לפיד צודק👍לפיד טועה👎

Harrington

Well-known member
מנהל
לפיד לא נדחק לשום מקום, לפיד הדחיק את עצמו. שיחק כאילו הוא דובון-לא-לא ולכן הוא לא בקבינט.
לא משנה אם נדחק או הדחיק את עצמו. במבחן התוצאה, הוא 'דחוק'. כאמור, אם תשאלי כעת את הישראלי הממוצע ובוודאי תושב בינלאומי מי מרכיב את ההנהגה בישראל, תשמעי כמובן שאת שמו של נתניהו ובמקרים רבים כנראה גם את גנץ. אבל ספק אם מישהו יזכור שיש אחד בשם יאיר לפיד בסביבה.

Harrington

Well-known member
מנהל
צריך להחליף את ראש הממשלה בזמן הלחימה?
צפה בקובץ המצורף 94563
לפיד מקשקש, כהרגלו. ראשית כי מה לעשות, אלא אם כן יש בעיית אמת בפיקוד השוטף, לא מחליפים הנהגה באמצע מלחמה. שנית כי אין באמת במי להחליף כרגע את נתניהו. לפיד שם עצמו 'גבר' כשהוא אומר שמקובל עליו שהליכוד ישלוט. אבל תכל'ס זה הרי חרטא. המתנגדים מקרב העם לנתניהו מתנגדים בדיוק באותה מידה לשלטון הליכוד. זה עניין פוליטי, הרבה פחות אישי מכפי שאוהבים לצייר אותו. שלישית הוא מתנגד לבחירות "בעת הזאת"? מצוין, כי זה כלל לא עומד על הפרק. יתכן שבתום המלחמה תוכרזנה בחירות. הגיוני ומתבקש אפילו. אבל כרגע? העם לא צריך את זה עכשיו? צודק לחלוטין ובדיוק מסיבה זו (בין השאר), זה לא ייעשה עכשיו. אז על מה הוא קופץ ומלין?

בכלל, לוי שאלה אותו ובצדק, יום לפני הראיון הזה עוד הצהיר לפיד שאין להחליף את נתניהו כעת. היום הוא שינה מקצה לקצה את עמדתו. הוא לא ידע לענות על שאלתה זו, גיחך וגמגם במבוכה ותו לא. בקיצור, הכל פוליטי מבחינתו. אגב סיבה אמיתית בגינה לפיד יתנגד לבחירות כעת, היא שהסיכוי שלו לזכות שם להרבה קולות די נמוך. גנץ הוא הנהנה האופוזיציוני הנוכחי מהמצב. לא לפיד.

תכל'ס, האיש עוסק בפוליטיקה זולה באמצע מלחמה. אמנם אפשר להניח שכולם חושבים גם על פוליטיקה מאחורי הקלעים, אבל יש פער בין זה לבין הצהרות כאלו. מוטב היה שישתוק ולא ייצא בהצהרות מטומטמות שממילא איש לא תומך בהן, רק כדי להזכיר לציבור את עצם קיומו וחשיבותו כביכול.

dory30

Well-known member
צודק בריבוע, לאור התנהלותו המחפירה של ראש הממשלה (וכן של מרבית חברי הקבינט). אגב, הוא לא אמר שהוא חייב להיות ראש הממשלה. גנץ לא יכול? רק ביבי, זהו? נגמרה מדינת ישראל אחריו?

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
צריך להחליף את ראש הממשלה בזמן הלחימה?
צפה בקובץ המצורף 94563
טועה, לא יתכן להשאיר מדינה ללא מנהיג בזמן מלחמה.
כרגע נתניהו הרע במיעוטו.

לא ברור, איך כל הזמן עסקת החטופים נעשית יותר גרוע?

התחיל בהפוגה לצרכים הומניטריים בלבד כנגד החזרת החטופים, עבר להפוגה הומניטרית של 3 ימים & אספקת דלק & החזרת אסירות שלהם תמורת 80 חטופים ועכשיו עלה ל-5 ימי הפוגה & אספקת דלק & החזרת אסירות שלהם תמורת 50 חטופים בלבד, קרי ימי ההפוגה יעלו ומס' החטופים ירד
יכולה לתאר מה יקרה ולא יהיה נציג למשא ומתן?
צודק בריבוע, לאור התנהלותו המחפירה של ראש הממשלה (וכן של מרבית חברי הקבינט). אגב, הוא לא אמר שהוא חייב להיות ראש הממשלה. גנץ לא יכול? רק ביבי, זהו? נגמרה מדינת ישראל אחריו?​
את מי אתה רואה כמחליף לנתניהו בזמן המלחמה?

