לפי מה החלטתם

לפי מה החלטתם

שלום חברים, עברתי שוב על המבחן באתר שמסומן למטה. הגעתי למסקנה שהנושאים הבעייתיים אצלי היו המצ"ב (גם שאלה 33 ואולי 38, לא היה לי מקום בתמונה), אשמח אם חברה יוכלו לשתף רעיונות. למי ששכח הנה כתובת האתר.

fire storm

New member
.|||||||||||

שמאלי עליון D, שמאלי תחתון E. שמאלי עליון D: לוקחים את השניים שמעליו, ואת השניים שמצידו, ומחברים, עם יש אלמנט שמופיע בחיבור פעמיים(יענו אחד על השני) הוא מתבטל, אם הוא לא מופיע בשניהם הוא יישאר, ואז מחברים ורואים. שמאלי תחתון E: כל צורה בנוייה מארבעה קווים, אחד לכל חלק בריבוע(שמחולק לארבעה חלקים). התבנית ששולטת: משמאל לימין הצורה משנה את הזווית של אחד מהקווים שלה, קודם את התחתון מימין, אחר כך את העליון משמאל. מלמעלה למטה הצורה משנה את הזווית של אחד מהקווים שלה, קודם את התחתון משמאל, אלר כך את העליון מימין. זה גם פועל באלכנוס.

atayen

New member
יצא הסבר ארוך אבל תשובות יש...

הימני העליון התשובה היא A הימני התחתון התשובה היא H. *ימני עליון: באופן כללי,זה מתחלק לשלושה טורים.כשבכל טור הצורה האמצעית משנה את הצורה העליונה למה שיוצא בצורה התחתונה. אפשר לשנות צורה בגודל,בכיוון. למשל בטור השמאלי: הריבוע הגדול נמצא במשבצת העליונה. מתחתיו מופיעה הצורה + שקטנה ממנו, לכן הריבוע נהיה קטן במשבצת התחתונה.בטור האמצעי: במשבצת האמצעית מופיע קו אלכסוני באותו גודל דל הצורה העליונה,אך בכיוון אחר,מוּטה כלפי מטה. לכן במשבצת התחתונה הקו המפותל שינה את כיוונו בלבד. ובטור הימני הצורה האמצעית מקטינה את הצורה העליונה, ולכן התשובה היא A. *שאלה בצד ימין למטה. הריבוע מורכב מ 16 משבצות למרות שהריבוע לא תמיד נראה כך כי ישנו רווח לאורך שני טורים שזז כל פעם משבצת אחת ימינה. אבל זה לא כ"כ משנה לתשובה. ישנם שני סוגי כדורים:שחור ולבן. כדור זז בכל ריבוע משבצת אחת ימינה,לכיוון הפינה הימנית התחתונה של הריבוע. בכל פעם שכדור נוחת על משבצת שחורה הוא משנה את צבעו. כאשר כדור עומד על משבצת שחורה לא רואים אותו. חוץ מזה ישנה עןד מגמה של משבצןת שחורות: בכל פעם נוספת עוד משבצת שחורה כך שבסוף יוצא משהו כמו לוח שחמט. בהתחלה הכדורים נמצאים אחד במשבצת הראשונה והשני במשבצת השלישית.לכן כעבור 8 ריבועים הם ימצאו אחד במשבצת התשיעית והשני במשבצת ה 11. לכן תשובות R ו H אפשריות. מה צבע הכדורים? נסתכל בריבוע שלפני האחרון ונראה שאחד היה קודם בצבע לבן ונמצא על משבצת לבנה, והשני היה על משבצת שחורה (וידוע שהיה שחור אם מסתכלים על ריבוע אחד קודם) אם כך השחור משנה את צבעו ללבן, והשני נשאר לבן, לכן התשובה היא H.

לגבי הימני העליון אתה טועה חביבי

התשובה היא E. הלכתי לפי שורות ולא לפי טורים למרות שהחוקיות מתקיימת גם בטורים (רק שעשית טועת קטנה) יש צורה וקו אשר מורה על טיב הטרנספורמציה שתעבור עליה. בשורה התחתונה יש ריבוע, וקו בצורת S, שהוא גם נטוי אז הריבוע הקטן נהיה גלי כזה והוא גם מסתובב ב45 מעלות. השמאלי התחתון מורכב מ4 קוים, כל פעם הימני התחתון והשמאלי העליון מסתובבים ב45 מעלות. השמאלי העליון - פשוט שמים את הצורות אחת על השניה וחלקים שנופלים על חלקים אחרים נמחקים האמצעי התחתון - כל צבע מופיע ב3 צורות 3 פעמים - קטן (משבצת אחת) בינוני(2 משבצות) וגדול (3 משבצות). בנוסף לכך לכל הצבעים יש "קרקע משותפת", צד אחד של הריבוע שכולם נוגעים בו. בכל שורה או טור יש 2 ריבועים שהקרקע המשותפת שלהם הפוכה ביחס אחד לשני. בגלל זה F היא התשובה

