לשמעון, פרח וג'ן תודה רבה על הברכות

קסנדרה*

New member
ביפו, יש לי מה להגיב, אבל רק מחר ../images/Emo13.gif

הילדים והנכדים היו היום, ואחרי הסדר והנקיון, אני כבר בקושי מצליחה לחבר את המלים, מבטיחה להגיב מחר. ותודה על הברכות, אני מקווה שתישאר איתנו
שבוע טוב קסנדרה

Jen74

New member
../images/Emo45.gifאהבתי את דבריך

אני מזדהה עם הדברים שיושבים אנשים וקובעים מיהו יהודי, מיהו ספרדי ומיהו אשכנזי ולא ברור מי שם אותם לשופטים.

קסנדרה*

New member
ביפו, "ישראלים לכל דבר" כן בוודאי

אבל תמיד ימשיכו לשאול מה המוצא. אבל אתה יודע, אני חושבת שזו בעיה הקיימת במדינות מהגרים. ראה בארה"ב, כאשר מבחינים במבטא זר, אפילו הקל שבקלים, תמיד שואלים מאיפה אתה, וגם אם תספר שנולדת שם, יוסיפו לשאול מאיפה ההורים. וגם בארה"ב הדמוקרטית (לדעתי לא באופן מוחלט) יש העדפות, יש מקומות בהם קיים אנטי מופגן לישראלים, ליהודים ולאיטלקים, ובמקומות אחורים עדיין סולדים מהאמריקאים האפרו-אמריקאים ולאחרונה גובר האנטי גם נגד יוצאי ארצות איסלם. בצרפת, הסלידה מיוצאי ארצות האיסלם העטויות כיסויים מעוררת בוז ושאט נפש אצל חלק מהאזרחים, כמו אצל אחרים, שרואים חובשי כיפת, בצרפת פחות רואים מגדלי פיאות וזקנים ארוכים, אבל כיפות עדיין יש. לאחרונה משפחתי מדווחת, שלא עונשים תליון שיכול להצביע על המוצא היהודי (חמסה או מגן דוד), אם יוצאים לבית כנסת בימי שבת וחג, לא חובשים כיפה עד שמגיעים לפתח בית הכנסה. נכון שזו נחשבת אנטישמיות, אז למה נחשבת סלידה מלשבת באוטובוס ליד אתיופי ? או להתפלל יחד עם ספרדי/אשכנזי ?

קסנדרה*

New member
נושא טעון ביותר, חבל שרק מעט יודעים על הפורום

אני מעריכה שיש להרבה מה לומר... שבוע טוב קסנדרה

למעלה