מבית חולים למוסד סיעודי

paltiel

New member
מבית חולים למוסד סיעודי

סבא שלי מבוטח של קופ"ח כללית, מאושפז מספר ימים בבי"ח תל השומר. הוא סובל מסוכרת ויש לו פצע לחץ ברגל שמחמיר עד כדי כך שהרופאים ממליצים לכרות את רגלו. לעת עתה בית החולים מבקש להוציא אותו מבית החולים ולאשפזו במוסד סיעודי. היום האחות הראשית הודיעה לנו שקופת החולים "מצאה לו מקום" במוסד סיעודי נאות השרון בפתח תקוה. הלכנו לראות ולהתרשם מהמוסד הזה, ולאחר שביקרנו שם, ראינו במו עיננו את היחס הגרוע שניתן שם לחוסים ושמענו מפי אנשים שקרובי משפחותיהם מאושפזים שם תלונות קשות על יחס "לא ראוי" (בלשון המעטה), לכן אנחנו לא מוכנים בשום פנים ואופן שהוא יועבר לשם. אמרנו לאחות הראשית שאנחנו לא מוכנים להעבירו למוסד שקופת החולים מצאה לו, והיא אמרה לנו לכתוב מכתב ערעור להנהלת קופ"ח כללית. מכיון שברור לנו שהערעור הזה יידחה, אני מבקש לשאול, האם יש למישהו ניסיון קודם במקרים מסוג זה, ומה עלינו לעשות במידה שהערעור שלנו יידחה. בתודה, פלטיאל

אנפה2

New member
תוכל להתעניין בבתי אבות אחרים, אנשים מגיעים

לשם להחלמה, לאחר ניתוחים, נפילות, תבדוק עלויות ואם זה מתאים לכם וזהו. אני יודעת שברשת בתי אבות של משאן מגיעים אנשים לאחר בית-חולים.

masorti

New member
לא נראה לי שבית אבות הוא הפתרון...

מדובר בקשיש הסובל מפצע קשה ברגל עד להמלצת כריתה. כלומר הוא זקוק לחבישה יום יומית ולהשגחה רפואית (של רופא, לא של אחות). בתי אבות לא ערוכים לחולים כאלה (שמוגדרים "סיעודי מורכב"). בית אבות יכול לטפל לכל היותר בחולה סיעודי שזקוק רק לסיוע באוכל ובעשיית צרכים, אבל לא לטיפול רפואי. (זה בדיוק ההבדל בין "סיעודי" ל"סיעודי מורכב") בשביל זה קיימים מוסדות סיעודיים.

paltiel

New member
הוא נמצא במוסד סיעודי

ראשית תודה על התגובה המהירה שכחתי לציין שהוא נמצא במוסד סיעודי , וכרגע לאור המצב הוא מוגדר כ"סיעודי מורכב". אשר על כן, המוסד שאליו הוא שייך לא יכול לקבל אותו במצב זה ועלינו למצוא מוסד אחר עד שמצבו ישתפר. אנחנו מעוניינים שזה יהיה מוסד שמסובסד ע"י קופת החולים (כללית) שכן הוא כל ימיו שילם להם ואין סיבה שעכשיו ישכנו אותו במקום שהכי זול. אני בטוח שישנם עוד מוסדות סיעודיים שקופ"ח כללית עובדת איתן ויש לי הרגשה שהם הציעו לנו את המקום הזול ביותר (מכל הבחינות). איך אני יכול לברר לאיזה עוד מוסדות יש הסכם עם בית החולים כדי שיעבירו אותו למוסד שיהיה מקובל עלינו בתודה מראש, פלטיאל

paltiel

New member
אנו גרים ברמת גן

לא משנה איזה מקום, כל עוד הוא עומד בתנאים בסיסיים. הבעיה שהמקום שהוצע לנו הוא מתחת לכל ביקורת!

kreuter acid

New member
יש עוד בתי"ח סיעודיים

בתל השומר עצמו יש כזה מוסד לחולים סופניים, כמדומתני, כך שזה אולי לא יתאים, אבל אם תע בור על רשימת בתיה"ח הסיעודיים (ניתן למצוא באינטרנט), תגלו כמה מוסדות כאלה. כמדומתני שיש רשת בשם "רעות" אם איני טועה, שיש לה בי"ח כזה בת"א. כדאי ללכת ולראות. כן, למוסד בפ"ת יש שם רע. לא לתת להם להעבירו לשם. יש בית אבות שמקבל חולים סיעודיים במצבים קשים וסופניים גם בראש"לצ עם שם טוב, אם זה מעניין אתכם

masorti

New member
המצב של סבך באמת מצער...

