מה אתם אומרים על הצעת החוק הזאת?

• פותח הנושא eviv
  • פורסם בתאריך

תמרה ק

New member
נשמע טוב...עד לאן?

עקרונית הדבר נשמע נכון, חינום חינם אמיתי וכדומה. (למרות שארנונה זה משהו יישבובי (נכון?) אז זה עלול ליצור, או להעמיק, או לשמר, פערים בין יישובים עמידים לעניינים. לא ברור לי אבל למה מתכוון החוק - עקרונית להגיע לבית ספר ולהינחך בשיעורים זה עדיין חינם, התשלומים הם על מסיבות, נסיעות וכו. אני הראשונה להסכים שסיור של"ח או מופע זה גם חלק החרכי בחינוך ופה החוק נראה לי מעולה, אבל האם התבטלו תשלומים גם עבור טיולים שנתיים ומסיבות חנוכה וכו? תמרה. הודאה ראשונה בתפוז. מקווה שיעבוד...

eviv

New member
הכוונה כאמור....

כיום 18-24 ש"ח מופנים למסיבות השונות או הרגילות לחנוכה פורים וכו'... בעניין המסיבות התשובה היא לא מסיבות הם כמו תלבושת אחידה משהו שתלוי ברצון כלל ההורים. ובקשר לטיולים, אני אישית לא מתנגד שיפסיקו את כל אופי טיולי הבית מלון וזה יהיה טיולים תכלס בלי מסיבות באמע וכו' אני חושב וזו גם דעת משרד החינוך שהטיולים הם משהו חינוכי ובכלל כל התשלומים הללו נלקחים בגלל שהם חלק חשוב בחינוך לדברי המשרד... הכוונה לקחת את הכסף מתשלומים אחרים אשר הם לא אחידים אלא יותר לאדם עשיר ופחות לאדם עני...יש לזה שם מאוד פלצני באנגלית ולא אסבך אותך ואת השאר...

תמרה ק

New member
אנא סבך ../images/Emo13.gif

מדינת רווחה? סוציאליזם? רובין-הודיזם? לממן את פעילויות בית ספר, שכרגע ממומנות ישירות מתשלומים של כל תלמיד ותלמיד מי כספי ציבור דרך הרשויות או משרד החינוך? תמרה

תמרה ק

New member
מה המילה הלועזית הפלצנית....

אני פשוט חייבת לדעת דברים כאלה....

eviv

New member
טוב אני אסבך רק כי רצית...

יש בעיקרון כמה סוגי מיסים האחד הוא מס רגרסיבי- זהו מס בסכום שווה (כמו מס גולגולת)- כל אדם משלם אותו סכום מס ללא קשר להכנסתו. {100 שקל מהכנסה גבוהה מהווים אחוז נמוך לעומת 100 ש"ח מהכנסה נמוכה} והאחרים הם מיסים המשתנים לפי כמות ההכנסה... אם רצית מושגים:מס פרוגרסיבי- אחוז עולה ככל שההכנסה עולה, ומס יחסי- אותו אחוז מההכנסה. הכוונה בחוק הוא במקום שכל תלמיד ישלם מס גולגולת במהלך השנה דבר היוצר קשיים עצומים בכלל בעצם הגבייה. למס שמשולם בנוסף למיסים אחרים בלאו הכי משולמים והם כאמור פר הכנסה. המרכזיות בחוק זה לא אופי המס בכלל אלא המרכזיות היא עצם האיסור שבית ספר יגבה כספים ופיתרון הבעיה בכך שזה יהיה חלק ממיסים אחרים שמשולמים ונגבים שלא ע"י ביה"ס. אביב סלע

תמרה ק

New member
תודה

או שלא עד כדי כך מסובך, או שהסברת מעולה...
כעט שזה הובהר, אז חוק נחמד. איך יצא לפועל אם יעבור?

למעלה