אבי בן 1231

Well-known member
לא ברור, איך כל הזמן עסקת החטופים נעשית יותר גרוע? התחיל בהפוגה לצרכים הומניטריים בלבד כנגד החזרת החטופים, עבר להפוגה הומניטרית של 3 ימים & אספקת דלק & החזרת אסירות שלהם תמורת 80 חטופים ועכשיו עלה ל-5 ימי הפוגה & אספקת דלק & החזרת אסירות שלהם תמורת 50 חטופים בלבד, קרי ימי ההפוגה יעלו ומס' החטופים ירד (n)
ברור שהחמאס משטה בנו, לכן הראש היהודי שהמציא כ"כ הרבה פטנטים חייב להמציא או למצוא פטנט קונטרה! והוא!
להציע למתווכים עיסקה כזו.
החזרת כל החטופים, עד האחרון, כולל גופות תמורת שיחרור כל האסירים והשבויים שבידינו.
אך כמו שהחמאס מלוכלך עלינו גם כן לשחק משחק מלוכלך.
קודם כל החזרת החטופים ואז החזרת כל הפלסטינים שבידינו, ואז להתחיל במשחק המלוכלך .........................
ניתוק כל ערוצי התקשורת בין ישראל לעולם, ובמיוחד ערוצי התקשורת של עזה.
ו .......................... לפתוח בהתקפה אופנסיבית על עזה ללא רחמים, כמובן אם אמצעי הקשורת לעולם מנותקים לא נקבל את עיצות אחיתופל מהעולם הבזוי לא פחות מהחמאס.

צודק בריבוע, לאור התנהלותו המחפירה של ראש הממשלה (וכן של מרבית חברי הקבינט). אגב, הוא לא אמר שהוא חייב להיות ראש הממשלה. גנץ לא יכול? רק ביבי, זהו? נגמרה מדינת ישראל אחריו?
אנחנו עם מאוד מיוחד, לרעה, הפגש 2 ישראלים תקבל 4 דעות.
הגרוע ביותר שאנו יכולים כרגע לעשות זה להחליש את ראש הממשלה.
אך גם אי אפשר לערוף רק את ראשו!!
אז, יאללה "עריפת ראשים" סיטונאית, כך, לפטר את ראש השב"ק, ראש המוסד, הרמטכ"ל וכל הדרג הפיקודי הבכיר בצבא, להחזיר את החיילים לישראל ו ........................
לצאת למלתמה פנימית, שמאוד חיונית כרגע, של מלחמת בחירות מלוכלכת!!
מי שיתמוך במהלך הזה יהיה החמאס שיחכה לחג חנוכה הקרוב לערוך טבח חדש!

Harrington

Well-known member
מנהל
כשגנץ ייבחר לראשות הממשלה הוא יוכל. עד אז אכן, הוא לא יכול, מה לעשות :). אגב לפיד לא הציע את גנץ, אלא מישהו אחר מהליכוד. זה כמובן לא יעבוד. גם כי הליכוד לא מוכנה לכך ולפיד יודע זאת מצוין (משמונים הפעמים הקודמות שהרעיון הזה הועלה) וגם כי מחנה הרל"ב הלכה למעשה מתנגד לשלטון הימין ולא דווקא אישית לנתניהו.

dory30

Well-known member
כשגנץ ייבחר לראשות הממשלה הוא יוכל. עד אז אכן, הוא לא יכול, מה לעשות :). אגב לפיד לא הציע את גנץ, אלא מישהו אחר מהליכוד. זה כמובן לא יעבוד. גם כי הליכוד לא מוכנה לכך ולפיד יודע זאת מצוין (משמונים הפעמים הקודמות שהרעיון הזה הועלה) וגם כי מחנה הרל"ב הלכה למעשה מתנגד לשלטון הימין ולא דווקא אישית לנתניהו.
אני משוכנע שאם תעשה קלפי בין משפחות הנרצחים והחטופים (לא נעשה זאת כדי לכבדם), תראה שאין שם בהכרח רוב למפלגות הרל"ב.

Harrington

Well-known member
מנהל
אני משוכנע שאם תעשה קלפי בין משפחות הנרצחים והחטופים (לא נעשה זאת כדי לכבדם), תראה שאין שם בהכרח רוב למפלגות הרל"ב.
כידוע במדינת ישראל כלל אזרחיה יכולים להצביע. אין קלפי לקבוצה כזאת או אחרת. זה גם לא ממש משנה. לא אתה ולא אני יודעים מה חושבים כל חברי אותה קבוצה אומללה שהזכרת. אז בשביל מה להיכנס לזה בכלל?

dory30

Well-known member
כידוע במדינת ישראל כלל אזרחיה יכולים להצביע. אין קלפי לקבוצה כזאת או אחרת. זה גם לא ממש משנה. לא אתה ולא אני יודעים מה חושבים כל חברי אותה קבוצה אומללה שהזכרת. אז בשביל מה להיכנס לזה בכלל?
מה שאני רוצה להגיד זה שעקב המגמות בציבור (ללא קשר לפתק אותו שמו או ישימו בקלפי) יש קונצנזוס לגבי החלפת הממשלה והעומד בראשה, למרות ואף בשל מצב המלחמה.

Harrington

Well-known member
מנהל
מה שאני רוצה להגיד זה שעקב המגמות בציבור (ללא קשר לפתק אותו שמו או ישימו בקלפי) יש קונצנזוס לגבי החלפת הממשלה והעומד בראשה, למרות ואף בשל מצב המלחמה.
קונצנזוס יש בראש שלך. מה דעת הציבור? נדע רק, אולי, לאחר הבחירות הבאות.

SupermanZW

Well-known member
מלחמה זה לא הזמן להחליף ראש ממשלה. אני לא מתומכי נתניהו, אבל כל עוד מתנהלת מלחמה, זה לא הזמן להחליפו, לכן - לפיד טועה ולמרות שאני לא תומך בנתניהו, יש לאפשר לו לעבוד.

למעלה