מבקש הסברים בהארץ

quad133

Member
אופקי 11 ו 19

ובאופקי 20, האם הכוונה היא ש"לוין תקשורת" זה יס? כי זה לא ממש

quad133

Member
תודה, אבל לא הבנתי את ההסבר ל19.

ב20, אם בהגדרה היה רק "לוין" אז זה היה בסדר כי נהוג לכנות את שירותי יס כ"לוין" ( כמו שכבלים זה הוט), אבל "לוין תקשורת" זה הגוף המוחשי עצמו, לא חברה.

quad133

Member
חברת יס לא שיגרה אף פעם לוין לחלל.

לא הבהרת לגני 19

יוסי7ק

Active member
חברת יס לא שיגרה אף פעם לוין לחלל.

לא הבהרת לגני 19
יש בעברית צרוף איקס זד במובן איקס של זד - אז מה הבעיה עם "לוין תקשורת" כלוין של תקשורת (טלויזיונית)?
ולגבי 19 עם הטייפוז שברחו לי, אני רק שואל - יש בעיה באוזניים שנקראת צמח? כי זה חייב להיות הפתרון, והאדון גוגל לא מצא לי לינק כזה.

quad133

Member
יש בעברית צרוף איקס זד במובן איקס של זד - אז מה הבעיה עם "לוין תקשורת" כלוין של תקשורת (טלויזיונית)?
ולגבי 19 עם הטייפוז שברחו לי, אני רק שואל - יש בעיה באוזניים שנקראת צמח? כי זה חייב להיות הפתרון, והאדון גוגל לא מצא לי לינק כזה.
אין בעייה עם הצירוף בעברית "לוין תקשורת", זה פשוט לא מתאר בשום צורה את "יס".
לווין תקשורת זה גוף (מכשיר) שמקיף את כדור הארץ ומשמש לתקשורת.
"יס" זו חברה (ויש שיגידו חברת תקשורת) שמספק שידורי טלוויזיה דרך לוויני תקשורת, אבל "יס" עצמה היא בשום אופן לא לווין תקשורת. היא בכלל לא גוף מוחשי, אלא ארגון של אנשים.
אם בהגדרה היה כתוב רק לווין אז זה היה בסדר, כי יש המכנים את שירותי "יס" "הלווין" כמו שאת שירותי "הוט" מכנים "הכבלים", למשל: "החלטתי להתנתק מהלווין, אסתפק בנטפליקס".

יוסי7ק

Active member
אין בעייה עם הצירוף בעברית "לוין תקשורת", זה פשוט לא מתאר בשום צורה את "יס".
לווין תקשורת זה גוף (מכשיר) שמקיף את כדור הארץ ומשמש לתקשורת.
"יס" זו חברה (ויש שיגידו חברת תקשורת) שמספק שידורי טלוויזיה דרך לוויני תקשורת, אבל "יס" עצמה היא בשום אופן לא לווין תקשורת. היא בכלל לא גוף מוחשי, אלא ארגון של אנשים.
אם בהגדרה היה כתוב רק לווין אז זה היה בסדר, כי יש המכנים את שירותי "יס" "הלווין" כמו שאת שירותי "הוט" מכנים "הכבלים", למשל: "החלטתי להתנתק מהלווין, אסתפק בנטפליקס".
הסברתי שיש בעברית הצרוף X של Y בלי ה"של" ואתה מתעקש
אין כל טעות בהגדרה שאתה מנסה לתקן

* צִמָּח, צומח1, ת"ז, — בעל מום, לקוי באחד מלקויי האֹזן: הצימח2 והצימם, איזהו הצימח שאזניו קטנות, צימם שאזניו דומות לספוג בכור' ז ד. יש דברים שהן כמומין וכו' הנימוס הצומח והצומים וכו' צומח3 כל שאין לו אזנים, צומם שאוזניה מגופפות וכו' תוספת' שם ד טו-טז. תנא אף הצימח4 בבלי שם מד..

quad133

Member
* צִמָּח, צומח1, ת"ז, — בעל מום, לקוי באחד מלקויי האֹזן: הצימח2 והצימם, איזהו הצימח שאזניו קטנות, צימם שאזניו דומות לספוג בכור' ז ד. יש דברים שהן כמומין וכו' הנימוס הצומח והצומים וכו' צומח3 כל שאין לו אזנים, צומם שאוזניה מגופפות וכו' תוספת' שם ד טו-טז. תנא אף הצימח4 בבלי שם מד..
תודה, לומדים משהו כל יום.

למעלה