לפני כשבועיים ביקרתי בספארי.

Flendy

New member
לפני כשבועיים ביקרתי בספארי.

כבכול ביקור שלי אני מתעכב זמן רב ליד השימפנזות, הגיבונים ושאר הקופים. כשהגעתי לתצוגת המנדרילים, איזהשהי אישה זרקה להם במבות בלי הפסקה. פנה אליה בחור שעובד בספארי וביקש ממנה להפסיק. האישה אמרה לו בסדר וברגע שהלך המשיכה לזרוק במבות ומיני חטיפים למנדרילים ועקב כך נוצר קהל ליד התצוגה ולאישה הצטרפו שניים או שלושה אנשים שזרקו אוכל לבעלי החיים. ניכר שהמנדרילים היו במצוקה ואחד מהם העיף קש לקהל המתבונן בו. אחר כך המשכתי ולהפתעתי הרבה נוכחתי לגלות כמות מוגזמת של אנשים שמאכילים את החיות בדברים מזיקים. ברגע השיא של היום תפסתי את אותה אישה זורקת פירות וחטיפים למוצג של הגורילות. הפעם התעצבנתי וצעקתי עליה שתפסיק. היא הגיבה ושאלה מי מינה אותי אחראי על החיות האלה והויכוח גלש עד הרוחות נרגעו. בהמשך היום ראיתי אנשים מנסים להטריד את הדובים בכך שעשו כאילו הם זורקים להם ברבוק פלסטיק לתוך המוצג, אנשים שזורקים אוכל כמעט לתוך כל מוצג. השאלה שלי היא (ואולי קרן תוכל לעזור פה), האם ניתן לגרש את האנשים הללו מהספארי?, אם תופסים אדם שהאכיל שלא כחוק יותר מפעם אחת, למה לא להעיף אותו קיבינימט מהגן ולהחזיר לו את הכסף? . בעלי החיים בגני החיות צריכים לספוג את השטויות האלה מדי יום ולמרות כל המקרים המצערים של מוות הודות ל"נדיבותם" של מבקרים, אין שום מודעות ולו מינימלית למצב. כולי תקווה שהנושא הזה יטופל בהקדם כי בנתיים מי שסובל הם בעלי החיים.

Kiru

New member
גם אותי מעניין לשמוע,

אבל לדעתי הדבר היחיד שיכול באמת להועיל הוא להסמיך כמה עובדי ספארי כפקחי עירייה ופשוט לקנוס בכמה מאות שקלים.

geostant

New member
מזהירים פעם אחת

לשם "הטעם הטוב", אני מקווה מאוד שאין פעם שנייה ממש לא צריך להחזיר את הכסף למי שאינו מציית לחוקי המקום סתם בדרך אגב בחורף האחרון בקרתי בגן ביום קריר אבל מקסים עוד לפני פתיחת הגן בסביבות 7 בבוקר, אני חייב לציין שפשוט המקום היה מדהים למרות שאלה חיות בשבי, זה היה מקסים בלי כל האנשים מסביב ששואלים אותי מה אני מצלם
ממליץ לכל אחד לנסות

עניין מורכב ומסובך ../images/Emo122.gif

למרבה הצער אין לעובדי הספארי שום סוג של "שיניים" בכדי לטפל בהאכלות והצקות אחרות. העובדים וגם צוות מתנדבים מפקחים שהחל לא מכבר את עבודתו יכולים רק לבקש בנימוס (או בקצת פחות נימוס - אחרי שעות של בקשות כבר קשה להיות מנומס...) מאנשים מאכילים להפסיק. למשטרה ניתן לפנות רק במקרה של תקיפה או התנהגות אלימה אחרת. לא ניתן לסלק מישהו מהספארי, רק לבקש ממנו לעזוב. אין למטפלים סמכויות של פקחי עירייה והם לא יכולים לתת דוחות. לאחרונה הועלתה יוזמה שעובדי הספארי יהיו נאמני בעלי חיים. כל מי שרוצה ומשתתף בהרצאה מטעם המשרד לאיכות הסביבה יכול להיות נאמן בעלי חיים. הנאמן יכול לבקש יפה מאדם את שמו ומספר תעודת הזהות שלו. טאם הוא אכן משיג את המידע הוא יכול לשגר אותו למשרד לאיכות הסביבה שיכול לתת דוח או לפעול בצורה אחרת. (ההרצאה שתואמה בספארי נדחתה בגלל סיבה אישית של המרצה). עד כמה זה ישפר את המצב, כנראה שלא ממש. בקיצור עניין סבוך ומתסכל. הפיתרון בעיננו הוא הסברה הסברה וחינוך. בגלל זה הוקם צוות המפקחים המתנדבים שמסבירים לקהל למה לא כדאי להאכיל את החיות. כמו גם הדרכות בחינם לקהל הרחב בשבתות ובחגים. ניתן לסייר עם המדריכים בחלקים שונים של גן החיות, לצפות בהאכלות ע"י מטפלים ולשמוע הסברים מעניינים.

Kiru

New member
באמת מתסכל

ניסיתם לפנות לעירייה, כדי להשיג סמכות פיקוח כלשהי? לדעתי כדאי לברר (אם עוד לא עשיתם את זה
) מה עושים במקרים כאלה במקומות ציבוריים אחרים. מה עושים, לדוגמא, במוזיאון אם מישהו משחית מוצג, מתפרע או סתם נכנס ללא רשות?

Kiru

New member
בהצלחה! ואגב (קצת ../images/Emo32.gif),

מה ההבדל בין ספארי לילה לספארי חצות?

שאלה מצויינת

ספארי לילה לקהל הרחב הוא סיור לכל המשפחה. ספארי חצות הוא סיור שעוסק בנושא שיפה לעסוק בו בשעות מאוחרות... בסקס! זה סיור מרתק ופיקנטי! שני הסיורים מתנהלים ברכבת שנוסעת בחושך בשטח הפתוח, וכוללים כניסה לביתן תאי הלילה של האריות והצצה קרובה מאוד בחתולים המקסימים האלה. מי שיש לו גם מזל זוכה לתרסיס של שתן אריות! אומרים שזה מביא מזל... שווה מאוד! העונה נגמרת אחרי החגים!

geostant

New member
אפשר להצטרף להרצאה כשתהיה ?

אני מאוד אשמח, בתור צלם טבע להעשיר את הידע שלי גם בצד היותר לגאלי של התחום

לא נראה לי...

מה גם שאני לא יודעת מתי זה יתקיים אם בכלל אין ברשותינו אולם הרצאות גדול שנוכל לארח אנשים. תסתכל באתר המשרד לאיכות הסביבה לא נראה לי שהם מחייבים במשהו

Sweet Fantasy

New member
גם אני

למרות שאני חברת מועדון במשטרת החיות, אבל לא נראה שזה מתקדם לאנשהו..

geostant

New member
מספיק לי איפה שאני עכשיו ../images/Emo13.gif

בנוסף לרישום נאמני בע"ח, נרשמתי גם לנאמני ניקיון באותה הזדמנות ואני כבר מתנדב במחמל"י ובלי קשר גם ביח"מ (מג"ב) בנתיים לא קבלתי מהם שום תגובה מקווה שהם זזים שם מהר

למעלה