לשאלה הזאת לא הייתי מוכנה /ראיון עבודה

פנינה21

New member
לשאלה הזאת לא הייתי מוכנה /ראיון עבודה

חזרתי עכשיו מראיון עבודה באחד המוקדים בצפון .
היה בסדר עד שהיא אמרה את תאריך תחילת הקורס זה ממש כמה ימים לפני יום הזיכרון . ההגיון שלי לפחות אומר שמצהירים על סיבה וזה אמור להיות מובן . אנחנו בישראל זה לא אמור להיות מסובך.

אז זהו ש.. אי אפשר להפסיד אף יום בקורס והסיבה לא משנה להם בכלל . ואולי הם יראו אם יהיה להם רלוונטי לקורס הבא .
יצאתי בתחושה שהמראיינת הסבירה לי שאני מאבדת מקום עבודה בגלל זה ..
זה נושא רגיש ויצאתי משם יפה בלי להרוס יותר מזה אבל ברגע שעליתי לאוטובוס כל הבכי יצא ממני (בכי של כמה חודשים אני לצערי לא בוכה בקלות כבר ).
יש לי עוד ראיון בעוד 3 שעות ואני צריכה להירגע .
אני לא מאמינה שחברה גדולה בישראל מתנהגת ככה.

nofi1456

New member
חסרים לי כמה פרטים בסיפור שלך

לאיזו שאלה בדיוק לא היית מוכנה לענות?

ו..אם אני מבינה, את לא מוכנה לעבוד ביום הזיכרון? כי לא ציינת את הפרט הזה..

ולעצם העניין -
אני לגמרי יכולה להבין למה המראיינת לא רצתה להעסיק אותך בגלל החסרה של יום אחד בקורס.
קורס זה לא יום עבודה רגיל שאם את לא יכולה להגיע אז מוצאים מחליף, אלו ימים שאת לומדת את כל העבודה מההתחלה עד הסוף..אין "השלמות" לקורס או משהו כזה, פשוט לחכות למחזור הבא..
ומן הסתם יש עוד מועמדים למשרה שאת משובצת אליה - אז בוודאי שיעדיפו להעסיק מישהו שיכול להגיע לכל הימים של הקורס.

ושוב, לא ברור לי מה "ההתנהגות" הזאת שאת מדברת עליה..האם היחס היה לא לעניין? ההתנהלות של הראיון?

פנינה21

New member
זה לא אני לא מבינה שלמערכת יש צרכים

אני רק חושבת שהאיך היה בוטה (וכן דיברתי איתם מאז והבלגתי על האיך והבהרתי את הבעיה ואני כן מקווה שהבינו וימצאו פתרון- לקח לי 48 שעות להגיע ללדבר איתם וזה עבר דרך הרבה מאוד תחושות קשות)...
&nbsp
וחוץ מזה יש לי בעיה אמיתית עם נושא יום הזיכרון: קודם כל החוק מגדיר את הזכות להעדר וכמו שזה הוצג גם מי שבדיוק מתאים להגדרה והחוק מתיר לו להעדר לא יכנס לקורס וזה לא תקין.(ברצינות תרגיל קטן מה היה קורה עם הייתה מתפרסמת הכותרת הבאה: חברת___ סירבה לקבל לעבודה מעומדים ממשפחת השכול ... כולם הרי היו קוראים לחרם על אותה חברה והיו ממלאים את הרשת בשיימנג ).
וחוץ מזה לפעמים ערכים צריכים לבוא קודם לפי כל מיני דברים אחרים:
ואמרתי בדיון פוליטי מסוים כמה ימים לפני שזה קרה שאם מה שאמרה חברת כנסת מסוימת שסירבה להגיע לאחד הטקסים היה נאמר ע"י מישהו קצת יותר מקובל /מהמינסטריים אף אחד לא היה אומר כלום כי בסוף מי שנמצא בטקסים זה רק אותה קבוצה קטנה שהמציאות דפקה לה בדלת וכל השאר מתנהגים כאילו זה לא קשור אליהם.
8 שנים אני מנסה להתמודד -בהתחלה הייתי נפגעת ואז הבנתי שהסביבה שכחה ועברה למקרה הבא ... אבל לפחות את היום הזה ואת יום השנה תעזבו .
וכן שמעתי כבר אני מקווה כל תרוץ אפשרי על לא להגיע לטקסים ועדיין הופתעתי מאוד מהתגובה כששאלתי לגבי זה.
לפחות אל תגרמו לי להתנצל גם ביום הזיכרון על איך שאני מרגישה -יום בשנה מותר לי .

nofi1456

New member
אני חלילה לא ממעיטה בערכם של ימי זיכרון

ובכלל, כמובן שהנושא הזה מאוד רגיש וכאוב כל השנה. בזה אין ספק.
אני אתייחס לתרגיל הקטן שכתבת - מה היה קורה אם היה מתפרסם שחברה מסוימת לא העסיקה מישהו ממשפחה שכולה.
כל החרם על החברה והשיימינג, לדעתי לא מוצדקים במקרה הזה, כי הסיבה לויתור על העסקתך (ומתן הצעה חלופית - רישום לקורס הבא) היא נטו בגלל שאת לא יכולה להגיע לקורס (מכל סיבה שהיא).
אתן לך תרגיל קטן בעצמי - נניח שאת מפספסת יום (או יותר) מהקורס, ואין ימי השלמה. ואז את מגיעה לעבודה ו..מה קורה? איך תדעי מה לעשות? האמיני שאם לא היה צורך בקורס, החברה לא הייתה מתעקשת על השקעת המשאבים בהכשרה שכזו.

