"למה ליסוע באוטובוס, כשאפשר.."

מצב
הנושא נעול.

בועז ל

New member
ולכן מנהור הקו היה חיוני ביותר.

רכבת ישראל ביצעה פשעים חמורים נגד
הטבע!!!!! כל איזור המסילה החדש חתך וביתר שמורות טבע יפהיפיות המסילה נבנתה תוך חוסר התחשבות מזעזע בטבע ותוך חוסר יעול בניצול הקרקע. רכבת ישראל עקרה מאות עצים השמידה בתי גידול של אלפי בעלי חיים לאורך כל המסילה לסיכום: במשך כל התכנון של המסילה לא נלקחה בחשבון אפילו פעם אחת שמירת הטבע והסביבה אני בחרם על רכבת ישראל מאז!!!! מי יתן ויהיה למנהלי רשות הרכבות אותו גורל כמו של בעלי החיים בשמורת שורק
ולכן מנהור הקו היה חיוני ביותר.
מנהור הקו במספר קטעים היה מקצר את אורך המסילה מקצר את משך הנסיעה ומקטין משמעותית את הפגיעה בנוף. מעניין הוא כי ר"י לא חסה אף על ערכים היסטוריים הקשורים במורשתה היא. כך למשל נהרסו מבנים היסטוריים בבר גיורה , בתיר ובית שמש השייכים לר"י. משום מה דווקא בקו החשוב הזה נעשו כמעט כל הטעויות האפשריות.

alantan

New member
לפחות היא לא הציתה את היערות...

רכבת ישראל ביצעה פשעים חמורים נגד
הטבע!!!!! כל איזור המסילה החדש חתך וביתר שמורות טבע יפהיפיות המסילה נבנתה תוך חוסר התחשבות מזעזע בטבע ותוך חוסר יעול בניצול הקרקע. רכבת ישראל עקרה מאות עצים השמידה בתי גידול של אלפי בעלי חיים לאורך כל המסילה לסיכום: במשך כל התכנון של המסילה לא נלקחה בחשבון אפילו פעם אחת שמירת הטבע והסביבה אני בחרם על רכבת ישראל מאז!!!! מי יתן ויהיה למנהלי רשות הרכבות אותו גורל כמו של בעלי החיים בשמורת שורק

../images/Emo6.gif

REETIMOR

New member
הרכבת לא כמו שדין חשב(יותר גרוע)

"למה ליסוע באוטובוס, כשאפשר.."
למה ליסוע מירושלים לתל אביב באוטובוס צפוף על כבישים פקוקים? למה ליסוע באוטובוס כשאפשר ליסוע ברכבות חדישות ממוזגות ומצוידות בשירותים, מול נוף עוצר נשימה, נסיעה בראש שקט? זה מה שאני תמיד חשבתי עד היום. העובדה שאני פריק של רכבות, בד"כ מספיקה לי כדי להחליט לבזבז את זמני וליסוע ברכבת לתל אביב במקום באוטובוס של אגד. לכל אמצעי תחבורה יש יתרונות וחסרונות. היום עליתי על הרכבת מירושלים בשעה 15:05 על מנת להגיע לתחנת תל אביב השלום בשעה 16:28 - כפי שמופיע בלוח הזמנים. שעה ו-23 דקות = 83 דקות נסיעה. הגעתי לרכבת. לדאבוני, היא הייתה עטופה בפרסומות שכיסו גם את החלונות. "לראות טלויזיה בפלאפון, רק בדור השלישי". יופי לי. באיחור אופיני, יצאנו לדרך בשעה 15:07. בסדר, לא נורא. רק שתי דקות איחור. לאחר מספר דקות נסיעה, הרכבת מאיטה ועוצרת סמוך לבתיר. אנחנו עומדים וממתינים למפגש הרכבות. הנסיעה ממשיכה. לאחר עוד פרק זמן של נסיעה - עצירה נוספת, - הפעם ארוכה יותר, למפגש רכבות בבר גיורא. המשכנו בנסיעה. בשלב מסוים, המזגן הפסיק לפעול בקרון. בשעה 16:48 הרכבת עצרה בתחנת תל אביב השלום. איחור של 20 דקות. בסה"כ: שעה אחת וארבעים ושתיים דקות = 102 דקות נסיעה מירושלים לתל אביב, ברכבת ישראל, בקו המשודרג, ברכבת עטופה בפרסומות מכוערות ובקרונות עם מזגן מקרטע. מחיר הנסיעה: 19 ש"ח. את הדרך חזרה לירושלים עשיתי בעזרת אוטובוס של אגד, קו 480 ממסוף 2000(ארלוזרוב) בתל אביב לתחנה המרכזית בירושלים. לפי הלו"ז, האוטובוס היה צפוי לצאת מהמסוף בשעה 22:30. בשעה 22:20 הוא כבר העלה נוסעים. כולם עמדו בתור בסבלנות. בשעה 22:30 בדיוק - יצאנו מהתחנה. התנועה זרמה, המזגן פעל, היה מקום ישיבה לכולם. לאחר 42 דקות, בשעה 23:12 כבר היינו בתחנה המרכזית בירושלים. מחיר הנסיעה: 17.7 ש"ח. לסיכום: נסיעה באוטובוס עולה 17.7 ש"ח. נסיעה ברכבת עולה 1.3 ש"ח יותר, והיא ארכה בדיוק שעה יותר מבאוטובוס. פיצוי מהרכבת לא יכולתי לקבל, כמובן - האיחור הפעוט היה בן 20 דקות "בלבד". אפילו אני, פריק של רכבות ושונא אוטובוסים לא קטן, הבנתי שהפערים כבר ממש מוגזמים. הרכבת יכולה להתאמץ יותר. להוריד מחירים, לצאצת מהתחנה בזמן (כמעט תמיד האיחור של היציאה מתחנת מלחה הוא לפחות 4 דקות) ולפסיק עם הפרסומות המגעילות על מערכי ה-IC3! רק רכבת? הצחקתם אותי.
אני במוצ"ש רציתי לסוע מנהריה לאשקלון!!!התקשרתי לרכבת והם אמרו לי שאין רכבת אלה צריך לסוע לקרית מוצקין ומשם לקחת רכבת!טוב אני מבין ישר במוצ"ש אני נוסע למוצקין כדי לחכות לרכבת שאמורה לבוא ב9:25 ולהגיע ב22:08 אני מגיע ב9:15 לתחנה ומתחיל לחכות...בשעה 9:45 הגיע הרכבת שיצאה מכיוון נהריה לנתב"ג ואמרו לנו שברכבת שלנו(לאשקלון)יש עיכוב והיא תגיע תוך רבע שעה!!!ב10:15 הגיע הרכבת שלנו אז עלינו עליה וחיכינו...ו..חיכינו...ב 10:30 (שעה ו5 דק' איחור)יצאה הרכבת.אנחנו התחלנו לשמוח אבל פתאום הרכבת עוצרת בתחנת חוצות המפרץ תחנה שהייתה סגורה והרכבת לא הייתה אמורה לעבור שם.וכך יצא שהגענו לאשקלון גמורים רק בשעה 1:03 בלילה במקום ב 10:08 אתם קולטים???כי אני עדיין לא!

