מבקשת סליחה

2קשת

New member
מבקשת סליחה

מכל מי שפגעתי בו השנה ומכל מי שהקשיתי עליו. אין לי איפה ואיך, אבל הייתי רוצה לבקש סליחה מחברתי הטובה, שילדה אתמול במזל טוב את בתה הבכורה. כל כך הייתי רוצה לשמוח איתך ובשבילך בלב שלם, ואני לא יכולה. כל כך הייתי רוצה להזדהות עם ההקלה והאושר שלך, וקשה לי. אני יודעת שבימים הקרובים נבוא לבקר אתכם, והייתי רוצה לבוא בחיוך, בלי לבכות לפני ואחרי, בלי להשוות ביני לבינך, בלי להסתיר ממך בכוח את רגשותי, ואני לא אוכל. אתמול הייתי כל היום במתח נוראי, דאגתי לטאניוש עד כאב פיזי ממש, ורק אחרי שהגיעה צפירת ההרגעה קלטתי כמה אני פוחדת. על טאניוש ועל כל הבנות כאן ועל עצמי. לא ידעתי שאת בחדר לידה, והבשורה הגיעה בערב כשהחצי חזר. נכנסת להריון תוך חודשיים. במהלך ההריון לא קראת, לא נטרדת ואכלת את כל מה שאסור פשוט כי לא ידעת. בקושי זכרת מתי צריך ללכת לאיזו בדיקה. לא הרגשת את תנועות התינוקת כמעט בכלל, וזה לא הדאיג אותך כי לא ידעת שחשוב לספור אותן. אתמול ילדת בשעה טובה בלידה שארכה שעתיים. אני מצליחה לשמוח בשבילך, אבל לא יכולה להפסיק לחשוב על עצמי ועל כולנו כאן. לא מצליחה לחשוב עלייך בלי לקנא בתמימות שלך, בפשטות, בהריון המובן מאליו הזה. לא מצליחה לשמוח בשבילך בלי לחשוב על השבועות הארוכים שנותרו לי. בלי להשוות את הדרכים השונות שבהן עבר עלייך ועובר עלי ההריון הזה. בלי לכאוב על כך שכשנכנסת להריון אני הייתי בהריון הקודם, על כך שהילד שלי היה אמור להיות היום בן ארבעה וחצי חודשים ובמקום זה יש לי ארבעה חודשים לחכות ולהתפלל שיעברו בשלום. אני מסתכלת בבטן שלי זזה ויחד עם הרוך ממלא אותי כעס. לא רוצה לראות את הבטן זזה, רוצה לחבק אותך כבר בחוץ ולדעת שאתה בסדר. שמעתי שילדת וכל המתח של אתמול התפרץ ממני בבכי, וכל כך רע לי עם זה שזו התגובה שלי על הלידה שלך. עדיין לא דיברתי איתך, אבל גם כשאדבר איתך היום לא אוכל לומר לך דבר מכל זה. הלוואי שהיה אחרת. אני מאחלת לך, לתינוקת ולאיש המקסים שאיתך את כל הטוב שבעולם
, אושר ובריאות, שתישארו שלווים, שמחים ויצירתיים ותזכו לגדל את בתכם ברוגע, בצלילים ובשמחה הקורנת
שבגללם אנחנו כל כך אוהבים אתכם
.

מצטרפת לבקשות הסליחה

אני מאוד משתדלת לא לפגוע באף אחד בעיקר אחרי האבדנים שתמיד אחריהם באים כל אותם חשבונות נפש עם עצמי ועד כמה אולי מגיעים לי העונשים האלו, כי עשיתי מעשים רעים. אולי פגעתי, אולי הלכתי רכיל, אולי עשיתי מעשים בעברי שהם בלתי נסלחים\ הייתי ילדה רעה שעשתה לאמא הכי מקסימה בעולם צרות ורק כשהיא נפטרה חשבתי עד כמה לא הייתי הילדה האידיאלית הטובה אבל אהבתי אותה מאוד מאוד ורק אחרי מותה הרגשתי מהי משמעות המילה החמצה, והיום במבט לאחור טעם ההחמצה והחמיצות הפכו למנת חלקי וכל כך הרבה פיספסתי. אז גם ממך אמא יקרה עד מאוד מבקשת אני סליחה {מקווה שאת שומעת שם למעלה} ממך אבא שלא יכלתי להיות איתך ברגעיך האחרונים. מבקשת סליחה מהבנים הרכים שלי על החלטתי למנוע את בואם לעולם. מבקשת סליחה מכל אותם אנשים שאולי עשיתי להם רע גם אם זה היה במתכוון . מבקשת סליחה מכל אותן נשים ברות מזל ששמחים בפרי בטנן ואני לא יכולה לשמוח בשמחתם כי להם קל ולי לא. גמר חתימה טובה.

