מה אני עושה עם הבקבוק הזה?

מה אני עושה עם הבקבוק הזה?

בת שנתיים וחודש ועקשנית כמו פרד. היא גמולה מחיתולים כבר 4 חודשים במשך היום. היא חייבת בקבוק לפני השינה ושהיא קמה בסביבות חמש בבוקר. בסדר, את זה אני מקבלת. אבל היא עדיין מתעוררת לי בלילה בסביבות 1 לעוד בקבוק. כבר ניסתי את כל השיטות כולל דילול, מתן מים בלבד והשבועיים בהם סירבתי לתת לה בקבוק וסבלנו צרחות איימים לא ישכחו במהרה. עד לפני חודשיים היא קיבלה גם בקבוק אחרי הצהריים מדולל לגמרי אבל סוף סוף היא נגמלה ממנו. היא לא קמה כל לילה, אבל לפחות 4 פעמים בשבוע. לפני שבוע קניתי את המטרנה שוקו. מאז היא קמה כל לילה ודרשה עוד לא מדולל. הבעיה היא שגם החיתול התפוצץ לה....... הבחור לא מצא עוד פעם את השוקו הזה (חיפשנו בשני סופרארמים וסופרים באיזור) וקנה לה מטרנה שלב 3. אני רוצה לגמול אותה מבקבוק לפני השינה ובבוקר והבקבוק לילה הזה הורג אותי. אך יוצאים מזה אחת ולתמיד? היא אוכלת יפה. מאוד. יש לה תיאבון וארוחת ערב גדולה ומלאה. אולי כדי לא לגמול מבקבוק לפני השינה? אני לא זוכרת אך עשינו את זה עם הגדולה, רק שזה היה בגיל שנתיים וחצי (יש לנו עוד 5 חודשים לפי החישוב הזה) והיא לא קמה בלילה לבקבוק מגיל שנה וחצי נא עזרכתן - אני על סף חרפה (וחור בכיס)

שאלה טובה

כי אצלנו בן ה 4 מכור קשות ומוצץ ולמים בבקבוק של תינוקות. הגענו למצב ששום דבר לא עזר...הוא הבטיח שביומולדת 4 הוא ימסור לנו את המוצץ והבקבוק בתמורה למתנת יומולדת אקורדיון
- נראה מה יהיה, יש לנו עוד 5 ימים עד אז.... הבעיה שאני רואה כאן היא בעיקר הנזק האפשרי לשיניים, ואולי עדיף לעשות את זה צעד צעד. היא הסכימה לקבל בקבוק עם מים? אולי זה יכול להיות השלב הראשון ורק אח"כ לעבור לחלק הקשה יותר - גמילה מלאה? מטרנה שוקו נראה לי בזבוז וגם עוד יותר נזק לטווח הארוך - לדעתי תמשיכי בדילול המטרנה, עד שהיא תהייה מוכנה. ניסית לעבור לחלב פרה מדולל? עכשיו אני נזכרת שזה מה שעשיתי עם הגדול - בהתחלה זה היה חצי חלב פרה וחצי מים, עד שהגיע למים עם קמצוץ חלב פרה בשביל הצבע בלבד, עד שנגמל לחלוטין (וגם במקרה הזה רק הבטחה של מתנה שווה שהוא ביקש עזרה לנו כאן)

ג'רפה, מכירה בן שלוש עם סיפור דומה

שהייתה לאיזשהו תינוק במשפחה המורחבת יום הולדת שנה. אז הם אספו את כל הבקבוקים ונתנו לו. והוא הרגיש ממש גדול , כמובן שהבקבוקים היו ג'יפה ונזרקו ישר. לגבי המוצץ, שהיינו קטנים אמא שלי כתבה סיפור (כרוך כמו ספר) עלי על אחי ועל המוצצים ובסוף הסיפור זרקנו אותם מהחלון. (די חוליגני)

תקראי מה כתבתי לקסם

הרי אם את באמת רוצה לגמול אותו את יכולה,נכון? ז"א לי נקרא שאתם מעדיפים לא לגמול עם סבל מיותר שלו ושלכם, על פני גמילה יזומה שלכם. אני צודקת? שזה בסדר אם כן, אבל זו החלטה שלכם סך הכל... אני גמלתי את רותם סופית ממוצץ מגיל שלוש.זו הייתה גמילה הדרגתית: מגיל שנתיים אין יותר מוצץ מחוץ למיטה כשאנחנו בתוך הבית,מגיל שנתיים וחצי אין יותר בגן (בשנ"צ היה קשה יום אחד,עבר לה מהר מאד), ובגיל שלוש העפנו את כל המוצצים עם בלון.את כולם-לא השארתי אף ספייר ליתר בטחון. והיא ידעה שלא. את לא מבינה איזה חלק זה הלך, ושתביני-הייתי בחרדות לפני! אני אישית לא סובלת מוצצים אחרי גיל שלוש (אבל כידוע רק בגיל חמש הפסיקה לישון עם חיתול בלילה). בקיצור-כל אחד והגבולות שלו