קובי לו

New member
אתה טועה !!!

אני במוצ"ש רציתי לסוע מנהריה לאשקלון!!!התקשרתי לרכבת והם אמרו לי שאין רכבת אלה צריך לסוע לקרית מוצקין ומשם לקחת רכבת!טוב אני מבין ישר במוצ"ש אני נוסע למוצקין כדי לחכות לרכבת שאמורה לבוא ב9:25 ולהגיע ב22:08 אני מגיע ב9:15 לתחנה ומתחיל לחכות...בשעה 9:45 הגיע הרכבת שיצאה מכיוון נהריה לנתב"ג ואמרו לנו שברכבת שלנו(לאשקלון)יש עיכוב והיא תגיע תוך רבע שעה!!!ב10:15 הגיע הרכבת שלנו אז עלינו עליה וחיכינו...ו..חיכינו...ב 10:30 (שעה ו5 דק' איחור)יצאה הרכבת.אנחנו התחלנו לשמוח אבל פתאום הרכבת עוצרת בתחנת חוצות המפרץ תחנה שהייתה סגורה והרכבת לא הייתה אמורה לעבור שם.וכך יצא שהגענו לאשקלון גמורים רק בשעה 1:03 בלילה במקום ב 10:08 אתם קולטים???כי אני עדיין לא!
אתה טועה !!!
להלן העובדות הכלליות לגבי מוצא"ש. אכן, בכדי להגיע מנהריה לאשקלון במוצאי שבת קודש אין רכבת מנהריה (כלומר יש, רק שהיא לא ממשיכה לאשקלון והיא גם מגיעה לת"א אחרי שהרכבת היחידה לאשקלון כבר עזבה) וצריך לקחת מהקריות או מחיפה. וסליחה סליחחותיים, כיצד על הניר רכבת שיוצאת מקרית מוצקין בשעה 21:25 יכולה להגיע לאשקלון בשעה 22:08 ??? אפילו על 300 קמ"ש היה לוקח יותר זמן (ממוצקין לחיפה 15 ק"מ, חיפה-ת"א 92 ק"מ, ת"א-אשקלון 50 ק"מ, כי נוסעים דרך לוד ורחובות, סה"כ 152 ק"מ, ומה עם כל העצירות בתחנות הביניים?). השעה שעפ"י הלו"ז הרכבת אמורה להגיע לאשקלון היא 00:08, כלומר קצת אחרי חצות. אתה הגעת, אם אתה צודק, בשעה 1:03, שזה איחור חמור ומעצבן אבל של 55 דקות ולא של שלוש שעות כפי שאתה מציג אותו !!!!!!!!!!!!!!!! הרכבת היתה אמורה להגיע ב-24:08 (או 00:08 שזה כתיבה שונה אך שווה מבחינת הזמן) ולא ב-22:08. לתשומת לבך.

קובי לו

New member
מדוע אף אחד לא התייחס לתגובתו

וגם לא לתגובת הנגד שלי? הרי ברור ברורותיים שאין דבר שכזה באף לו"ז רכבת שיוצאת ב-21:25 ממוצקין ואמורה להגיע לאשקלון ב-22:08 !!!!!!!!!

mucool2

New member
למה שנתייחס?

וגם לא לתגובת הנגד שלי? הרי ברור ברורותיים שאין דבר שכזה באף לו"ז רכבת שיוצאת ב-21:25 ממוצקין ואמורה להגיע לאשקלון ב-22:08 !!!!!!!!!
למה שנתייחס?
אמרת הכול.

מצב
הנושא נעול.
למעלה