נוריתוש, עשית לי לבכות

(זה בסדר, אל תרגישי רע) אני רוצה להבטיח לך דבר אחד: אמא שלך אהבה אותך הכי בעולם. גם ברגעים בהם היה קצת חמוץ. ואם היה כעס, הוא היה כעס של אהבה, כעס שנוצר רק עקב אכפתיות. אבא ואמא שלך בשמיים, ואייל ואביתר עימם. את ומישל כאן, אני מקווה לעוד המון שנים וילדים, בינתיים מלאו את עולמנו זה באישיותכם הנפלאה ובאהבתכם הגדולה ותדעו רק טוב
אמן
גמר חתימה טובה. מגיעה לך חתימה שכזו. את אישה טובה ומיטיבה ואל תרגישי אחרת.

נוריתי,

את עשית מעשים רעים?! קשה לי להאמין. את מילאת את סאת ייגונך לכל החיים! מאחלת לך ולמישל שתחבקו את הדבש הזה כל כך חזק ותחוו סוף סוף את האושר המגיע לכם.

כל כך מרגש

ואני חושבת שאין כאן מישהי שלא חוותה את התחושות שאת מתארת. אני חושבת שאנחנו צריכות, קודם כל, לבקש גם סליחה מעצמנו, על הדברים בנו שאנו לא מסוגלות למחול עליהם, על רגשי האשם המיותרים, על הקושי שלנו לקבל את עצמנו גם בימים בהם האופי שלנו מראה את פניו הכעורות (אני זוכרת איך נדהמתי מעצמי על כך שאני יכולה לקנא במישהי בכאלה עוצמות. אבל כן, בנסיבות קיצוניות יוצאים החוצה רגשות קיצוניים). אז השנה, אני מבקשת סליחה מעצמי ומקווה לחיות עם עצמי יותר בשלום. וכמובן, סליחה מכל מי שפגעתי בה. זה לא היה בכוונה. ולך, קשת: ההודעה שלך פשוט מקסימה, ואני חושבת שהרגש שהכי בולט בה הוא דווקא אהבה. מצטרפת לאיחוליך למשפחה החדשה.

אטלאנטה

New member
סליחה.. יצא קצת פרוזאי... סליחה

אז ככה, אני דווקא די מאושרת ממאזן הדברים הטובים שעשיתי השנה... אני חושבת שסלחתי מייד לכל מי שעשה לי רע (תמיד בלי כוונה, תמיד מתוך יצר הרע, הקנאה וחוסר הבטחון) לא עשיתי דבר וחצי דבר בכוונה רעה, לא השמצתי, לא ריכלתי (טוב, רק בקטנות, ותמיד מצאתי גם משהו טוב...) היה לי המון סבלנות לילדים, לחברים, למשפחה, לעובדים, לעוזרת מארץ אחרת שלא מבינה שאם לא מגיעים מודיעים,לא רימיתי, לא גנבתי, (אפילו לא עיפרון קטן של איקאה...) ומאוד השתדלתי לתת, כמה שיותר. בכל ערב חג אירחתי כמעט 30 איש, שחצי מתוכם לא בני עמנו, ופשוט חיפשו אוכל טוב, בכל ערב אחרי ערב חג נשארו אצלנו חצי עולם ואישתו, וילדתו עד תאריך לא ידוע..ולא התלוננתי אפילו דקה, אלא קיבלתי הכל באהבה. גם את הילד שלי, שצועד צעדים קשים ועקומים בעולם לא מבין, אני מחבקת כל בוקר וערב באהבה ולוחשת לו באוזן, תודה על מה שאתה, אמא אוהבת אותך.... באמת שאני מחפשת למי מגיעה סליחה, וככל שאני מחפשת במעשי אני יודעת שהסליחה הענקית מכולם מגיעה לזה שלמעלה, שמתכנן את החיים (כאן יש לזה כמה שמות, אבל אצלנו זה נקרא אלוהים...) שלא הייתי מספיק טובה, מבינה, תורמת לכלל ומקבלת את כלל הבריאה, ומבטיחה (בלי צום כמובן, בלי בית כנסת - כי אין) ששנה הבאה אני אהיה טובה הרבה, המון יותר... וכל מבחן שהוא רוצה להעמיד בפני, אני אומרת מראש תודה, ועוברת אותו כמו גדולה... ככה החלטתי.. גמר חתימה טובה...

