מאיפה מתחילים

טליW

New member
מאיפה מתחילים../images/Emo35.gif

חשבתי לעצמי, מאיפה מתחילים כשרוצים לדון בנושא כל-כך רחב? יש כל-כך הרבה מה להגיד, לשאול, להציע... בשאלה הזאת בעצם טמונה התשובה: כשאנחנו רוצים לסדר את הבית, אחת ולתמיד, מאיפה מתחילים? האם מתחילים בסלון, שהוא החדר הייצוגי בבית? האם במטבח, שהוא חדר שכנראה "משתמשים" בו הכי הרבה? אולי מתחילים בחדרי המגורים, בכדי ליצור מקומות איחסון לדברים שמפוזרים בסלון? ארונות? אני חושבת שכמו בכל דבר, גם הנושא הזה אישי. הרי כולנו שונים זה מזה, והבתים שלנו שונים זה מזה. גם סדרי העדיפויות שלנו שונים. מה דומה? כולנו צריכים להתחיל איפה שהוא. אני זוכרת שהייתי מבלה שעות בלתכנן מאיפה להתחיל, איך אמשיך, ולסיום, איך הבית שלי יראה נפלא בסופו של תהליך. שעות. ואז הלכתי להכין ארוחת ערב, לרחוץ את הקטנה, לעזור בשיעורים לגדולה... וכו'... אני לא יכולה לשים את האצבע מתי בדיוק התחיל השינוי, או מתי הפריע לי שמשהו לא מונח במקום. זה תהליך. הבלאגן אף פעם לא שימח אותי, ולכן תכננתי שעות איך אני אמגר אותו. אני מניחה שמכלול של דברים הביאו אותי למצב בו אני נמצאת היום. אי אפשר להפתיע אותי בבית. הוא תמיד מסודר. לא מוזיאון, אבל בהחלט מסודר. סדר זה ענין יחסי, תאמינו לי שביחס למה שהייתי עד לפני כמה שנים, אני עכשיו מאד מסודרת. אני חושבת שהדבר הנכון הוא לעמוד בכניסה לבית, כל מה שנמצא בתוך זוית הראיה צריך להיות מסודר. כך, אם שכנה נכנסת לבקש כוס סוכר, או שכנים עוברים בחדר המדרגות בדיוק כשאתם פותחים את הדלת - הבית נראה מסודר (ונחסכים מבטי החלחלה המתחלפים ברחמים). משם להמשיך עם הסלון. כך גם אורחי פתע לא נפגעים. סוגרים את דלתות החדרים, והם חשופים לסלון בלבד. זה לא מבצע ענק, כי סך הכל אצל רובנו האיזורים האלה מכוסים, אלה לא בהכרח מוקדי הבעיה. מה יש לכם בכניסה ובסלון שצריך להיות שם, אבל אין לו מקום? מה הופך את הסלון לחדר מבולגן? האם אלה רק דברים שיש להם "בית" במקום אחר, או שמא הדברים ששייכים לסלון נמצאים בו במהפכה? אולי יש גם פינת אוכל שמחוברת לסלון, ואז החגיגה כפולה?

אני מתחילה בסלון...

לפעמים זורקת שם נעליים, גרביים, עיתונים. לפעמים אוכלים בסלון אז צריך לפנות את זה למטבח ואז זה כמו בקשר שרשרת מהמטבח ממשיכים לחדרים, לקפל את הבגדים שנערמו אל המתלה בחדר. כאילו מצאתי פתרון טוב לא בא לי לקפל תולה, ותולה ותולה ולפעמים יש ערימה ענקית. ששששש אבל זה סוד כי תמיד חושבים שאין בלגן בבית וכולם אומרים אצלך כמו מוזיאון תמיד הכל במקום,חחחחחחחח משהי פעם אמרה לי שכשיש סדר אז יש אנרגיות טובות בבית וזה מזמין דברים טובים כמו טלפונים מחברים, הצעות עבודה וכל מיני הזדמנויות לדברים, אני משתדלת להאמין בזה אבל לפעמים ממש לא בא לי לסדר את הבלגן. טוב אז עכשיו אגלה סוד... בסלון יש לי שידת מגירות אלוהים ישמור אם תדעו מה יש בשלוש מגירות, ניירת וניירת וניירת, מליון חשבונות שאני צריכה לתייק וחלק לזרוק וכל פעם אומרת מחר מחר אבל ככה זה חודשים. ואני משתדלת לא לפתוח את המגיעות כדי לא לקבל מבטי חלחלה בדיוק כמו שטלי תארה. כל כמה חודשים אני עושה בדק בית, מתחילה להסתובב בבית פותחת ארונות ומתחילה להיפטר מדברים, לא סובלת מליון דברים וכל פעם אני מנסה לשכנע את עצמי שיש אנשים שצריכים אותם בזמן שהם אצלי לא בשימוש וזה עוזר לי בקלות להיפטר מהם. ואם תשאלו אותי מה החלום שלי? זה לעצב לאנשים בתים לעשות מכלום משהו מדהים. מאוד אוהבת עיצוב. טלי אולי אם הזמן נעלה תמונות כאן של כל מיני קישוטים, אביזרים או כל דבר נחמד אחר?

למעלה