מבקשת עצה

מאמאתוש

New member
מבקשת עצה

שלוםף אני מורה בכיתה ו', יש לי תלמיד שמתנהג בצורה מאוד נשית:תנועות נשיות, קול צפצפני שיוצא לו לעיתים קרובות, הוא צורח בקול נשי ובוכה, לעיתים קרובות לובש בגדי נשים מתחת לתלבושת בית הספר (גופיה עם תחרה של אמא-בדרך כלל) ובכל הזדמנות הוא מבטא את נשיותו. הילד יצירתי, אמן בחסד, חלש מאוד בתחום הלימודי, אבל בעל נשמה יתרה. הזמנתי את הוריו לדבר איתם שיחה אישית שאני עושה עם כל ההורים, וציינתי שמחינה חברתית מאוד קשה לו כי הילדים לועגים לו על התנהגותו, 90% מהכיתה הם בנים והבנים לא מתקרבים אליו. ההורים מבוגרים, דתיים, עולים חדשים, פשוט ישבו ומחו דמעה. האם סיפרה שגם בבית זה קורה והם כועסים עליו. ניסיתי להסביר שלא כדאי לכעוס אלא לדבר איתו על הנושא, להבהיר לו שאוהבים אותו בכל מקרה...אבל אני מודה שגם אני לא כל כך יודעת איך לעזור להם. הם נראו כל כך מסכנים, אין להם כלים להתמודד, הם לא יודעים קרוא וכתוב כדי להפנות אותם לקרוא חומר, הם לא שולטים בעברית. אבל הם הורים מודאגים. כואבים ונראה שגם מבוהלים. האם תוכלו לייעץ לי כיצד לסייע להם? לילד דאגתי לתראפיה רגשית במסגרת בית הספר, שוחחתי עם התלמידים על קבלת השונה מבלי לציין שהכוונה אליו, פשוט כל אחד ציין במה הוא שונה מאחרים. הוא ציין שהוא דיסלקט.תודה

צלחת1

New member
היי

אני גננת ויצא לי לא מעט להאיר הורים לקושי של ילדם, שהם לא היו מסוגלים להתמודד איתו לדעתי, תני לילד את כל התמיכה האפשרית, (זה נשמע שאת אכפתית כל כך ועושה את זה כבר בכך שאת מפנה אותו לטיפול יצירתי) עבדי עם כל הכיתה על שונות וקבלתה שוב ושוב. יש דברים שחייבים לטפטף וחודרים רק בפעם ה200 ולגבי ההורים השיחה שעשית עימם טובה מאד. נתת להם פתח להביע ולהציף את הקושי שלהם שוודאי קשה להם מאד להציף עם אנשים אחרים לפי התאור שלך הם חווים בושה גדולה והם כלואים עם התחושות האלה נסי אולי לקיים עימם עוד שיחה. אפילו רק על מנת לתת להם לאוורר את הקושי שהם חווים וכך זה יאוורר כלפיך בצורה תרבותית של שיחה ושיתוף....ולא כלפי הילד.... נסי לדבר עם ארגון תהילה. ארגון של הורים גאים יש להם קבוצות תמיכה אנונימיות. אני לא מכירה את הארגון מספיק טוב אבל אולי אם תדברי איתם הם יוכלו להפנות אותך למקורות תמיכה טובים יותר עבור ההורים או אפילו לעזור בעצמם http://www.tehila.org.il/ ואל תשכחי. עשית המון! נתת אוורור להורים שכלואים בקושי שלהם, ניתבת את הילד לטיפול ואכפת לך! כאשת חינוך אני גאה שאת במערכת חזקי ואמצי

כל הכבוד לך../images/Emo45.gif

בדיוק השבוע דיברנו בעלי ואני על המורים\ות של פעם, אולי זה רק נדמה לי שהמורים פעם היו מעורבים ואכפתיים יותר או שאת נדירה? עצוב לקרוא על ההורים של הילד הזה, עצוב עוד יותר לקרוא על הילד שהילדים לועגים לו. מהי שפת האם שלו? אולי אפשר לדבר עם ההורים

למעלה