fire storm

New member
אני גם בחרתי ב F באמצעי התחתון

אבל אני הלכתי על שיטה אחרת, ספרתי את כל המשבצות שיש לכל צבע, ובסוף יצא לי שכדי שלכל צבע יהיה אותו מספר של ריבועים אז למשלים צריך להיות 3 שחורים, 2 אפורים כהים, ו 1 אפור בהיר, ועכשיו ההתלבטות הייתה מאונך או מאוזן, בסוף הלכתי על מאוזן(יענו על הרוחב) כי לכל צבע עם ריבוע שהוא מופיע בו 3 פעמים, יש פעמיים לרוחב ופעם אחת לאורך.

atayen

New member
../images/Emo45.gif צודק,התלבטתי לגבי זה...

אבל גם לך יש טעות קטנה,אני בת.

bgbg10

New member
../images/Emo127.gif התשובה לגבי

השאלה העליונה מצד ימין היא E ולא A כי A היא אותה הצורה שכבר מופיעה בריבוע למעלה מצד ימין... והצורה אכן צריכה להיות נטויה

bgbg10

New member
בשמאלי התחתון אני גם

הגעתי לאותה תשובה, אבל השמאלי העליון היה די בעייתי... איך חשבת על לשים אותם "אחד מעל השני"? חברתי את השניים בשורה התחתונה של הריבוע...וכך הגעתי לריבוע החסר (אחרי שקראתי את התשובה שלך :)) אני חייבת להגיד לך שאני מאד אוהבת את צורת החשיבה שלך...זאת כבר פעם שניה שאתה מרשים אותי

bgbg10

New member
לגבי התרגיל השני מצד ימין למעלה

הוא קשה... נדמה לי שהתשובה היא E אבל זה פשוט כי היא נראת עדיפה מהשאר ולא כי זאת הצורה ה הגיונית שמשלימה את הסדרה... מישהו יכול להציע רעיונות כאן? תודה

אני מהמר על A

כל צורה מסתובבת 45 מעלות, תשווי בשורה למטה את היחס בין האמצעי לשמאלי ותגיעי לתוצאה הימנית.

bgbg10

New member
אבל הקוים הקטנים ב A

מופיעים ב 90 מעלות ביחס לקו המאוזן... וזה לא מתאים לשאר הריבועים כאשר הקוים הקטנים מופיעים בצורה אנכית הם אינם נוגעים בקו הארוך.... אם יתברר שאתה צודק והתשובה היא A באמת תצטרך לחזור אליי ולהסביר שוב

בוקר טוב

לא זכיתי להבין מה לא מובן. הקוו האמצעי מסתובב כל פעם בארבעים וחמש מעלות והקווים רק במקרה הזה צריכים לנגוע בגלל שזה יחס הסיבוב שלהם רק במקרה הזה. אם היית לידי, הייתי יכול להסביר בשניה
.

BoNoAyChI

New member
אנסה להסביר...../images/Emo12.gif

הקווים "מחוברים" בקצה אחד לנקודה (אחת האמצעיות - ימין, שמאל, מרכז), ובקצה השני לאחת הנקודות "מסביב". הנקודה האמצעית קבועה, ומשמשת מין ציר סיבוב לקווים, שכל פעם מסתובבים (לא כל הצורה ביחד, אלא הקווים עצמם) מנקודה לנקודה. (ימינה) אכן, התשובה היא A.
BoNoAyChI

lolAlo1

New member
זה קלל

אני יסביר לך חלק אוקי כי אין מקום הראשון מצד שמאל למעלה החוקיות פשוטה אם תסתכל טוב זה מין שילוב של שתי תמונות אבל אם כשאתה משלב יוצא לך שני קווים פעמיים [תעשה את זה בדימיון] והם כאילו אחד על השני אז הם יורדים לכן התשובה היא D אני כמעט בטוח שאני צודק מסכימים? וזהו אין לי כוח לרשום את השאר

shigaoni

New member
עשיתי את המבחן הזה ויצא לי 122

זה טוב? (אגב אני בת 14 וזה משנה הקשר בין המבחן לגיל?)

ככל שמתבגרים יותר

כך הראש עובד פחות, כך אצלי בכל אופן. בגיל שלך הייתי מוציא 140. לצערי בקושי הגעתי לכמה נקודות יותר ממך.

למעלה