמובן שאני יודע שאפשר להתמקח ולהוריד את סכום העמלה הזו...
והבורות של הציבור הרחב גדולה מאוד בנושא, כך שפער המקצועיות וההבנה בין גברת כהן מחדרה לבין יועץ ההשקעות בבנק שלה פותח פה פתח לבלבל אותך ולתחמן אותך ולשדוד אותך ולמצוץ את דמך (ואני עדין היום) עם עשרות ומאות עמלות מכל מין וזן. ככה אתה מגיע להבדלים של מאות אחוזים.

קרלטון

New member
או בקיצור: ניצול שפל של בורות הלקוחות

והבורות של הציבור הרחב גדולה מאוד בנושא, כך שפער המקצועיות וההבנה בין גברת כהן מחדרה לבין יועץ ההשקעות בבנק שלה פותח פה פתח לבלבל אותך ולתחמן אותך ולשדוד אותך ולמצוץ את דמך (ואני עדין היום) עם עשרות ומאות עמלות מכל מין וזן. ככה אתה מגיע להבדלים של מאות אחוזים.
או בקיצור: ניצול שפל של בורות הלקוחות

לדעתי אפשר להוריד את העמלה

שאלה טובה שכדאי לשאול אם כן
זה עד כמה אפשר להוריד את הבנקים כשמדובר במסחר בני"ע
בדיוק לעמלה בבית השקעות. זה הרי מגוחך, את רוב הפעולות שלי אני בלאו הכי עושה באינטרנט, המערכת הזו כבר קיימת ושולם עבורה, אז עדיף להם לקבל 0.1 ולא 0. כי 0.1>0. או לחלופין כמה הם כבר משלמים לפקיד שעונה לטלפון, 4000 ברוטו? אני מדבר תיאורטית, כי עדיין אין לי אומץ וידע מספיק כדי להשקיע במניות באופן ישיר, ואני משקיע בקרנות, כך שזה לא כ"כ משנה עבורי. למרות שאני מבין שבבית השקעות אני אוכל לוותר על הדמי משמרת, אז אני בהחלט שוקל לעבור לבית השקעות רק בשביל זה.

קרלטון

New member
אז זהו, שלא

בדיוק לעמלה בבית השקעות. זה הרי מגוחך, את רוב הפעולות שלי אני בלאו הכי עושה באינטרנט, המערכת הזו כבר קיימת ושולם עבורה, אז עדיף להם לקבל 0.1 ולא 0. כי 0.1>0. או לחלופין כמה הם כבר משלמים לפקיד שעונה לטלפון, 4000 ברוטו? אני מדבר תיאורטית, כי עדיין אין לי אומץ וידע מספיק כדי להשקיע במניות באופן ישיר, ואני משקיע בקרנות, כך שזה לא כ"כ משנה עבורי. למרות שאני מבין שבבית השקעות אני אוכל לוותר על הדמי משמרת, אז אני בהחלט שוקל לעבור לבית השקעות רק בשביל זה.
אז זהו, שלא
אני מדבר מעשית (כי יש לי אומץ להשקיע במניות, איזה גבר גבר אני), אם התיק שלך לא גדול (מאוד) לא תגיע דרך הבנק לעמלות של בתי ההשקעות.

סביר שאתה צודק

אז זהו, שלא
אני מדבר מעשית (כי יש לי אומץ להשקיע במניות, איזה גבר גבר אני), אם התיק שלך לא גדול (מאוד) לא תגיע דרך הבנק לעמלות של בתי ההשקעות.
סביר שאתה צודק
אבל אם הבנק הולך לוותר עלי לטובת בית השקעות ולא לתת לי את אותם תנאים, אז זה טמטום גמור מצידו...הרי הם מקבלים גם עמלת הפצה של הקרנות, שזה בלאו הכי אני חייב לשלם, וזה יורד מהדמי ניהול שלהן. אני בכל מקרה כבר השארתי את הפרטים שלי בשני בתי השקעות לשמוע מה התנאים...

moco10

New member
על סמך מה גיבשת דיעה זו?

