מבקש עזרה בזיהוי מזיקים וטיפול בהם

• פותח הנושא r2m
  • פורסם בתאריך

r2m

Member
מה אוכל לי את העלים ומקלקל לי את צמחי התות?..

קבצים מצורפים

• 3DEC7799-B668-4367-B83D-D953A6DD097E.jpeg
    3DEC7799-B668-4367-B83D-D953A6DD097E.jpeg
    1.3 MB · צפיות: 7
  • 363EF730-E9CE-431A-BB76-E9F0493FABA8.jpeg
    363EF730-E9CE-431A-BB76-E9F0493FABA8.jpeg
    1.9 MB · צפיות: 7

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
משנה גם משנה. בדיוק מתקרבת עונת התותים.
סליחה. אתם שניכם צודקים. לא שמתי לב שזה עלה "משולש" לרגע נדמה היה לי שאלה עלם בודדים של עץ תות.
אבל אני לא מצליח לזהות... מצד אחד, לא נראה שיש איזה זחל שזולל חלקים מהעלה, כי זה דומה יותר למנהרות שנחפרות בתוככי העלה. אז יש זחל של זבוב שנקרא מנהרן, ויש מצב שהמנהרן שלך אוהב דווקא את עלי התות (מה שלא ידוע לי שקורה, אבל זה שאיני יודע, זה לא עושה את הסיפור ללא נכון). וכן יתכן שמדובר בזחלים שזה עתה בקעו, ובינתיים הם רק מצליחים לקלף איזו שכבה מהעלים. וכשיגדלו, הם יתחילו גם לזלול את ההיקף ויגיעו לכל העלה.
אז חכה ותבדוק בלילות עם פנס, האם אתה מזהה זחלולים שמסתובבים (בעיקר אל צידו התחתון של העלה). כשתדע באילו זחלים מדובר, תוכל להשתמש בהדברה המתאימה. נכון. אפשר פשוט להכין תמיסה דלילה של מי סבון (כלים), ולרסס רסס עדין על העלים משני צידיהם כבר עכשיו. רבע שעה אחרי זה, שוטפים את העלים ומתפטרים אגב כך מהזחלים, כשמותירים את העלים נקיים מסבון. ויש מה שנקרא "שמני נים" שהם חומרים טבעיים שמסייעים בהשמדת הזחלים. קרא על זה במרשתת. אבל אני הייתי מתחיל בפשוט: במי סבון. זה לא פוגע בצמח ולא בך (בעזרת הפרי). ואם תחסל את הזחלים כשהם קטנים, אולי הם יתפגרו ביתר קלות... מה אכפת לך לנסות?

r2m

Member
תודה רבה, הפוסט מלפני כמה שבועות, מאז ריססתי עם פרוביט פעמיים בהפרש של שבוע לאחר המלצות, נראה שעזר, יש שם כ 50 שתילים (כולם מעציץ בודד שהוציא שלוחות שהוציאו שלוחות שהוציאו שלוחות) והיה חבל לי שכולם יתקלקלו. כרגע יש בעיה אחרת של התייבשות ענפים שלמים ושריפה בקצוות עלים בענפים אחרים... נו! לא קל!

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
תודה רבה, הפוסט מלפני כמה שבועות, מאז ריססתי עם פרוביט פעמיים בהפרש של שבוע לאחר המלצות, נראה שעזר, יש שם כ 50 שתילים (כולם מעציץ בודד שהוציא שלוחות שהוציאו שלוחות שהוציאו שלוחות) והיה חבל לי שכולם יתקלקלו. כרגע יש בעיה אחרת של התייבשות ענפים שלמים ושריפה בקצוות עלים בענפים אחרים... נו! לא קל!
תות שדה הוא צמח רגיש. נדמה לי שלא ממש אוהב שמש מלאה. ויש חלזונות ויש חשופיות שמציקות לפרי. וכדי להתמודד עם אלה, כדאי להניח חוט נחושת גלוי מסביב לערוגת התותים. ככה הם באים במגע עם הנחושת ומתים. יש גם מלכודות של מי מלח... אבל הנחושת דווקא מצאה חן בעיני. לוקחים חוט חשמל, מקלפים ממנו את הבידוד ויוצרים מסגרת סביב סביב.

למעלה