לקראת הפגישה

לקראת הפגישה

ישבתי באולם המסוגר, הסופה שורקת מעל החומות ודך חרכי הדלתות, הקטרוס בידי ופרטתי מענה לקולות הסופה. ידעתי שאת שלחת אותה, את הסופה הזו, וקולותיה דמו לנהמותייך, ממוססות את לבי, מרעידות את ידי.

הספריה מלאה בספרים שביקרת, בחלקם השחרת דפים שלמים בפתאומיות בזמן שבהיתי בך, ספרים על קרבות, ספורי אהבה רומנטיים לאור שקיעה אדומה אותם שנאת יותר מכל, האלמת והעלמת.

זכרתי טיולים משותפים במסדונות הברזל של הספינה, שיוט ארוך וקשה מעינות הליל במצוות אל הסחר, אל לא סלחן, לא קנא ולא נוטר, להביא צימוקים לילדי העיר ולילדייך.

אחזתי בידי את משכית הלב, תאומתה נותרה בידייך, המשכיות פועמות יחד, מאירות בחשיכה את החדרים החמימים האטומים, כשהכוכבים מוסתרים מאחורי אפילת הסופה.

כחלוף הסופה יצאתי, הבטתי בירח ונזכרתי בנשיקתנו הראשונה, דמי רותח בעורקי ומול עיני רוחי עולה אותו מטבח צר, ריחות הצימוקים וידך על גבי. ענפי שקמה שנפלו על השביל רוטטים ברוח שאחרי הסופה כמטפחת בה נופפת לי, ואני קד לזכרון ומפנה אותם מהשביל.

מחר אשוב, תופי התזמורת יחרישו את אזני, רעש העיר ידמום לכבודי, ואת תבואי לשבת לצידי על שקי הצימוקים, תלטפי את צלקות הסחר שלראשי.

ויימס

New member
היוש,

בהתחלה נאבקתי כדי להבין מה הוא רוצה ועל מה הוא מדבר, וברגע שהבנתי מה קורה פה, המחשבה שחלפה בראשי הייתה, "אוח נו", והרגשתי מרומה ומאוכזבת.
אני לא אוהבת את סוג הסיפורים שכל המטרה שלהם זה לאסוף רפרנסים מיצירות אחרות, ואין להם עלילה ודמויות משל עצמם.

אבל זה שיר ממש יפה.

פגישה לאין קץ

MeSofer

New member
גם אני קלטתי את זה

אולי כי גם רוני גלבפיש תיארה את השיר הזה כלחש זימון סערה בספר החדש שלה?
אני לא הרגשתי מרומה, כי יש לקטע איכות לירית בפני עצמו. אבל מסכימה שהוא לא מאוד ברור בלי הרפרנס לשיר.

ויימס

New member
אני הרגשתי מרומה,

כי התייחסתי אל הקטע הזה כאל סיפור בפני עצמו, ואז הוא עשה לי, "חה חה! אני רק אסופה של קונוטציות לאלתרמן".

שיט, מה זה?

קראתי את הפרק הראשון, זה נשמע ספר ממש אדיר! (תאומות!
איפה את, וולדי?)
איפה החושב הזה ששאל למה אין ספרי פנטזיה ישראלית? בוא-בוא. *ככה* עושים את זה, חבוב P:
נ.ב
זה כבר יצא לאור? האם אפשר להשיג בחנויות המובחרות?

ויימס

New member
את ככל הנראה יכולה לקנות אותו בטאב שכתוב עליו 'חנות הצללים'

לא, לא, אני רוצה למשש אותו

מה שאמרת על לקרוא עמודים אקראיים מהאמצע? like that.
העניין הוא שהייתי בצומת לפני יומיים ועברתי על כל ספרי הנוער החדשים והוא לא היה שם.

ויימס

New member
את יכולה לקנות עותק פיזי.

תסתכלי על העמוד שוב, יש שם משלוח (של ספר פיזי) ויש עותק דיגיטלי. אז אם את מתעקשת לקרוא את הספר על חתיכות של עצים מתים, את בהחלט יכולה לעשות את זה.

יכול להיות שבצומת ספרים לא ניתן להשיג אותו.

