מדריך הפסיכדליה המושלם!

Jflyaway

New member
מדריך הפסיכדליה המושלם!

PSYCH HEADS שימו לב: NO MORE ALLMUSIC GUIDE ספריו של VERNON JOYNSON, מומחה לרוק קלאסי, גראז', פסיכדליה, ופולק רוק בין השנים 1964-1976 היוו מאז יצאו לראשונה את המדריכים האולטימטיבים לחובבי הז'אנר. הספרים כוללים שלושה כרכים: 1. FUZZ ACID AND FLOWERS אשר מתמקד באר"הב וכולל בתוכו המון רב של ביוגרפיות ודיסקוגרפיות של גראז', פסייח, אסיד רוק, בלוז רוק, ופולק רוק 2. A TAPESTRY OF DELIGHT אשר מתמקד בבריטניה וכולל בתוכו המון רב של ביוגרפיות ודיסקוגרפיות של פסיכדליה בריטית, רוק מתקדם, פולק בריטי, R&B, MOD, FREAKBEAT בלוז-רוק ורוק קלאסי 3. DREAMS FANTASIES AND NIGHTMARES מכסה את אוסטרליה קנדה, ודרום אמריקה. שלושת הספרים יצאו בדפוס, ויש אתר אשר בו אפשר לעלעל בהם וירטואלךית, קרי: למצוא מידע על כל ההרכבים ע"פ חחיתוך אלפביתי בכל ספר. הלינק: נסו להכנס, וראו בעצמכם. J

Jflyaway

New member
תודה ידידי

ובמקרה היום לבשתי SWEAT SHIRT אדום...

noamrap

New member
אכן..

אחי היקר, אם הייתי מקבל שקל על כל פעם שהייתי עם אחד מהספרים האלה בשירותים - הייתי קונה היום כרטיס לאוסטרליה.

modulo1000

New member
מי הוא noamrap

שלום ידידי רפפורט ולכל הנוכחים דעו שגדול קלידני ישראל בכל הזמנים נמצא בפורום וזוהי לא מליצה אלא אמת צרופה ויש הוכחות.

melancholy man

New member
נועם, קודם כל תפסיק להסמיק

הכל אמת... ובקשר לעדה הפסיכדלית, אני רק עכשיו מתחיל להכיר את המיסיונריות של חברך הלמוס, יש לי הרגשה שהעדה עומדת לגדול מהר יותר מהאימפריה של ג'ינג'יס חאן...

modulo1000

New member
JFLY למוס הוא אכן מסיונר וכהן דת

ספרי הקודש הם כמובן ספריו של VERNON שהוזכרו בפורום הספרים קשים להשגה ויוחזקו בעתיד רק על ידי כהני דת הפסיכדליה שיורישו אותם לידיהם ולילדי ילדיהם.

Jflyaway

New member
שלושת ספריו של JOYNSON שהזכרתי

והחומר הוירטואלי באינטרנט - זוכים כולם ל UPDATES מדי פעם (אם לזה התכוונת)

40 years of psychedelia

ספכ חדש של המבקר האמריקאי ג'ים דה-רוגטיס. כתבתי סקירה במקום אחר, ואני מתעצלת לכתוב שוב, ולכן הנה הלינק: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=648&msgid=47621258

melancholy man

New member
ציף בקשר לספר

צלך בפורם התרכזת בעיקר בפינק פלוייד ובתיזה המאוד מענינת שלו עזיבת בארט(שלי נשמעת אמינה אבל לא יצא לי לקרוא אותה באופן מסודר ואמין בשום מקום, מעניין על מה הוא מסתמך), האם תוכלי לכתוב קצת על שאר הספר?

כאמור, רק עלעלתי בו

ז"א, קראתי קטעים נבחרים בעמידה ליד המדף בחנות. הפרק היחיד שקראתי בעיון - לפחות את מרביתו - הוא זה על הפלויד. את החלקים האחרונים בספר לא קראתי בכלל, ואת החלקים הראשונים קראתי ברפרוף. לכן מה שכתבתי בסקירה זה "התרשמויות" בלבד. בחלקים הראשונים - על הפסיכ' של שנות השישים, יש סקירה של תולדות הז'אנר וניתוח של האמנים המרכזיים. כאמור, התרשמתי שהסקירה של הפסיכ' האמריקאית היא טובה, וזו של הבריטית קצת פחות. אמנם דה-רוגטיס מזהה את כל האלמנטים המרכזיים בפסיכ' הבריטית, אבל יש רושם שהוא לא ממש מבין מדוע האלמנטים האלו דווקא הופיעו שם, ומה משמעותם. חבל, הכתיבה שלו היא בד"כ טובה (אני מכירה אותו ממקודם). אבל גם כך, זהו ספר רציני וראוי לקריאה למי שמתעניינים ברצינות בז'אנר. שקלתי אם לקנות, אבל לאור משקלו של הספר, מחירו, והעניין של הפסיכ' הבריטית, החלטתי לוותר כרגע.

melancholy man

New member
תודה!

האמת פסיכדליה אמרקאית יותר ויותר מענינת אותי בזמן האחרון, נלך לאמזון לראות מה וכמה.

למעלה