מאסתי בחיים.

אורצוש

New member
fire גם אם אתה חייב להיות על ריטלין

תבטיח לעצמך שיש זמנים שאתה לא משתמש. כמו שהשכל שקיבלת מאלוקים(כן, אני דתיה) נחשב במע' למיותר, אם לא רע, גם מרץ המערכת לא יכולה לקלוט. אני נחשבת בעלת הפרעת קשב וריכוז (קלה), אבל אני לא מוותרת עליה, זה חלק ממני, נכון שיש קשיים בגלל זה אבל יש גם יתרונות. אני מכירה מישו שעובד בשלוש משרות במקום לקחת ריטלין. עכשיו, כשאתה לומד, אתה חייב,אבל תן זמנים למרץ שלך. goooooooooood luck

fire storm

New member
יש לי ADD

אין לי מרץ. ואני לא מאמין באלוהים, אבל נוותר על השיחה הזאת. אני יכול לעבוד גם בלי ריטלין, אבל הזמן שאני יכול להיות מרוכז בנושא כלשהו קצר מאוד(אני מתחיל תרגיל באלגברה ותוך כמה שניות אני מאבד את קו המחשבה).

bgbg10

New member
בכלל בארה"ב הם משקים אותם

בתרופות על כל דבר קטן, גם אם הבעיה נובעת מגורמים פסיכולוגים בלבד ואין קשר למצב הפיזי... טוב, בכלל הם אנשים פרנואידים בנוגע לחיידקים וכו'....כשהייתי שם היו פעמים שנדהמתי- כל דבר "לא לגעת- יש בזה חיידקים"

bgbg10

New member
הבנתי שהרבה פעמים גם רטלין

גורם למין דיכוי- למי שלוקח את זה להסתגר בתוך עצמו וזה מדכא את היצירתיות שלו.....אבל אני לא יודעת, אם מי שלוקח את זה וזה עוזר לו-יודע יותר טוב

E s t e b a n

New member
choose life

הרבה פעמים אני קורא דברים כאלה כמו שאתה כותב כאן, ונזכר בסרט שממנו לקוח הציטוט שבכותרת. בסופו של דבר, כל מה שאתה עושה בחיים - זו בחירה. יש לך את החירות לבחור בין אלטרנטיבות, וכמובן שחייך אינם מוכתבים באופן דטרמיניסטי שלא משאיר לך אף אפשרות אחרת. ואם אכן כך הדבר, מדוע לא לבחור באלטרנטיבות אשר יקדמו אותך בצורה המיטבית אל המטרה שלך? אתה עכשיו נמצא בנקודה X, אתה רוצה להיות ב-Y, אז לך בדרך שתביא אותך ל-Y. העבר לא משנה בכלל: זה חלב שנשפך, sunk cost. באותה מידה לא משנה שאנשים אחרים נמצאים כבר ב-Y ואתה לא, או שהם יותר קרובים ל-Y ממך, או שהם בכלל לא מנסים להגיע ל-Y אבל מגיעים לשם בטעות, וכו'. תבחר במה שטוב לך. בהתאם לדברים האלה אני מאמין שלהיות משותק ע"י תסכול וייסורים ורחמים עצמיים, אינה בחירה שמקרבת אותי למטרות שלי. לא מדובר על להתעלם או להדחיק את התסכול ואת הרגשות, אלא להכיר בהם ולהשתמש בהם כמשהו שמחזק אותך (ולא משתק), כמשהו שדוחף אותך ומניע אותך ועוזר לך להבין מה אתה באמת רוצה. בניגוד אולי לרבים כאן, אני שמח מאוד על הזמן שביליתי במערכת החינוך - כי אני מרגיש שדאגתי להפיק ממנה את המיטב. בסופו של דבר, בחישוב הכללי, השהייה במערכת החינוך היא יחסית זניחה בחשיבותה לעומת הדברים שבאים אח"כ.

theXequation

New member
היי אסטבן, LONG TIME NO......

לגבי הסרט, על איזה מדובר?WHAT THE BLEEP או משהו אחר? תודה

E s t e b a n

New member
trainspotting.

