מבחן GMAT

highq10

New member
מבחן GMAT

אני עושה מבחן פסיכומטרי בקרוב, כיוון שאני חושב שבשביל להבטיח ציון מאד גבוה בפסיכומטרי (או בכל מבחן דומה) צריך להיות בקי בחומר ברמה יותר גבוהה ממה שאתה נבחן עליו, וכך לא תשגה בשאלות פשוטות בגלל חוסר מזל וחוסר זמן, חיפשתי מקומות שמוכרים ספרים עם שאלות בסגנון הפסיכומטרי ברמה גבוהה יותר אך לא מצאתי, אבל מצאתי ספר שמלמד לGMAT במטרה לציון 800, מישהו עשה GMAT ו/או יודע האם השאלות שם נחשבות יותר קשות (בחלק הכמותי, ובהבנת הנקרא באנגלית), או שהם בכלל לא סגנון דומה לפסיכומטרי? תודה!

theXequation

New member
ממה שהבנתי ממישהי שעשתה GMAT

אז ככה: החלק של האנגלית ברמה גבוהה יותר הכמותי: לא יודע
תנסה בפורום פסיכומטרי או אולי יש פורום לתארים מתקדמים. טיפ לפסיכו: תבין את החוקים על בוריים (תשרוק אותם במקלחת) לא ממליץ לשנן אותם
בהצלחה בדרך ל- 800.

highq10

New member
אין פורום מתקדם יותר..

ובפורום הפסיכומטרי לא שווה לנסות.

theXequation

New member
מה לעשות, תריץ חיפוש באינטרנט

או בתוכנות חיפוש. תעשה בחינת התנסות, נניח מה שקונים עם האוגדן 16H- אל תקנה יש את זה באתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה. אלו אמנם 6 פרקים ולא 8, בנוסף הם קלים משמעותית מהבחינה. אם אתה מפגיז שם 800 בלי בעיה אז תתחיל לחפש תחליפים, אם אחרי הבחינה אתה עדיין זקוק לזמן הסתגלות נוסף משמע לא הפגזת מי יודע כמה אז תתחיל בקטן ולאט לאט תעלה ברמה. מבחן פסיכומטרי זה לא מבחן IQ ונדרשת למידה ע"מ להצליח בו (ברוב המקרים, וכמובן שכ"א מגדיר הצלחה) עוד דבר, הצפיות שלך גבוהות ואני מעריך את זה, אבל כגודל הצפיה גודל האכזבה. מה קורה אם לא תוציא את ה- 800? מה אם זה יהיה "רק" 650~? בכל אופן, בהצלחה עם הפסיכומטרי

highq10

New member
650???????

זה ממש לא יספק אותי, וגם לא את המסלולים שארצה ללמוד בהם (מסלולים כפולים למשל).... 750 לעומת זאת, אני לא אתאכזב במיוחד...

theXequation

New member
כן 650, אנשים מיחחלים לציון כזה

וזה כלל לא נמוך, תתפלא! למשל בעברית אתה יכול להתקבל על סמך פסיכומטרי של 650 להרבה מסלולים במדעי הטבע.

electric blues

New member
אותי 650 היה מאכזב מאוד...

האמת שאת הפרפקציוניזם שלי כל ציון מתחת ל800 לא היה מספק... חחח אפילו שאני לא ארגיש מאוד מבואס אם אני אקבל 780 או משהו באיזור...

theXequation

New member
מאכזב או לא, זה ציון שפותח לך

המון דלתות כך שאם הכניסה למוסד המבוקש מתאפשרת עם ציון כזה אז אני לא רואה בעיה

highq10

New member
שוב, זה פותח הרבה דלתות,

אבל לא דלתות של מסלולי מצטיינים... וסתם, לי אישית יש כיף מסוים בלקבל ציונים גבוהים במבחנים קשים, איך קראת לזה? "טפיחה עצמית על השכם"... אוקיי, אבל כל אחד ומה שגורם לו להרגיש טוב.. לא?

electric blues

New member
תראה

בגדול אני רוצה לקבל ציון בפסיכומטרי שיפתח לי דלת להכל, כי יכול להיות שאני אחליט שאני רוצה ללמוד עוד דברים בעתיד, וגם אם 650 היה מכיניס אותי למשל לחוג לפיזיקה באונ' העברית, הוא לא היה מכניס אותי לרפואה, ובודאי שלא לאמירים מדעי הטבע. בשביל הראשון אני אצטרך אני חושב 730ומשהו ובשביל השני 780 (נכון לשנה הזאת...) בגדול בגלל הפרפקציוניזם שלי אם אני אקבל מתחת ל800 אני אחשוב איפה טעיתי... אבל אין לי סיבה לא להיות מרוצה גם מ780 כי הרי הוא יכניס אותי לכל חוג בארץ...

theXequation

New member
הפסיכו הוא אמצעי להגשמת מטרה

ועל כן נותר לי לאחל לך בהצלחה.

highq10

New member
../images/Emo32.gif נושא אחר.

