מבקשת עיצה

יעליתה1

New member
מבקשת עיצה

אולי פה יוכלו להשיב לי... מבקשת עיצה. יש לי סבתא בת 95. אשה צלולה ושמחה, אבל נכה שלא יצאה מהבית כבר עשר שנים (גרה בקומה שלישית ללא מעלית ומסרבת לעבור דירה). יש לה מטפלת צמודה ואנו, בני משפחתה, מקפידים לבקרה ולהרעיף אהבה. לאחרונה היא התלוננה על כאבים באיזור החזה והבטן. שלחנו אותה לבדיקות באמבולנס ונמצא שיש לה נוזלים בריאות. מומחה ריאות אמר שיש לאשפז בבי"ח ולבצע ניקור (או ניקוז או דיקור - לא זוכרת את המונח). כל יציאה מהבית מתישה את סבתי והיא מאוד לא רוצה לעבור את הפרוצדורה. היא אומרת כמובן שגם לא אכפת לה לסיים את חייה אם אי טיפול כרוך בכך - אבל היא לא רוצה לסיים אותם בכאבים ובסבל. התקשרתי למחלקת ריאות בכמה בתי חולים ובשורה התחתונה אמרו שאין טעם לאשפז אותה עד שלא תתלונן על קשיי נשימה של ממש. השאלה היא האם אכן זו הדרך שבה עלינו לנקוט? כאמור, אנחנו רוצים לחסוך ממנה סבל של אשפוז וטרטור מיותר, ומאידך לא רוצים שתסבול כאבים בשל מצב הריאות. מה עושים? תודה רבה

זה לא המקום הנכון

כידוע לך אני עוסקת במחלות ריאתיות תעסוקתיות אך עציתי הייתה להיות בקשר עם רופא משפחה טוב שאפילו יערוך ביקורי בית ומעקב ויחליט מה לעשות בהתאם לממצאים הקליניים

למעלה