מאוד תלוי בילד

בגדול נגמל בצורה חלקה ונעימה, בלי יסורי גמילה הצעיר בנוי אחרת, פחות בשל מבחינה רגשית באופן כללי, ויש לו הרבה אישויים שקשים לו, ואל תשכחי שגם יש לו אחות בת 4 חודשים - שקדמו ללידתה גם חודשיים של שמירה שלי שעיכבו את הגמילה וגם הוסיפו למשבר שלו..הייתה פה תקופה לא קלה ולא הרגשתי שזה פייר כלפיו להכניס לו עוד משהו שיקשה עליו. כבר כמה חודשים אנחנו מדברים על זה שביומולדת 4 הוא ימסור לנו אותם, הוא מזכיר את זה בעצמו ואני מקווה שזה יעבור בצורה נסבלת. אני לא מרגישה שזה נכון לגמול אותו רק כי אני מוכנה, בלי לחשוב בכלל על המוכנות שלו ועל היכולת שלו. זה לא עניין של גבולות, אלא של יכולת רגשית של ילד, וכל אחד בנוי אחרת וצריך לבחון כל נושא לגופו. גם אני לא חשבתי שנגיע לגיל 4 המופלג - אבל הינה, זה בא לנו בהפוכה. מחיתולים אגב (אם את כבר מזכירה) הוא נגמל בגיל שנה וחצי - אז
הקטנה לשמחתי מסתדרת מצויין בלי מוצץ - לשמחתי הרבה.

הי מנסה לעזור

אצלנו בן שנה וארבעה חודשים, אז אומנם הפסקנו עם המטרנה בגיל שנה בערך (אני שונאת את זה) אבל נתקלים עם אותה בעיה (פעם ב..) עם דייסה. בעקרון אני גם לא בעד הדייסות האלו והיו איזה חודשיים שהוא הסתפק במים שמבחינתי זה אידאלי אבל זה קצת קטע של האבא אז סבבה. בקיצור מה שאנחנו עושים. ארוחת ערב ממש טובה. ואם יש צורך אז גם דייסת קואקר עם שקדייה בכפית, זה מאוד ממלא ומרגיע לפני השינה. ואז במיטה רק בקבוק עם מים. בימים קשים שכבר נורא עייף ועבר את השעה ולא משתף פעולה אז דייסת דגנים מוכנה בבקבוק (אני לא מתה על הדייסות המעובדות האלו, זה דרעק) אבל לא במיטה! בלול או על הספה, הרגעות. צחצוח שיניים ואז למיטה עם בקבוק מים. (שוב, לעיתים רחוקות) ואז עד לפנות בוקר ( השעון חורף הזה..) זה מחזיק אותו. שלא תחשבי פעם ב, גם לנו יש לילות כאלה של שתיים בלילה צרחות ואז לבעלי יש הקטע הזה " הוא רעב " בואי ניתן לו דייסה וזהו, ( במילים אחרות , בואי נחזור לישון) אבל זה גרוע, אז גם אם יש צרחות אני ממש מנסה שלא, אבל גם נכנעת לפעמים (למרות שזה כבר כמעט ולא קורה) הקיבה שלה רגילה לקבל אוכל בשעה הזאת, תנסי לתת לה משהו יותר סמיך ומשביע עם ערך מאשר המטרנות האלו לפני השינה. זה הטיפ היחיד, כלאמר תעשי מעבר מהמטרנה לפני השינה למשהו אחר. ולא במיטה. ואז לצחצח שיניים . תפרידי לגבי הצרחות, אני יודעת שקשה לא לוותר ולתת, תנסי אפילו להרדים על היידים או משהו אחר רק כדי למחוק ל"קיבה " שלה את הזיכרון הזה...

ExNewYorker

New member
אני פשוט זורמת...

