למי שלא עשו ברית מילה, הוא אינו יהודי, בחירה לגיטימית

KallaGLP

New member
אתה רציני?

קודם כל, אצל חלק מהנוצרים היא מתבצעת בימים הראשונים אחרי לידה. שנית, איך תדע על גבר בוגר? שלישית, מי שקובעת אם הילד יהודי או לא זאת האישה - יהודי הוא מי שנולד לאם יהודיה. הגבר ממילא לא קובע כלום. אז איך תדע שתינוקת/ילדה/אישה היא באמת יהודיה, שהרי אין עליה שום סימן מזהה?
בקיצור, אתה לא רק טועה, אלא גם אין שום היגיון בדבריך.

KallaGLP

New member
אבל מי משווה את הטקס?

משווים את המראה הפיזי של גברים נימולים אחרי שהם כבר נימולים. או שאתה יודע להבדיל לפי צורת המילה מי מהנימולים יהודי ומי לא?
שאלוהים יסלח לי, אבל במקרים כאלה אני מתגעגעת למנהל פורום גאונים.

KallaGLP

New member
ברור שלא, בדיוק כמו שהצורה הפיזית של יהודי לא נימול

לא עושה אותו ללא יהודי.
אבל לא זו הייתה השאלה, אלא האם מישהו מהצד יכול לקבוע על פי מראה חיצוני של אדם נימול בוגר אם הוא יהודי או לא. והתשובה היא "לא", ולכן טיעון הסממן החיצוני כהוכחה שמישהו הוא יהודי או לא יהודי אינו רלוונטי.

KallaGLP

New member
ואם אישה גויה תעשה מילה לבנה

איך תדע כשתסתכל עליו אחרי המעשה שהוא לא יהודי?
בכל מקרה, אין לך שום דרך להסתכל על אדם ולקבוע שהוא יהודי רק על סמך זה שהוא נראה נימול. לא ברור לי איך אפשר לא להבין זאת.

KallaGLP

New member
אבל איך אתה תדע אם הוא יהודי או לא?

איך תדע אם אמו יהודיה ולכן מלה אותו או שהיא גויה שהחליטה למול את בנה, בלי שיהיה לך מראש הנתון שהאם יהודיה או גויה? עצם זה שרואים שהוא נימול לא אומר כלום על יהדותו. נגיד שתשאל אותו והוא יחליט שבא לו להעמיד פנים ויגיד לך שהוא כן יהודי, בעוד הוא לא. איך תדע שהוא משקר?

trilliane

Well-known member
מנהל
רק שקודם כתבת שכן... אתה סותר את עצמך

"אצל יהודים ברית מילה נעשה בגיל 8 ימים, כך שההוכחה קיימת קרוב מאד אחרי הלידה" ולמעשה גם אצל נוצרים ומוסלמים רבים היא קיימת קרוב מאוד לאחר הלידה...

trilliane

Well-known member
מנהל
נכון, אבל התוצאה זהה... אז על איזו "הוכחה" אתה מדבר?

trilliane

Well-known member
מנהל
אה, לא. טקס כזה נעשה פעמים רבות ע"י מוהל ואף רופא בחדר פרטי

ולאו דווקא באירוע רב משתתפים. ואגב, אותם רופאים ואף מוהלים, כן כן, מבצעים מילות (ללא "ברית") גם עבור מוסלמים ואף נוצרים.

trilliane

Well-known member
מנהל
סחתיין על ההתחמקות. העיקר שאתה לא נותן לעובדות לבלבל אותך...

למעלה