למידה יעילה

beniNC

New member
למידה יעילה

עכשיו סיימתי י"ב, ממוצע בגרות 80 היסטוריה 86 אזרחות 60 ספרות 65 מתמטיקה 3 70 אנגלית 3 96 תנך 80 לשון 70 כלכלה וניהול 74. החחלום שלי זה להיות רואה חשבון:p עכשיו אני מסיים סוג 2 בהנה"ח. בתיכון הלמידה שלי לא היתה יעילה היתי לומד בע"פ ושופך הכל בנוסף אני לקוי למידה כך שבכיתה י'היה לי ממוצע 90 הכל 90-100 רק בין היתר היה לי מבחן מותאם+בעפ תוספת זמן ושימוש במילונית. בכיתה יא היועצת עשתה באלגן כך שהיה לי שכתוב +הקראת שאלון תוספת זמן ומילונית באנגלית. אי לכך ציוני צנחו ל 60-70 בנוסף לאורך שנותי הייתה לי מורה מתקנת ללקוי למידה דרך הלימדה שלי היא לא נכונה אני צריך ללמוד להבין חומר ולא לשפוך הכל אני צריך ממוצע 100 ואילך כדי להתקבל לרופין. עשיתי חישוב ציוני צריכים להיות 85-0-+ ו 5 יחל אנגלית היסטוריה ותנך וגיאוגרפיה. אפשר טיפים כיצד ללמוד נכון ואיך ניגשים למבחן בספרות ואזרחות כי זה הציונים שדפקו אותי נירשמתי לשפר מועדקיץ באזרחות אבל רוב המכונים התחילו ואאני לא מסוגל ללמוד לבד החומר מביא * בחילה* ויצא מקוד מאעפן. תודה!

למידה נכונה

אני רק רוצה ברשותך להתייחס לצירוף מילים למידה נכונה . למידה נכונה היא היכולת שלנו להפנים אסטרטגיות למידה ( כגון הוצאת עיקר מתפל, אסטרטגיות סיכום, קריאה מכוונת, ניסוח תשובה ועוד) ולהשתמש בהן בהתאם לנושא הנלמד. עכשיו יכול להיות שבשל הקושי שתיארת ההקלות אומנם עזרו לך להתמודד עם מבחנים אך לא למדו אותך להתמודד עם הקושי שלך..... לכן היום אתה ניצב לפני שיפור בגרויות אבל הקושי של חוסר הלמידה הנכונה וחוסר הידע והשימוש באסטרטגיות נכונות עדיין קיים!!!! מה עושים??? ראשית אם אין לך זמן הייתי מציח לסכם את החומר (שהוא עיוני לפי מכתבך) לשנן אותו וללמוד לענות על תשובות שאתה מכין מראש. כך תעבור על החומר תשנן אותו וגם תתמודד עם כתיבה של תשובה.... אני יודע זה לא יפיג את השעמום מהנושא אבל זה כן יעזור לסממני זיכרון ושליפה להפנים את החומר....( כמובן שלהעזר בגופים/חברים שלומדים ומלמדים לבגרות יכול לעזור לך אבל גם הם לא יפתרו את החוסר עיניין בתחום שיש לך ואת חוסר הכלים והאסטרטגיות שחסרים לך).... אם יש לך יותר זמן ( ואם לא עכשיו אז אחרי המבחנים) הייתי נעזר שוב במורה להוראה מתקנת ובהמלצות המאבחן שלך כדי ללמוד אסטרטגיות נכונות שיעזרו לך גם בהמשך דרכך הסטודנטיאלית. בכל אופן זכור כי מטרת הלימודים היא לא הציונים אלא הדרך- כלומר הציון הוא בעיקרו על הדרך של הלמידה ולא על המבחן עצמו.... לכן כמו שכתבתי במוקדם או במאוחר תצטרך להתמודד ולהשלים את אותן אסטרטגיות למידה שחסרות לך בהצלחה ומקווה שקצת עזרתי יוסי

למעלה