אז זהו החלק השני בסדרה , ועוסק באיך למכור מניות כמו וורן באפט.
וורן באפט הוא משקיע ערך אגדי המכונה האורקל מאומהה , הוא מחזיק בשיא התשואה למשקיע פרטי.
באפט הוא יו"ר חברת ברקשייר התאווי וסגנו הוא צ'רלי מנגר.
וורן באפט, המאמין בהחזקה לטווח ארוך מאוד, וטוען שהזמן האידאלי להשקעה בחברה הוא לנצח , כן , גם הוא מוכר מניות מידי פעם.
בסרטון נסקור את הסיבות בגינן יש למכור מניות , ניתן מגוון של דוגמאות.
וכן נזכיר את מקרה חברת טבע , וכל הארועים שהביאו לשינוי לרעה במצבה הפונדמנטלי , דבר שגרם להתרסקות המניה.

אני מזמין אתכם להרשם לערוץ.
הערוץ הוא ערוץ לימודי עם תוכן בחינם וללא מטרת רווח , מעין בלוג שיתופי.
הצלחות לכולם (y)

dw

Well-known member
מנהל
באפט קנה את טבע לפני כמה שנים, אחרי ההתרסקות, באזור ה 15$, אחרי שראה שהגיע מנכל חדש שמספק את הסחורה.
התיזמון שלו היה לא רע אבל אז הגיע משפט האופיואידים ולכן המניה נחתכה בחצי.
אם תוצאות משפט האופיואידים תהיינה סבירות מבחינת טבע (קנס סביר ובעיקר בתרופות למכורים) אז להערכתי המניה יכולה להכפיל את עצמה ואז באפט חוזר לכסף.

הערה נוספת היא שבשנים האחרונות כבר לא נכון לראות את טבע כחברה של מוצר קופקסון אינובטיבי אחד אלא יש לה 3: קופקסון הדועך, אוסטדו הצומח ואג'ובי הצומח.
בשנה-שנתיים הבאות האוסטדו צפוי לעקוף את הקופקסון ולהיות המוצר האינובטיבי המוביל שלהם.

באפט קנה את טבע לפני כמה שנים, אחרי ההתרסקות, באזור ה 15$, אחרי שראה שהגיע מנכל חדש שמספק את הסחורה.
התיזמון שלו היה לא רע אבל אז הגיע משפט האופיואידים ולכן המניה נחתכה בחצי.
אם תוצאות משפט האופיואידים תהיינה סבירות מבחינת טבע (קנס סביר ובעיקר בתרופות למכורים) אז להערכתי המניה יכולה להכפיל את עצמה ואז באפט חוזר לכסף.

הערה נוספת היא שבשנים האחרונות כבר לא נכון לראות את טבע כחברה של מוצר קופקסון אינובטיבי אחד אלא יש לה 3: קופקסון הדועך, אוסטדו הצומח ואג'ובי הצומח.
בשנה-שנתיים הבאות האוסטדו צפוי לעקוף את הקופקסון ולהיות המוצר האינובטיבי המוביל שלהם.
הסירטון מדבר יותר על מצבה של טבע בעבר וכיצד משקיעים צריכים להתייחס למצבה הפונדמנטלי של החברה בקבלת ההחלטות שלהם אם לצאת מהשקעות או לא.
נתתי את טבע כדוגמא לחברה שמצבה הפונדמנטלי התדרדר בעבר והמשקיעים היו חייבים להגיב ולצאת מההשקעה.
כיום מחירה של טבע (לאחר ההתרסקות ) כמובן מתמחר כמעט הכל , ומסכים איתך שבמידה ותוצאות המשפטים יהיו טובות עבורה אז היא כמובן יכולה לעלות דיי הרבה.
אבל אני חושב שהחברה מתמקדת יותר בהחזר החוב שלה , דבר שיבוא על חשבון צמיחה עתידית.
טבע כרגע לא חברה צומחת.

אגב אם כבר מדברים על ברקשייר התאווי ,החברה נכנסה להשקעה בחברה חדשה בשם Royalty Pharma סימול RPRX מתחום הביוטכנולגיה , אמנם לא השקעה גדולה ומהווה רק 0.16% מתיק ההשקעות הסחיר של החברה , בשווי 475 מיליון דולר.
כמו במקרה טבע , אני כמעט בטוח שגם ההשקעה הזו היא לא החלטה של באפט אלא של אחד ממנהלי התיקים שלו.

dw

Well-known member
מנהל
הסירטון מדבר יותר על מצבה של טבע בעבר וכיצד משקיעים צריכים להתייחס למצבה הפונדמנטלי של החברה בקבלת ההחלטות שלהם אם לצאת מהשקעות או לא.
נתתי את טבע כדוגמא לחברה שמצבה הפונדמנטלי התדרדר בעבר והמשקיעים היו חייבים להגיב ולצאת מההשקעה.
כיום מחירה של טבע (לאחר ההתרסקות ) כמובן מתמחר כמעט הכל , ומסכים איתך שבמידה ותוצאות המשפטים יהיו טובות עבורה אז היא כמובן יכולה לעלות דיי הרבה.
אבל אני חושב שהחברה מתמקדת יותר בהחזר החוב שלה , דבר שיבוא על חשבון צמיחה עתידית.
טבע כרגע לא חברה צומחת.

אגב אם כבר מדברים על ברקשייר התאווי ,החברה נכנסה להשקעה בחברה חדשה בשם Royalty Pharma סימול RPRX מתחום הביוטכנולגיה , אמנם לא השקעה גדולה ומהווה רק 0.16% מתיק ההשקעות הסחיר של החברה , בשווי 475 מיליון דולר.
כמו במקרה טבע , אני כמעט בטוח שגם ההשקעה הזו היא לא החלטה של באפט אלא של אחד ממנהלי התיקים שלו.
מסכים איתך שטבע איננה צומחת אבל בתמחורה הנוכחי גם לא צריכה לצמוח (כרגע).
אף אחד איננו מצפה צמיחה מנייר של 9$ שעושה 2$ למניה. מספיק שיפתר חשש אי הוודאות המשפטי + המשך הירידה במינוף והנייר יכול להכפיל את עצמו יחסית להיום.
לאחר מכן אפשר יהיה להתחיל לחשוב על צמיחה. ניירות צמיחה נסחרים במכפילים גבוהים משמעותית. טבע רחוקה מאד מאד משם.

yel5

Well-known member
הבעיה היא שלא יודעים כמה תביעות יש נגד טבע, מה היקפן הכספי וכמה השפעתן תהיה הרסנית על האיתנות הפיננסית.
אני גם מייחל ליום שבו התביעות המשפטיות יהיו מאחוריה כדי לרכוש ממנה.

למעלה