מבקשת זיהוי של עץ.

מיכי 10

Member
שלום וברכה,
היינו אתמול בצהריים בבית השיטה. צילמתי בכניסה לקיבות בתנאים לא כל כך טובים - מתוך חלון מכונית, כשירד גשם ואפילו הרטיב קצת את הטלפון - כמה עצים לא מוכרים לי. לכן קצת קשה להבחין בצורת עלים שלהם.
עכ"פ, הגזעים של העצים נראים לי כמו של ברכיכיטון. העלים, בהגדלת התמונות, מזכירים לי עלים של צאלון וסיגלון.
אני מכירה כמה וכמה זנים של ברכיכיטון, אבל זה, עם הפרחים הצהבהבים הגדולים, והניצנים הגדולים, אינו מוכר לי.
בתודה מראש למי שיכול לזהות.
מיכל. עץ לזיהוי (2).jpg בכניסה לבית השיטה.jpg

נערך לאחרונה ב:

מיכי 10

Member
תודה, דרורים!
מוזר שלא זיהיתי, כיוון שדווקא באזורים קרובים לבית שלי, יש אי אילו עצים כאלה בשתי גינות ציבוריות ועל מדרכה של רחוב די ראשי. יש מהם אפילו די הרבה. אבל לא ראיתי אותם עם פריחה כל כך מלאה ועשירה, כמו אלה שצילמתי אתמול.

בנוסף להם, יש כאן באזור עוד עצים מאותה משפחה (חלמיתיים), כגון כוריזיה הדורה (פרחים ורודים), ומינים שונים של ברכיכיטון עם פרחים בצבעים שונים. ובומבק.

אבל יש לי שאלה אליך, דרורים; הגזעים של העצים בבית השיטה, אין להם (לפחות בינתיים. אולי הם צעירים) צורה בקבוקית, אלא צורה של גזעים של ברכיכיטונים. האם אלה בכל זאת כוריזיות בקבוקיות?

drorim69

Active member
לא יודעת. גם במקבצי כוריזיות בקבוקיות עם גזעים נפוחים קיימת שונות בין הפרטים. משערת שזה קשור לחומר הגנטי של העצים וגם שוני בתנאי הגידול כגון שעות שמש ישירה, כמות השקיה בצעירות ובהמשך, בבגרות..

למעלה