מתוקי גם מידי פעם מחליט באמצע הלילה שרוצה בקבוקי... אני מכינה במהירות, כמות דווקא קטנה, לא של בקבוק שלם (120-90 מ"ל). קצת מדולל. הוא גומע וחוזר לישון. ניסיתי את כל השיטות שלך - לא עזר. ת'אמת, יותר קל לי לתת לו את הבקבוק מאשר לעבור סאגת צרחות ובכי שנמשכת זמן רב (ולא, גם זה לא עוזר). אז הגעתי למסקנה ש WHEN YOU CAN BEAT IT, JOIN IT דיברתי עם הגנן שלו (שהוא מ-ק-ס-י-ם!!). הוא אומר שבסופו של דבר ילדים גומלים את עצמם. כמו שאבא של מתוקי אומר: לא ילך עם זה לצבא
וכן, יש ילדים שממשיכים עם תמ"ל גם בגיל 3 ו 4. מקווה שזה לא המקרה אצלנו, אבל אם כן, שיהיה. (כן, זה חור בכיס). חברה שלי סיפרה לי על הילד שלה שבגיל 6 עוד פעם ביום ביקש והשביע אותה לא לספר
(גילוי נאות: המתוקי שלי אמנם השתפר בגזרת הארוחות, אבל עדיין לא מספיק לדעתי).

זיברה

New member
את מתבאסת על הבקבוק בכלל או על המטרנה בפרט?

אם זה על המטרנה - נסי אלטרנטיבות. אנחנו עברנו בגיל שנה לחלב פרה, לפעמים מלא, לפעמים מדולל, תלוי בצריכת הגבינות היומית שלה. היום (בת שנתיים ועשרה) עדיין שותה מדי פעם בקבוק (לפעמים בבוקר, אם בא לה כשקמה, לפעמים בערב לפני השינה ואז זה בקבוק של 60cc, כדי שלא יברח פיפי בלילה). אם זה על הבקבוק ככל - אם החלטת שאת רוצה להיפטר ממנו, פתחי חסינות לצרחות, ואל תתני וזהו...

איפה הבעיה?

זה הפורמט של הבקבוק שמפריע לך? מה שבתוכו? (יקר?) בקבוק מסוים או כולם? להתעורר בלילה? לגבי הפורמט - אם את יכולה להסתדר עם זה שהיא תשתמש בבקבוק, לא רואה סיבה לקחת את זה ממנה. אני מכירה ילדה בת חמש (וחצי כמעט) שמקבלת בקבוק לפני השינה (לא של תמ"ל. אבל זה בא בבקבוק). אם זה סבבה מבחינת ההורים שלה וזה מפתח מבחינת כל הצדדים להירדמות טובה ולילה שקט, למה לא? אני יכולה להבין צורך של אכילה לפני השינה. יכול להיות שאם היא תקבל את זה יהיה לכם לילה שקט כי היא לא תהיה רעבה. אולי זה סתם ירגיע אותה בלי קשר לעניין מלאות הקיבה. בגיל שנתיים אני נוטה להאמין שאין סיבה לאכול באמצע הלילה (מסייגת ואומרת שיכול להיות שיש ילדים שכן צריכים. כדאי לבדוק אם מדובר בצורך או רצון שלה). מה שהייתי עושה זה להשאיר לה בקבוק לפני השינה ובקבוק ביקיצה (אם זה בחמש אז רצוי משהו שאפשר להניח ליד המיטה בלילה ושיחכה לה. בשביל השקט). מה בבקבוק? לא שוקו. (גם לא מתוצרת מטרנה. סוכר מיותר ומרעיב). אני בטח הייתי שמה בבקבוק משהו שנחשב בעיני אוכל (חלב שומשום, חלב שקדים, חלב קשיו, חלב בננה. יש מלא דברים שאפשר להכין בבלנדר). אפילו חלב פרה אם זה חלק מהתזונה השגרתית אצלכם. בגיל שנתיים אני לא רואה סיבה לשתות תמ"ל. מה שתחליטי, כדאי להחליט ולעמוד בהחלטה. אם תודיעי לה שמהיום אין בקבוק באמצע הלילה ואחרי קצת בכיות תחזרי בך - התהליך יהיה אפילו עוד יותר קשה. בהצלחה

M 2 OR 3

New member
לא יוצא לה לפעמים באעות לדלג על בקבוק?

אצלנו זה התחיל כך ואנחנו פשוט "זרמנו"...