גם כשאתה סקוטי עם בעיות סמים קשות, אתה עדיין יכול לבחור לעשות משהו מהחיים שלך.

theXequation

New member
../images/Emo45.gif מסכים עם כל מילה

זה עובד בשבילי, אין שום סיבה שלא יעבוד אצל מישהו אחר

BoNoAyChI

New member
אויי....הזדהות הזדהות הזדהות../images/Emo70.gif../images/Emo2.gif

איחור של יום... לא נורא... לא הייתי אתמול.... אני לא יודעת מאיפה להתחיל.... פשוט... הכל... יווו... אתה בטוח שאתה כתבת את זה ולא אני???
טוב, אני ארגע קצת ואכתוב את מה שרציתי בכל זאת... אז ככה... לדעתי ההבדלים בינינו מצומצמים מאוד מאוד... זה מתחיל מזה שאצלי עד היום לא אבחנו את הבעיות קשב וריכוז... אבל את המחוננות כן... אני אומרת לא אבחנו, כי אני יודעת שיש... בטוח... אין הסבר אחר למה שקורה איתי...
חוץ מזה, לי דווקא יש כיוון בלימודים... אפילו כיוון חד מאוד...! אני ריאלית ללא כל ספק! ולא סובלת מקצועות הומאניים... פשוט לא מצליחה להתעניין בהם...! הבעיה היא, שמה שמעניין אותי הולך לי ממש ממש בקלות, ומה שלא - פשוט בגדר הבלתי אפשרי...
התוצאה בציונים... נו, טוב... ממוצעת... מאיות במת', פיזיקה, וכו'... וציונים כמו 60, 65, 70... בכל ההומאניים... זה מעצבן... אבל זה לא מה שרציתי להגיד... לא אכנס לזה עוד... מה שבאמת רציתי לומר זה שאני, שלא אבחנו אצלי בעיית קשו"ר, צריכה איכשהו להסתדר בלי ריטלין... ויש ימים שאני הכי היפר בעולם... אז אני פשוט הולכת בטעות לים במקום לבצפר... שם מותר לקפוץ ולא להקשיב למורים כמה שרק רוצים...
התחליף הכי מועיל שמצאתי עד עכשיו נקרא "אומגה 3". זה שמן דגים מרוכז, שלוקחים בכדורים. זה נחשב תוסף מזון ולא תרופה, ולכן לא צריך אבחונים באלפי שקלים ומרשמים מרופאים שלא באמת יודעים מה הם עושים איתי... בקיצור... זה הולך לא רע בכלל.... אני ממש ממש ממליצה לך לנסות את זה אם הריטלין עושה לך תופעות לוואי שהיית מעדיף לא לחוות.... למקרה שזה מעניין מישהו... זה עוזר באמת... קראתי על זה קצת (וגם קיבלתי אישור מהמרצה של אמא שלי לחקר המח...
) שהחומר שיש שם (אומגה 3) עוזר לזרם החשמלי במח לעבור יותר "חלק"... אם אתה יודע מה זה.. "סינפסה" (או משהו בסגנון...) זה המעבר בין 2 תאים במח.. אז החומר המוזר עוזר לזרם החשמלי "לדלג" במעברים האלה, וככה יותר קל ליצור קשרים חדשים במח, שזה בעצם ללמוד. כשיותר קל לך ללמוד, כל הדברים שמסיחים את דעתך נהיים יותר זניחים, ומפריעים לך פחות כשאתה מנסה להקשיב לאדם שהחיים התנקלו לו והפך למורה (סליחה על ההשמצה, הייתי חייבת...) להיפריות זה לא עוזר, אבל אמרת שיש לך ADD וזה לא כולל את ההיפריות עד כמה שידוע לי, אז נראה לי ש"אומגה 3" יכול רק להועיל, ואני מרשה לעצמי להמליץ כי יש לי נסיון, ושוב, זו לא תרופה....
וואו, כתבתי הרבה... סורי... נסחפתי עם עצמי...
בהצלחה בכל דרך שתבחר, ו... אל תדאג, עוד שנתיים וסיימת עם זה!!
BoNoAyChI

fire storm

New member
אני יודע מה זה אומגה 3.

עד היום לא לקחתי כי אין לי תלונות על הריטאלין. יענו אני לא ממש נהנה מהתופעות לוואי, אבל בסדר עדיפויות שלי, הלימודים באים לפני נוחות.

MelodicTruth

New member
מה?!

אני מצטער, קשה לי להבין את סדר העדיפויות שלך מנקודת המבט הצרה שלי. לכן, אשמח אם תסביר מדוע, באופן אישי, ציוני הבגרות חשובים לך יותר מהתפקוד הקוגניטיבי, שמחת החיים וכו'?

BoNoAyChI

New member
אהמ אהמ...

אז למה לא תנסה אומגה 3 במקום הריטלין??? אם זה יעבוד אצלך כמו שזה עובד אצלי - רווח נקי. היתרונות של ריטלין בלי שום חיסרון... (אני יודעת שזה נראה כמו פרסומת... אבל לא נורא...
)
BoNoAyChI

the queen zohar

New member
הבית של תמר נחמד../images/Emo168.gif

הוא לילדים בעלי קשיי למידה. מישהו שאני מכירה למד שם והוא מאוד חכם...

למעלה