מאמר - תפקידי הנציגות

puptits

New member
תודה, לומד ומשכיל

שאלה לגבי הסמכות שלנו בהחלטות לגבי הוצאות
מה לשאול ולקבל הסכמה ומה לא...ובהתאם לאיזה מפתח?
&nbsp
לדוגמה, אנחנו רוצים לעשות מזגן למועדון דיירים (בניין בן 2 וטרם עשינו, ישנה הכנה לכך מהקבלן), אין ספק שכולם מעוניינים.
האם אני חייב לקבל את הסכמתם? לשאול בכלל?
&nbsp
רשת יונים
אנו סובלים מיונים בעורף הבניין, האם אני צריך לקבל את הסכמת הדיירים לשים רשת יונים?
&nbsp
יש עוד דוגמאות שהן זולות יותר, עציצים, שיפור גינה, ומה אז?
אשמח לדעת יותר.
&nbsp
&nbsp

הוצאות נציגות

אני סבורה שכלל האצבע הטוב ביותר, הוא לקבל החלטה באסיפה הכללית לגבי מכלול הוצאות שיהיו חלק מ"תוכנית עבודה" לשנת פעילות.
ראשית, זה מאפשר לבנות תקציב ולעמוד במסגרת ההוצאות,
שנית, זה מקנה החלטה והנעה לפעולה וקבלת הסכמה של בעלי הדירות
בסופו של יום, התנהלות כזו תביא לחיכוכים מינימליים עם בעלי הדירות, וגם תיצור מסגרת פעולה לנציגות עצמה.
לגוף השאלה ששאלת, ההוצאות שאתם מבקשים להוציא, כולן נופלות במסגרת הוצאות שאינן הוצאות שוטפות שכן במהותן הן חד פעמיות, לעומת הוצאות המתחייבות מדי חודש או חודשיים.
זהו המבחן שבאמצעותו תוכל לענות לעצמך על השאלה האם מדובר בהוצאה רגילה או מיוחדת.
לסיכום - קבלו החלטה באסיפה כללית על הוצאות למספר פרוייקטים מתוכננים במהלך השנה ותוציאו אותם לפועל בהתאם להחלטות שהתקבלו.
בהצלחה

puptits

New member
תודה

ואכן עם איכלוס הבניין והיבחרותנו, עשינו באמת רשימת פרוייקטים ובניהם מה שציינתי.
אף גבינו סכום חד פעמי עבור הוצאות מיידיות (מצלמות, קודני נעילה לחניונים) שלא היו מתקציב הועד.
לגבי הפרוייקטים, אנו ממשים אותם אחד לאחד ובמסגרת התקציב ללא העלאת הנושא להצבעה.
האם אני חורג? עובר עבירה? ברמה החוקית אני שואל ולא האתית שלי מול הדיירים בהתנהלותי.

או שחוקית בסמכותינו לבצע פרוייקטים הנראים לנו כטובת הכלל, כמו מיזוג חדר דיירים (רבים מתלוננים מדוע עדיין אין) וכן רשת יונים מפגע תברואתי (לשלשת יונים).

המשך

כמו שהסברתי, חשוב לקבל החלטה באסיפה כללית לגבי ביצוע פרוייקטים מיוחדים. בכך נכלל למשל נושא התקנת מזגן בחדר כושר.
ככלל, הנציגות היא הגוף המוציא לפועל את החלטות האסיפה הכללית ומכאן נובע שמי שממלא תפקיד בועד הבית, איננו מוסמך להחליט מהי טובת הכלל.
אני משוכנעת שבעלי הדירות באסיפה כללית ישמחו מאוד לעשייה שאתם עושים, אבל חשוב שיהיה לך כיסוי. לפחות כך ידעו בעלי הדירות מה נעשה בכספם ולא יוכל מי מבעלי הדירות לטעות כלפי הנציגות שחבריה פעלו בחוסר סמכות.

מקווה שעזרתי

למעלה