מגיע לנו כל הכבוד!

מגיע לנו כל הכבוד!

בואו אני אספר לכם קצת על הפעילויות האחרונות של תא נוער שינוי ברחובות: 1. ראשית כל, הפורום האחרון נסגר בהודעתו של דן קופר, על פרישתה מתפקידה של יו"ר הנוער ברחובות, ויקי דז'נשוילי, לשם הבהרה, אכן קרה הדבר, ואף התקיימו בחירות מחודשות בתא בתאריך ה- 19.8. לתפקיד היו"ר נבחרה אליה פוגל, ולתפקיד הסגן נבחרתי אני. 2. שנית, לפני שלושה ימים, נסענו מספר אנשים מתא רחובות לביקור פצועי הפיגוע החבלני שהיה בצריפין. היוזמה הייתה של ויקי, התארגנו מהר (לכן גם לא הספקנו להודיע לכל חברי התא), הכנו מתנות קטנות וכרטיסי ברכה ויצאנו לאסף הרופא. אני חושב שכל מי שהשתתף יכול להגיד שהיה מאוד מרגש, וכולם קיבלו אותנו בהמון המון חום ואהבה. 3. ולבסוף, משהו קצת יותר מוניציפלי: לפני כשבוע, סניף שינוי ברחובות קיבל תלונה מתושבת העיר, שאמרה כי במוצאי שבת, נוהגים חרדים להסתובב בפארק השכונתי שלה (וזו שכונה חילונית לחלוטין), ולחלק סוכריות לילדים בתנאי שאלה יקראו פסוקים מהתנ"ך וישירו מזמורי שבת... כמובן, לא היססנו לרגע, ויצאנו אתמול בערב, מוצאי שבת, לאותו הפארק בחיפוש אחר החרדים.... לצערנו, הם בדיוק אתמול לא באו... אמנם הפעילות למעשה נכשלה, אך אני בטוח כי הצגת הנוכחות שעשינו לא גרמה לנו שום הפסדים, ואף להפך... אז עד כאן לבינתיים, ואני מקווה שבקרוב מאוד אני אוסיף ואכתוב על עוד פעולות חדשות שנעשה... שלכם, ליאור

אין ספק!

מגיע לנו הרבה כבוד! עשינו יופי של עבודה ונמשיך לעשות, אני רוצה להודות לכל חברי התא שעזרו לנו! אוהבת, אליה.

אכן פעילות מבורכת! ../images/Emo45.gif

ולמרות שלא יכולתי להגיע לביה"ח לביקור הפצועים, ממה ששמעתי אכן היה ביקור מרגש ונפלא!
ותודה לכולכם!

SHEZ3

New member
תורה מן השמיים

בס"ד החוקרים ל. אמט הולט ורוסטין מקינטוש: "לתינוק שאך נולד יש "רגישות" מיוחדת מאד לדימום בין היום השני ליום החמישי לאחר הולדתו... שטפי דם בזמן זה, אף כי אינם רציניים על פי רוב, הרי לפעמים הם חזקים למדי ועלולים לגרום נזק רציני לאיברים הפנימיים, בעיקר למוח, ואף לגרום מוות בגלל הלם ואבדן דם. הנטיה לשטף דם נעוצה בעובדה שהיסוד החשוב לקרישת הדם, וטמין K אינו מיוצר במעיים עד היום השביעי, ברור שהיום הבטוח הראשון לביצוע המילה ההוא היום השמיני. חומר שני הנחוץ גם הוא לקרישת דם תקינה הוא הפרותרומבין. כמות הפרותומבין ביומו השליש של התינוק היא רק 30 אחוז מן הכמות הנורמלית. כל ניתוח שיבוצע בילד באותו יום, עלול לגרום לשטף דם רציני. הפרותומבין מגיע ביום השמיני לרמה שהיא אפילו טובה יותר מהרמה הנורמלית ב- 110 אחוזים, לאחר מכן הוא יורד ומתייצב במאה אחוז. נראה שלתינוק בן שמונת ימים יש יותר פרותומבין מבכל יום אחר בימי חייו של האדם. לפיכך מבחינת מצב הכמויות של הויטמין K והפרותומבין, היום המתאים ביותר לביצוע ברית מילה הוא היום השמיני" "הולט פדיאטריקס" מהדורה 21, עמ' 126 125 ניו יורק 1953

סלוניק

New member
../images/Emo45.gif כל הכבוד!

במקרה בשבוע שעבר 'התמזל מזלי' לחזות באירוע בצריפין רגעים ספורים לאחר הפיצוץ.
אני שמח לשמוע על הפעילות המבורכת הזו של סניף רחובות, למען הפצועים וההרוגים בפיגוע, השם יקום דמם. מעשה מכובד והולם לכל הדיעות.

למעלה