מגורים בסירה

האנטר34

New member
מגורים בסירה../images/Emo82.gif

אשמח לשמוע את דעתכם בנדון. האם יש מבינכם שגרים בסירה? נגיד שהייתי רוצה להכין רשימה של בעד ונגד-מה הייתי צריכה לרשום בכל טור? האם הייתם ממליצים על מפרשית? מנועית? מדובר שני נפשות. תודה בתיה

R-o-i

New member
החלום שלי!!!

החלום שלי לגור ב azimut 70 sea jet אני חולם על הסירה הזאת הייתי מוכן עכשיו לעבור לגור במרינה בהרצליה ברציף שלנו יש כמה אנשים שגרים בסירות ואחד מהם זה משפחה בעל אישה וילדה בת 1.5-2 זה ממש מטריף לראות את הילדה מטיילת על הסירה, בכל אופן אזימוט 70 חכי אני בא!!! רועי

G@T

New member
השמים הם הגבול../images/Emo42.gif

שווה לשאוף...מי יודע?
בתיה

lizard

New member
למרות שאין לי נסיון

אני חושב שיהיה יותר קל לגור בסירה מנועית מרווחת מאשר במפרשית. בקשר לתנאים, זה תלוי בטיב בספינה. את יכולה לקבל חיבור ללווין YES במרינה הרצליה,חשמל טלפון ומים. מה עוד צריך ? יכול להיות שבעתיד הלא רחוק אני אלך ללמוד במקום שבו אני אנסה לגור על יכטה. חוץ מזה, אם השכנים לא נראים לך את תמיד יכולה לעזוב
) מיכה

k4school

New member
מצטער לסתור אבל זו טעות נפוצה

בעוד בים יש מי שיעדיף כלי שייט מנועי (ואל תשאלו אותי למה ומה הקשר בכלל לשייט) הרי בזמן עגינה תמיד כלי שייט בעל קיל יהיה יציב יותר ונוח יותר למגורים. מובן מאיליו כי אני משווה כלים באותם נתונים פנימיים של מרווח והחיסרון הגדול במפרשית הוא בעיית התורן והקיל המגבילים את מקום העגינה בנמלים רבים בעולם. רונן מנהל "המפתח לבית הספר"

G@T

New member
מערך מפרשים../images/Emo6.gif

בעקרון, כבר יצא לי לחיות כמה שבועות על מפרשית. הדבר שהכי הפריע לי בעגינה כמובן, היה חוסר מקום על הסיפון בגלל מערך המפרשים והחבלים למינהם. במנועית המקום על הסיפון מנוצל בצורה הרבה יותר טובה-למגמת מגורים. בנוסף מפנה המפרשית לגובה באופן הכרחי שונה ומגבילת שוב בגלל (בזכות) אותם דברים-תורן ונספחיו. שאלה נוספת לאנשים: האם לדעתכם סירה שגרים עליה יכולה להיות גם סירה ששטים בה, קרי, האם כל חפצי הבית אינם יוצרים סירבול כשרוצים לפתע לצאת לאיזו גיחה קצרה ? עציצים, כביסה,מחשבים לא ניידים וכדומה? מספר אנשים שאני מכירה וגרים בסירה, בדרך כלל מדובר בסירות ישנות ולא תקינות להפלגות-וזה אני לא רוצה אחרת מה הטעם בעצם? תודה בתיה

judyr

New member
הולכת על זה ובגדול

ברגע שיהיה אפשרי בחיפה! ריח הים קולות הים הכחול הגדול הכי חזק

G@T

New member
הוצאת לי את המילים מה../images/Emo25.gif

לקום בבוקר עם ריח של ים וקולות של גלים מתנפצים על המזח. ויותר מכל-ניגון הרוח בתרנים-משהו שקשה לעמוד בפניו. אבל....יש גם חסרונות: מקלחת חמה? שרותים מסודרים? כשאת לבד הכל זורם יותר כשנפש נוספת תלויה בך את כבר צריכה לקחת עוד דברים בחשבון
בכל אופן אין לי ספק שקשה לעמוד בפני ארוע שכזה. בתיה

גרתי בסירה../images/Emo41.gif

גרתי בסירה גם בארץ ןגם בארה"ב לפני שאת בונה על החלום ,יש מעט אנשים שמוכנים להשכיר את סירתם למגורים ןעוד פחות מזה למי שאינו סקיפר והינו חסר ניסיון בים. (ובצדק) רכישת סירה לצורך מגורים הינו צעד בלתי כלכלי בעליל. אם בכל זאת תצליחי לעבור את כל המכשולים הייתי מציעה לך ללכת למרינה ולשהות בתוך סירה סגורה ביום חורפי ממוצע ולראות האם את עדיין מתלהבת מהרעיון.

למעלה