7נתי7

New member
רוצה גם לבקש סליחה

ולקוות שאהיה טובה יותר השנה,למרות שלא מוצאת שעשיתי רע באופן מיוחד. היתי רוצה בחוצפתי הרבה לבקש שהשנה תהיה אלי טובה יותר משנה שעברה, שהשנה החדשה תיתן לי את הילד שכ"כ מחכה לו ושלקראת סוף השנה תתן לי עוד אחד, שיהיה לו אח/ות. שכולנו נשמח השנה בשמחות שלנו וגם של אחרות מבטיחה להיות הכי טובה תהיי טובה אלי שנה?

niritcat

New member
כל כך מוכר...../images/Emo14.gif

והתיאור שלך מדוייק עד כאב. שיעבור לך סוף שבוע רגוע, וכמובן, המשך הריון שליו, שקט ורגוע
. אגב, התל"מ שלי הוא בדיוק 4 חודשים מהיום...

רונה 4

New member
קשת יקרה, אני קוראת ובוכה

כל מה שיש לי להגיד לך זה שהחברה שלך כלל לא יודעת איזו חברה מקסימה יש לה. הרגשות שלך כל-כך טבעיים ואנושיים, ולמרות הכל את מבקשת ממנה סליחה. התמימות הזאת שאנחנו לעולם לא נדע נמצאת בכל מקום מסביבנו, והפיצוי הקטן שאנו מקבלות בסוף הוא שאנחנו נדע להעריך הרבה יותר את מה שנקבל בע"ה כשסוף-סוף יגיע. מאחלת לך שתחבקי אותו בחוץ במהרה, ושהשמחה שתרגישי תאפיל על כל התחושות ונקיפות המצפון שאת חשה כעת. גמר חתימה טובה. רונה.

תולו

New member
סליחה

סליחה מגיסתי האהובה עלי מכל, על שלא הייתי שם בשבילך לפני שבוע, כשעברת בדיוק את שעברתי לפני כחודשיים, כשאיבדת את העובר שכה רצית יומיים לפני ראש השנה. ילד שכל כך חיכית לו, ילד לא יכל להתמודד עם כמות התרופות שאת צורכת בשביל להיות בריאה וחזקה ושתוכלי לגדל אותו. גיסתי היקרה, זה עוד יקרה, לשתינו. אני בטוחה. ואת תתאמצי להיות חזקה ולהבריא. אני מחכה לך. סליחה סבתא יקרה שלי, שעדיין לא יודעת שאין הריון ושהוא נגמר מזה זמן רב, ואין בי את הכוחות לספר לך ולשבור לך את הלב החלש שלך.

קליניק35

New member
סליחה...מאוד מאוד קשה לי לבקש

אפילו עכשיו. כל כך רוצה לבקש ולהתכוון לסליחה אמיתית מכל אהוביי כאן ולמעלה, על שלא הייתי סבלנית, מספיק קשובה ואוהבת, ש"נעלמתי" בלי לספר למה, שלא שיתפתי שתבינו עד כמה, שלא תמכתי כי גם לכם קשה, אבל...מגלה בפנים בפנים שלמרות שרוצה ומתכוונת וממש ממש מתכוונת, אין בי את הכוח לבוא פיזית ולומר את הסליחה הזו...רק בלב. אז מקווה שזה גם נחשב, אולי, בהמשך (בלי קשר לכיפור) אדע לסלוח לעצמי על כל מה שקרה... מאמינה שאוכל אח"כ לבקש זאת מאחרים.

mikush2

New member
מבקשת סליחה

ממך עוברי הקטן, שבחרנתי לגזול את חייך בשביל שיהיו לי חיים יותר נוחים וטובים. מבקשת ממך סליחה גדולה על כך שלא רציתי ילד פגוע (הפגיעה היתה קשה מידי בכדי שאוכל להתמודד איתה).
היית צריך להוולד ממש עוד מעט, בדיוק בערב סוכות. וממש כואב לי הלב
בבקשה תסלח לי!

mikush2

New member
ועוד סליחה אחת

מהסבא היקר של בעלי שכל כך רצה נכדים ולא זכה לראות אף לא נכד אחד. היינו בהריון והוא שמח כל כך, אפילו באנו לספר לו ולסבתא לפני כולם! ובדיוק יום אחרי שהודענו להם שאנו נאלצים להפסיק את ההריון, הוא נדרס למוות! אז סלח לנו שלא הספקנו להביא לך נכד לעולם, ותן כוח לסבתא שתחייה עוד שנים רבות ותזכה להרבה נכדים.

סליחה...