אני לא רוצה לפתוח את זה בשרשור חדש חבל על המקום, וגם משום מה יש פה בעיה רצינית עם ההקפצות. (לתשומת לב המנהל!) מאגיה, כישוף, אנרגיות וכו': אני אישית לא מאמין באף אחד מהנ"ל, אבל בגלל שהרבה בעידן החדש הולכים אחרי זה, רציתי לדעת האם יש פה מישהו שמאמין במשהו מהנ"ל? (או כל דבר מטפיסי ועל טבעי מסוג כזה או אחר), זה כולל כיפוף כפיות בלי מגע, סיאנסים, הפיכת צפרדע לקשית שתיה מבד או לחש אהבה עתיק או ריפוי רייקי ויצירת חשמל וחום בגוף. ומי שלא מפחד על הנשמה שלו, שילחץ על הקישור הבא...

bgbg10

New member
כן אני מאמינה בזה, ואני מאמינה

שגם בעתיד יהיו הסברים יותר מדעיים לתופעות אלו... יש לי ספר (כמו שכבר כתבתי בהודעה אחרת) עם הסבר מדעי על קיומם של רוחות למשל... מדוע אני מאמינה בכל זה? כי כל דבר הוא אנרגיה וכל פעולה שאתה עושה משנה אנרגיה לצורה אחרת וככה דברים משתנים אני מאמינה ששינוי האנשרגיה האלו יוצרים מין כמו שדות אנרגיה שגורמות לכל הפעולות "העל טבעיות" האלה... לא חקרתי את הנושא לעומק, ואני מאמינה שמישהו עם ידע הרבה יותר נרחב משלי בפיזיקה וכימיה יוכל לתרום המון לדיון הזה זהו! כבר מאוחר....אני ממש עיפה לילה טוב :)

highq10

New member
ועוד משהו בנושא אחר,

כבר שאלתי ולא ענו לי. אולי עכשיו יהיה לי יותר מזל. איפה יש אפשרות לעשות מבחן אייקיו בזול (כמו מנסה או כל אפשרות זולה אחרת), שבודק יותר מסטיית התקן השלישית. ??? איפה אתם עשיתם מבחני אייקיו, כל אלו שטוענים לגאונות גבוהה???

theXequation

New member
מי פה טוען לגאונות בדיוק?

אני לא מכיר כאלו
אם זכרוני אינו מטעה אותי כל אבחון שהוא בנושא הנ"ל הוא יקר בערך 500+ ש"ח ועוד דבר, למה אתה רוצה להיבדק מעל הסטיה השלישית? תקרא על זה קצת ותראה שבטווחים האלו התוצאות לא מדוייקות (יש יותר אנשים ממה שהסטטיסטיקה מייצגת) אם בפסיכו עסקינן, נראה לי יותר חשוב (וגם דחוף) להתכונן לפסיכו הקרב ובא מאשר לעשות מבחן IQ כזה שד"א באינטרנט אפשר למצוא אגודות שמציעות לך להיבחן בסכומים זולים יחסית 50$~ (לא בטוח שזה מבחן IQ רשמי)

highq10

New member
הפסכומטרי שלי,

הוא ב20 בפברואר, כך שעיקר הלימוד שלי כרגע אליו זה קריאת ספרים באנגלית, ואני רוצה להיבדק בגלל שמעל סייטת תקן שלישית זה לא כל כך הרבה באחוזים, זה אחד לאלף, אם אדע לעצמי שאני מעל הרביעית או יותר זה האמת, אתה צודק... זה לא חשוב בשום צורה... (מה גם שאני מאמין שאני יותר כמו שאבא שלי עשה בצעירותו שלשה מבחנים שונים ובשלשתם קיבל את המקסימום והם בדקו עד הרביעית, וזה אומר שהוא הרבה מעל הרביעית, אסמוך על הגנים שלי וכשיהיה לי זמן אתעסק בזה בשביל הסקרנות...) אתה חבר במנסה? כדאי לי להיות? מה ארוויח מזה?

fire storm

New member
אם אתה מטר עשרים ואין לך שיער גוף..

אז אתה יכול ללכת לאחד מבתי הספר בסביבה, להיכנס לאחת מכיתות הב' ולעשות את המבחן(כמובן שאני מתכוון שתעשה את זה ביום שעושים מיונים למחוננים), לא רק שזה חינם, גם סביר להניח שאתה תעבור הרבה מעל סטיית התקן השישה עשר(בקנה המידה של ילדים בכתה ב'). דרך אגב.... אתה מעל השלישית... 1 לאלף... זה אומר... יש 6000 אנשים בישראל מעל השלישית, יודע משהו? אני בטוח שיש הרבה הרבה פחות אנשים בישראל שיש להם סט שיניים מברזל חד, אתה תהייה היחידי בארץ. מה אכפת לך שזה אחד מאלף?! זה כמו שתהייה מיליונר אבל תבכה כי אתה בעצם רוצה להיות מיליארדר(וזה יכול לפעול עם עוד עשרות דוגמאות).

למעלה