שני דברים חשובים-

הראשון- כשגמלנו את רותם מבקבוק של תינוקות (היא שתתה עם חלב פרה רגיל, זה היה בערך בגיל שנתיים ורבע)-הלכנו יחד אני והיא וזרקנו את הבקבוקים לפח הגדול בחוץ. אבל באמת,לא בכאילו,וגם לא השארתי לי בקבוק אחד לרפואה בבית למקרה שהיא תתחרט ואני איתה.למזלי היא לא התחרטה,אבל אני מניחה שאם כן-לא הייתי רצה וקונה בקבוקים חדשים. וזה מוביל לנקודה השניה- אם היא בכתה,והחזרת לה,למה בעצם החזרת? ז"א- אם את שלמה עם ההחלטה (וילדה בת שנתיים לא צריכה בקבוק באמצע הלילה.מילא לפני השינה,אבל ממש לא באמצע הלילה)-למה נכנעת? היא הרי לא תינוקת שבוכה,וזו לא שיטת חמש הדקות.היא ילדה נבונה ומבינה,והיא בוכה כי באמת לא קל לה.אבל אם את נכנעת מה היא מבינה (ובצדק)? שעם המינון הנכון של הבכי-הכל אפשרי. בקיצור-להסביר שזהו,אין יותר בקבוק באמצע הלילה.ולזרוק יחד לפח.ולקנות לה מתנה נחמדה של גדולים,וכשהיא קמה צורחת בלילה לחבק ולהסביר שזהו.אין. ואחרי שבועיים,מותשים,תתחילו חיים חדשים. בהצלחה

ori111

New member
מכירה את פיית הבקבוקים?

פיית הבקבוקים היא קרובת משפחה של פיית השיניים ופיית המוצצים. אספנו את כל המוצצים בשקית וקשרנו אותה בלילה על העץ. גילינו בבוקר שהפייה לקחה את השקית ושמה במקומה צעצוע . היו כמה ימים קשים אבל עבר...

macaroni35

New member
להחליף בקבוק לכוס מעבר..

אם החלטת על גמילה מבקבוק והתזונה שלה והתפריט שלה בשאר היום טוב וממלא ומזין אז ניתן לתת את השתייה בכוס מעבר כי גדולה לבקבוק ולפעמים רוצים את הבקבוק מכיוון שהמציצה מהפיטמה מרגיעה אותם. אני בסביבות גיל שנתיים ו4 חודשים הצעתי את הכוס מעבר לשתיית מטרנה ומאז אותו יום לא ביקשה יותר. וכך הבנתי שפשוט היה לה נעים עם הבקבוק אחרי יום ארוך ומייגע, היה הרגיעון שלה. ומכיוון שהדאגה היא לשיניים וכבר הייתה מצחצחת שיניים, לא נתתי בקבוק במיטה או בלילה בגיל הזה. (כמובן שעשיתי בדיקה של ספירת דם לברזל וכו') מכיוון שהתמ"ל הוא ההשלמה לתזונה. נשמע שהיא צורכת המון מטרנה וכנראה זקוקה לכך והכוס מעבר תעזור לך לדעת האם זה האוכל או הצורך לפיטמה ולבקבוק. והכי חשוב בכל החלטה שאת ובן זוגך מקבלים לדבוק בה ולא לחזור אחורה כי "טיפה" קשה. זה עוד יותר קשה אח"כ לגמול. בהצלחה.....

וואו, כמה תגובות

מה בדיוק מפריע לי? לא יודעת בדיוק. היא מוצצת אצבע. ויש לה בובת חתול שהיא קשורה אליה בטבור, לא הולכת לשום מקום בלעדיה (ובגן יש בובת תחליף) ויש לה כוס פלא מגיל שנה. אני לא מצליחה להבין את התלות בבקבוק, ואני מניחה שמה שהכי קשה לי זה הקימות בלילה. האמת היא שאני פחות לחוצה על הבקבוק לפני השינה ובבוקר, אבל הבחור מאוד בלחץ אני מקווה שהוא ירגע אחרי שהוא יבין שאנחנו לא יוצאי דופן....

rnavina

New member
גם אני לא הבנתי

עכשיו היא מתעוררת כל לילה לבקבוק? אם כן אז הייתי מטפלת קודם כל בזה וגומלת. לילה-שניים-שלושה-שבועיים של צרחות בלילה וסביר להניח שהעניין ייפתר לכשתבין שאין בקבוק בלילה. רק בקבוק מים. בקבוק לפני השינה- אם אחריו מצחצחים שיניים והיא לא נרדמת איתו בפה- לא נראה לי כה בעייתי בגילה. מה שיש בתוכו זה כבר סוגייה אחרת. מתחברת למה שכתבה נעמה. בהצלחה

רק בשבוע האחרון

מאז שהחלפתי לה לשוקו של מטרנה, ואני לא חושבת שנקנה את זה שוב..... בד"כ היא קמה לילה או שניים במהלך השבוע ואחרי שלוק של מים חוזרת לישון.

למעלה