קודם כל מהורי - על כל הצער והכאב שהבאתי עליהם בשנה האחרונה, הכעסים שהוצאתי. לא מגיע להם. ובעיקר בעיקר המון סליחה מבעלי - שכל כך תומך ואוהב ולעיתים 'חוטף על הראש' באמת בלי שהגיע, סתם כי רע לי ואין על מי להוציא. ומהילד שלי שנאלצתי להפסיק את חייו ועדיין כואבת גם בהיותי ערה וגם בחלומותי. ומהרבה אנשים נהדרים בפורום על שלא היו בי האנרגיות לשמור על קשר, למרות שעזרו לי כל כך. זה לא מחוסר רצון. בעיקר מחוסר יכולת. סליחה מכל החברים עם הילדים, שנעלמתי להם סתם כך, ועד היום לא מסוגלת לחזור לעצמי, לחייך ולהיות ה'אנרגטית' שבחבורה. ובכלל, סליחה מכל מי שפגעתי בו. לא התכוונתי. מקווה לחזור ולהיות זאת שתמיד מסוגלת לתת ולהיות בשביל, ולתמוך, ולהביא שמחה. מקווה שבשנה הקרובה..! גמר חתימה טובה!!!

happy

New member
קשת אהובה ויקרה שלי

כל כך כל כך מובן נכון וכואב מה שרשמת. כולנו כבר רוצות להיות אחרי ההריון הארוך והקשה (נפשית) הזה ולחבק את פרי בטנו. לדעת שהכל הכל תקין. מחבקת אותך מרחוק חזק חזק ובטוחה שיבאו ימים טובים שנדע לשמוח עבור הריוניות תמימות. גמר חתימה טובה

ariane

New member
גם אני מצטרפת

רציתי קודם כל להגיד סליחה להוריי שכל כך מחכים לנכד הראשון שלהם ולא הצלחתי לתת להם. סליחה להם ולסבתא היקרה שלי שגרמתי להם לכאב כל כך גדול. סליחה לשני המלאכים שלי שלא הצלחתי לשמור עליהם מספיק זמן בבטן כדי שיוכלו לחיות. סליחה לגוף שלי שאני מתעללת בו מחדש בכל הריון. וגם סליחה, סליחה לאלוהים שעם בני הבדתי את תמימותי ועם בתי הבדתי את כל אמונתי.

7נתי7

New member
קשת,את מדהימה אותי בכל פעם מחדש

קבלי
ענקי מכל הלב. הצלחת להביע כל כך הרבה טכל כך מדויק. תמיד יש את אלו שהכל הולך להן חלק וטוב(אחותי למשל) תחשבי בעיקר על הבטן שלך שמתפתחת ועל כך שעוד מעט נראה אותם מלוכלכים על הבטן ואח"כ ריחניים אצלינו בחדר שלהם. אולי זה ישכיח במעט את כל מה שעברנו עד אז. אני מקווה. גם שלי היה/היתה אמורים היו להיות בני כארבעה חודשים ונותרו לי עוד ארבעה חודשים עד שאראה אותו איתנו. בואי נעביר את הזמן בציפייה ותקווה ולא עצב,ככל הניתן נתי

2קשת

New member
תודה תודה לכולכן

על התמיכה ועל השיתוף. היה לי קשה לקרוא על האחריות שחלק סיפרו שהן מרגישות כלפי בני המשפחה. העצב שהם חווים הוא לא "בגללנו", הוא בגלל משהו חיצוני שקרה לנו שלא היתה לנו שום שליטה עליו, וזה הבדל גדול. לגבי החברה שלי... דיברתי איתה לא מזמן, בטלפון, כי הם גרים בעיר אחרת. והיא אמרה לי את המשפט הגאוני והבלתי נשכח הבא: "את הרי עברת לידה, את יודעת איזה מדהים זה". (!!!) הדבר היחיד הטוב שיש לי לומר על זה זה שעכשיו אני מרגישה Free as a bird להרגיש ככל העולה על רוחי. בבניין ציון ננוחם.

happy

New member
קשת אהובה שלי

אין מה לעשות רגישות זה לא התחום החזק שלנו הישראלים. חלקנו כל כך עסוקים בעולמינו שלנו שאנחנו פשוט לא שמים לב שאנחנו רומסים ודורכים על אנשים יקרים ואהובים שמסביבינו. תבליגי יקירה ותמשיכי הלאה. אני יודעת שלשכוח לא תצליחי אבל תבליגי. מתפללת בשביל כולנו לכשנחזיק בידים את האוצר שלנו הכל ישכח ויראה אחרת. נשיקות ומחכה איתך לימים קלים וטובים יותר

ענתש

New member
../images/Emo2.gif אני לא מאמינה !!! היתה כתבה על

טיפשות בעיתון של הסוף שבוע, אולי שווה לשלוח לה את זה בתור רמז. קשת יקירה, גרמת לי לבכות עם ההודעה שלך. אמן ואמן שעוד כמה חודשים בלבד נשתתף כולנו בשמחתך ואני מבטיחה לך שזה יהיה בלב שלם ובלי דמעות ובלי יסורי מצפון. מאחלת לך שנה נטולת טיפשים.

למעלה