לפי התיאור שלך, לסבך יש פצע במצב קשה שאינו ניתן לטיפול בבית. אני לא רופא, אבל אם הרופאים מציעים כריתה - כדאי לשקול ברצינות את הצעתם. בית החולים לא יכול להחזיק את סבך מאושפז מעבר לתקופה קצרה ללא טיפול המחייב שהייה בבית חולים - פשוט משום שקופת החולים לא תסכים לממן את האישפוז. (ומדובר על ימים ולא על שבועות) הפתרון של הקופה הוא אכן העברה למוסד סיעודי. בעקרון, העובדת הסוציאלית בבית החולים בתיאום עם הקופה אמורה לאתר מקום במוסד סיעודי על בסיס מקום פנוי, כשהקריטריון הוא מיקום בית החולים בו שוהה החולה כרגע ומקום המגורים של החולה ומשפחתו. אני מניח שמצאו לו מקום בפתח תקווה כי הוא או אתם גרים באיזור. יכול בהחלט להיות שהפנו אותו דווקא למוסד המסוים הזה כי העובדת הסוציאלית פשוט טלפנה אליו ראשון והיה שם מקום. תנסי לבדוק איזה מוסדות סיעודיים נוספים נמצאים באיזור שלך ומאושרים ע"י קופת חולים כללית, ופשוט תרימי אליהם טלפון ותשאלי האם יש מקום פנוי למקרה כמו סבך. סביר שלקופת החולים לא ישנה לאיזה מוסד תסכימי להעביר את סבך כל זמן שהוא ברשימה המאושרת. זה נראה לי עדיף בתור שלב ראשון לפני שתתחילי לריב עם הקופה במכתבי ערעור. בכל מקרה, אל תעבירי את סבך למוסד שידוע לך שהוא גרוע. דרך אגב, אם לא הבהרתי את עצמי עד עכשיו - "האיש הרע" בכל הסיפור הוא קופת החולים ולא בית החולים. מבחינת בית החולים הם היו מוכנים לאשפז את סבך לשנה, ובלבד שמישהו יממן את האישפוז. מקווה שסבך יבריא במהרה.

paltiel

New member
היכן אפשר לקבל רשימת מוסדות סיעודי מורכב

ראשית תודה לכל המשיבים. כאמור, בית החולים הפנה אותנו למוסד אחד גרוע ביותר. היכן ניתן למצוא רשימה של מוסדות שמתאימים לחולים המוגדרים "סיעודי מורכב"? אני רוצה להתקשר בעצמי למוסדות הללו כדי לשאול אותם אם יש מקום ולדרוש מקופת החולים להעבירו לשם אודה למי שיוכל לעזור לי במידע זה. בתודה פלטיאל

masorti

New member
הנה לך רשימת מוסדות סיעודיים באיזור חיוג 03..

בחלקם מצוין שיש בהם גם סיעודי מורכב. כמובן שעליך לבדוק מהי הרמה של כל מוסד שייראה לך רלוונטי.

אנפה2

New member
מוסרית, בדקתי ומה שהצעתי נמצא

ברשימה שצרפת, וזה הבית בגן בגבעתיים, שהוא בית האבות של משען. יש שם רופא כל יום ואחיות, עד היום לא ידעתי שהוא נקרא סיעודי מורכב.

אנפה2

New member
אז פלטיאל, אני מציעה לך לגשת ולבדוק שם,

זה במצולות ים 7 בגבעתיים, מקום נקי יפה, טיפול סופר מעולה. רק יקר.

אחוזת ראשונים בראשון- המקום מומלץ?

לאישה שנזקקת לטיפול מורכב שיקומי וסיעודי.

למעלה