אבל, אה, את כנראה לא תקני ספר ישראלי גם אם תתקעי על אי בודד עם סניף אחד של סטימצקי ויהיו בו רק ספרים ישראליים, שכחתי.

לא נו

התכוונתי למשש *לפני* שאני קונה. יש ספרים שמתחילים טוב אבל ממשיכים זוועה. בגלל זה אני גם עושה תמיד את טריק האמצע שלך, ואם יש לי זמן אפילו משקיעה וקוראת עד פרק 4 ככה. *לפני* שאני קונה. אני סטודנטית כן? זה לא שיש לי מלא שנקלים להשליך על כל ספר שקורץ לי. והרבה ספרים קורצים לי

(למרות שאם מיסופר תפרט עליו ממש טוב ותמליץ ממש חזק אני אסתפק בכך)

MeSofer

New member
לא יכולה להמליץ כי לא קראתי.

מעניין אם מישהו בפורום המקביל קרא ויכול להמליץ.

צר לי,

לא אחזור על כך. חשבתי שאצליח לתת משהו לאוסף המלים הזה, לחוסר המשמעות שאלתרמן יצק בכל כך הרבה בתים. (סה"כ - אם קוראים את השיר כפי שהוא - הוא יפה, אבל מרוב אוקסימורונים הוא חסר משמעות).
פשוט עברתי על רשימת ספרי הלימוד לשנה הבאה, וזה נמצא בספר שצריך לקנות למפלצונים.

אם זה בספר של הילדים שלך

אז אתה יכול לראות מה כתוב על זה בספר

&nbsp
בניגוד ליצירות אחרות שהן לבגרות, אני לא מצליח למצוא ניתוח מלא של השיר. לפיכך, אני מתאר לעצמי שהשיר הוא תוספת חדשה ושבהמשך השנה יתחילו לצוץ גם כל מיני ניתוחים באינטרנט.

כשהייתי בגילם, לימדו אותי גם את השיר הזה

וגם אז לא אהבתי אותו. סתירות פנימיות הן כלים שימושיים, ויש להשתמש בהן בתבונה. ("בריחתו האמיצה" ... ). אי אפשר לבסס יצירה שלימה על סתירות פנימיות, אלא אם כן מראש כתבת יצירת אי-גיון. (ליר? הכרחש? ). "שם לוהט ירח..?" כפי ששימי היתה בטח מגיבה - OMG! WTF? O%$$#@!
&nbsp

שימי

אני באמת מקללת כ"כ הרבה?

(כאילו, ה-#$%^ שם כדי לציין קללות, כן? לא כדי לציין את השימוש הנדיב שלי בסמיילים או משהו)

נראה לי שתוכלי למצוא שפה משותפת עם הבת שלי

ונראה לי שאני לא אבין את מרבית המלים. ^%$# נועד לציין צרופי אותיות שאין לי מושג מה כוונתן ולמה התכוונה המשוררת.

Challenged Accepted

טוב, לא באמת או שכן?

זה היה לי מוזר שלא מצאתי פרשנות "בית ספרית" של השיר בחיפוש (בניגוד ליצירות אחרות), ככה שיערתי שזה חדש יחסית. אם זה היה בתקופתך, אז מסתבר שטעיתי.

אם מניחים p ו-p~ מגיעים למקומות נפלאים

תוכל להגיע לאותה ממלכה אשר מוסתרת לחלוטין מכל אדם.
ממלכה שנתניה נותנים לך אוכל כיד המלך ואירוח לתפארת.
אך הם שונאים את אורחיהם ותצטרך לברוח ברכבת,
פן יקרה דבר מה נורא ותתפס על ידם.

לאחר מכן, תגיע עם הספינה לתוך הים העמוק
ותזהר שלא ליפול (שלא תשבור את האצבעות).
אבל אל חשש: אם תאבד שיווי משקל ותגיד להתראות,
תבחין שלא נחתת לסכנה, אלא לדשא ירוק.

ואז תרוץ, ללא מכשול, לאורך שביל מהיר
שיוביל אותך, באיטיות, לתוך עושר מזהיר.

למעלה