מאמר קצרצר של מכון ויצמן - למה חתולים משתגעים על טונה

אלישבע777

Well-known member

חתולים משתגעים על טונה

evike

Active member
מנהל
טוב שכתבו - כמעט כולם, כי מיה, החתולה הקודמת שלנו, הטונה לא הזיזה לה בכלל. בעצם, כלום לא הזיז לה, אפילו לא שימורים. רק מזון יבש.
עשתה לנו חיים קלים, כי אפשר היה להשאיר מזון בלי השגחה, אף פעם לא התקרבה אליו. אז ההתלבטות היתה איזה מזון יבש לקנות. כמובן, רק איכותי...

מתודולוגיה לקויה, שמובילה למסקנות מפוקפקות.
חישבו על מזון שאתם אוהבים. נניח חומוס.
אם היו על השולחן כוסות עם מים רגילים ומים בטעם חומוס. האם מישהו היה מעלה בדעתו להעדיף את טעם החומוס? ודאי שלא. לפחות רוב האנשים לא.
כלומר שמבחינת העדפת מזון, יש משמעות גדולה למדיום ולריכוז. עירבוב במים, יתן תוצאות שאינן קשורות להעדפה של המזון ה-"אמיתי".

אף אחד מ-6 החתולים שלי לא "משתגע" על טונה. אחת מהן לא מוכנה לגעת, ושניים מוותרים לגמרי בחצי מהפעמים.

גורדיאן-II

Active member
מתודולוגיה לקויה, שמובילה למסקנות מפוקפקות.
חישבו על מזון שאתם אוהבים. נניח חומוס.
אם היו על השולחן כוסות עם מים רגילים ומים בטעם חומוס. האם מישהו היה מעלה בדעתו להעדיף את טעם החומוס? ודאי שלא. לפחות רוב האנשים לא.
כלומר שמבחינת העדפת מזון, יש משמעות גדולה למדיום ולריכוז. עירבוב במים, יתן תוצאות שאינן קשורות להעדפה של המזון ה-"אמיתי".

אף אחד מ-6 החתולים שלי לא "משתגע" על טונה. אחת מהן לא מוכנה לגעת, ושניים מוותרים לגמרי בחצי מהפעמים.
אף פעם לא פגשתי חתול שלא אוהב טונה (לא שאין, זה רק הניסיון האישי שלי).
יותר מזה, עשיתי כמה ניסויים על החתולים שלי, הנחתי להם שתי צלחות, באחת טונה ובשניה מעדן רטוב (כל פעם סוג אחר, כמה מהם יקרים מאוד), והם תמיד הלכו קודם כל על הטונה.
התיאוריה הפרטית שלי היא שחתולים אוהבים טונה כי היא 100 אחוז בשר, כל דבר אחר הוא תעשייתי וחוש הריח המחודד שלהם מרגיש בכל מיני תוספות תעשיתיות שהם לא בהכרח אוהבים.

אלישבע777

Well-known member
אצל חתולים העדפת קטניפ ( נפית החתולים ) - מין צמח שמשמח אותם או משגע אותם, היא גנטית. רוב החתולים באמת "משתגעים" ממנו או עליו, ומיעוטם אינם מגיבים. היו לי גם כאלה וגם כאלה. אני מניחה שגם העדפות מזון הן גנטיות וגם הרגל מילדות. בעבר, לא היה לי חתול שאוכל לחם אבל כולם אהבו גבינת קוטג'. החתול הנוכחי שלי - אוהב לחם ושונא קוטג' ( אבל גבינות אחרות ויוגורט הוא מוכן לאכול). אני מניחה שזה בגלל שנולד בחוץ ובוודאי נחשף לשאריות לחם, אולי אנשים האכילו אותו בלחם עם גבינה והוא רגיל למזונות אלה. אצלי הוא אינו מקבל לחם, אבל גבינה לבנה או יוגורט הוא מקבל לעיתים רחוקות אם הוא רוצה וגם אז, כדי כפית. וכן הוא ממש משתגע על קטניפ, פשוט אינו יודע את נפשו... לגבי טונה - אין לי מושג לא בדקתי... איני קונה טונה, כי דייג הטונה אכזרי והורג יצורים ימיים רבים כולל דולפינים וגם יש בה הרבה מלח, מתכות כבדות ורעלים אחרים.

למעלה