על סמך מה גיבשת דיעה זו?
היא מתעלמת ממה שקורה במציאות. בנק לא יוריד עמלה (מספיק, חלק הם כן יורידו) ללקוח לא כבד מספיק. בפעולה כזו הם אולי ירויחו את הלקוח הזה, אך יסתכנו בהפסד של הכנסות מכל החברים שלו שגם ירצו. כל עוד אין תחרות בתחום הזה בין הבנקים וכל עוד הם לא ממש נאלצים לספור את בתי ההשקעות (אליהם עובר מיעוט של תמהונים כמונו פה), אין להם שום סיבה להוריד.

אני לא יודע מה קורה במציאות

על סמך מה גיבשת דיעה זו?
היא מתעלמת ממה שקורה במציאות. בנק לא יוריד עמלה (מספיק, חלק הם כן יורידו) ללקוח לא כבד מספיק. בפעולה כזו הם אולי ירויחו את הלקוח הזה, אך יסתכנו בהפסד של הכנסות מכל החברים שלו שגם ירצו. כל עוד אין תחרות בתחום הזה בין הבנקים וכל עוד הם לא ממש נאלצים לספור את בתי ההשקעות (אליהם עובר מיעוט של תמהונים כמונו פה), אין להם שום סיבה להוריד.
גיבשתי את עמדתי על סמך היגיון כלכלי פשוט מאוד. אתה יודע הגרפים האלה של מבוא לכלכלה שנה א'...ביקוש, היצע וכו...

moco10

New member
לא למדתי מבוא לכלכלה שנה א'

גיבשתי את עמדתי על סמך היגיון כלכלי פשוט מאוד. אתה יודע הגרפים האלה של מבוא לכלכלה שנה א'...ביקוש, היצע וכו...
אבל ברור שהגרפים האלה מצוירים על סמך כל מיני הנחות כמו שוק משוכלל וכאלה. לא בדיוק מתאים כדי למדל את הנושא שלנו. איך הגרפים הללו מסבירים את מחירי החשמל או אגרת הטלויזיה?

בדיוק ההיפך

אבל ברור שהגרפים האלה מצוירים על סמך כל מיני הנחות כמו שוק משוכלל וכאלה. לא בדיוק מתאים כדי למדל את הנושא שלנו. איך הגרפים הללו מסבירים את מחירי החשמל או אגרת הטלויזיה?
בדיוק ההיפך
דווקא בנושא שלנו זה לגמרי קלאסי למבוא בכלכלה שנה א', כי מדובר בשוק משוכלל לגמרי, שיש בו את כל המידע לכל השחקנים בשוק, ומדובר באותו מוצר בדיוק, תראה פערי מחירים כאלה קיימים גם בשוק הירקות והפירות, ובהרבה שווקים אחרים, אבל הם לא כאלה חריפים. אגרת טלוויזיה זה מס, כלומר לא משהו שבכלל נסחר בשוק, ולכן אין כל משמעות לגרפים של שנה א', זו החלטה של הממשלה על סוג מסוים של מס גולגולת. מעבר לזה, האמת (ביננו) הצלחתי לעבור את הקורסים האלה בקושי רב. על הנקודה, אז אני לא בדיוק מומחה בלשון המעטה.

moco10

New member
איפה בדיוק אתה חי ??

בדיוק ההיפך
דווקא בנושא שלנו זה לגמרי קלאסי למבוא בכלכלה שנה א', כי מדובר בשוק משוכלל לגמרי, שיש בו את כל המידע לכל השחקנים בשוק, ומדובר באותו מוצר בדיוק, תראה פערי מחירים כאלה קיימים גם בשוק הירקות והפירות, ובהרבה שווקים אחרים, אבל הם לא כאלה חריפים. אגרת טלוויזיה זה מס, כלומר לא משהו שבכלל נסחר בשוק, ולכן אין כל משמעות לגרפים של שנה א', זו החלטה של הממשלה על סוג מסוים של מס גולגולת. מעבר לזה, האמת (ביננו) הצלחתי לעבור את הקורסים האלה בקושי רב. על הנקודה, אז אני לא בדיוק מומחה בלשון המעטה.
איפה בדיוק אתה חי ??
"שיש בו את כל המידע לכל השחקנים בשוק" ?? זו בדיוק הטעות שלך. תפוס כמה אנשים ברחוב או בכניסה לסניף הבנק, ולאחר בדיקה שיש להם ני"ע, ובדוק כמה יודעים על מחירי בתי ההשקעות. עזוב, בדוק כמה בכלל יודעים כמה הם משלמים בבנק.

מצב
הנושא נעול.
למעלה