בקיצור, באמת שאין לך מה לצאת בתחושה רעה. כולם מבינים ומכבדים את השכול והתחושות המתלוות אליו (מעסיקים ומועסקים כאחד), אבל את הקורס מסיבות טכניות אי אפשר לפספס, ולכן הוצעה לך חלופה.

מאחלת לך שלא תדעי עוד צער ושכול, ובהצלחה בחיפוש אחר העבודה הטובה ביותר

פנינה21

New member
אני אגיד שוב שההצעה החלופית היא תולדה של העקשנות שלי

זה לא היה מטוב לב של אף אחד.
&nbsp
&nbsp

nofi1456

New member
עבודה זה לא משהו שמשיגים בקלות

לעיתים את צריכה להתעקש כדי להגיע למקום שאת רוצה. שום דבר לא מוגש לך על מגש של כסף, ולא הצלחתי להסיק מהדברים שלך אם חוץ מעניין התאריך כל הראיון היה מושלם או שהיו עוד דברים שיכלו להשפיע על ההחלטה שלה אם להעסיק אותך או לא.
ועוד משהו - את מדברת כאילו הם חייבים לך משהו, אבל את צריכה לזכור שאת צריכה אותם יותר ממה שהם צריכים אותך.
אל תשכחי שיש עוד מועמדים למשרה חוץ ממך אז מעסיקה תעדיף להעסיק מישהו אחר שזמין שמקום להפוך עולמות בשביל מישהי שהיא בכלל לא חלק מהחברה.
אולי זה לא כזה נורא.. יש מקומות עבודה אחרים אז אולי כדאי לך לשחרר ולחפש מקום אחר. את בעצמך אמרת שהיה לך עוד ראיון.
אגב, הצלחת להשיג מקום בקורס הבא או שעדיין לא ידוע לך מה נסגר עם זה?

פנינה21

New member
אני עדיין לא יודעת מה יהיה בדיוק

אני אמורה להגיע לשם השבוע בכל מקרה . אני יודעת שעבודה לא תמיד באה בקלות . עד עכשיו עשיתי בעיקר עבודות שהיו יותר פיזיות ודרשו הרבה אנרגיה נפשית ופיזית כאחד.
המטרה שלי כרגע היא להגיע למצב שלפחות אנרגיה נפשית יוצאת ממני טיפה פחות בעיקר בכל מה שקשור למעסיקים.
אני צריכה הפוגה מהוצאת האנרגיה הלא סבירה ביחסי העובד מעביד. זה הפך להיות מקור הוצאת האנרגיה העיקרי שלי בעבודה בחצי השנה האחרונה ואני צריכה לעצור לפני שזה יהפוך לבעיה רצינית.
ואני לא פוסלת את הצורך בשיקולים עסקיים אני פשוט מסרבת להפוך את השיקול העסקי להיות השיקול היחד אני חושבת שבסוף כולנו צריכים להישאר בני אדם גם כשזה לפעמים הופך את ההחלטות ליותר מורכבות.
לגבי מה שקרה :
אחרי כמה שעות של הוצאת קיטור (בכיתי כמו ילדה אני יודעת אני קצת רגישה לנושא הזה אני מודה). עשיתי את הדבר הכי שרות לקוחות בעולם ובניתי תסריט שיחה התקשרתי והקראתי מהדף -ולהפתעתי זה הצליח וקיבלתי הבטחה שזה יטופל והזמנה להגיע ליום קליטה . ככה שמצאתי עבודה למרות הכל .

אני מבינה אותך, אבל מבינה גם אותה

יום הזיכרון הוא לא יום שבתון רשמי, וכמו שנופי כתבה, בקורס אין אפשרות לימי בחירה ומי שמודיע מראש שיאלץ להיעדר מהקורס, זה לא משהו שהמעסיק יכול לקבל. הציעו לך פתרון יפה וזה לבדוק אפשרות לצרף אותך לקורס הבא - אני לא רואה מה היא הייתה יכולה לעשות מעבר לזה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

פנינה21

New member
זהו שהיא לא הציעה את זה

היא די העמידה את זה ככה שזה ממש מוגזם לבקש- וכן כשאני יזמתי שיחה אחרי שהבנתי שחוץ מזה הכל בסדר אז הנושא בבדיקה .

תראי - זה בעייתי

והסברנו לך בשרשור הזה למה. אני מקווה שבכל מקרה דברים יסתדרו לך, ומקסימום - אני בטוחה שיש עוד אופציות של קורסים שנפתחים אחרי יום הזיכרון.

למעלה