מה אתם מציעים

האחר כמראה../images/Emo140.gif

אהובה החיים לימדו אותי שכל מה שבא מבחוץ קיים בפנים בתוכי ומה ש"היא" עושה לי זה גם מה שאני עושה לעצמי אז גם אם היא " בועטת בך " וזו "המציאות" אני מאמינה -שכשהאדם מפסיק לבעוט בעצמו זה גם מפסיק לבוא מבחוץ כי כל מה שבא מבחוץ , זו רק השתקפות שלי ובחוויה שלי פשוט נועד להעיר אותי אליי אשמח לשמוע מה גילית - אם חקרת את המחשבה הזו "היא בועטת בי" חיבוק טל

eden26265

New member
../images/Emo77.gifעקרון המראה - מתנה מהשמיים!

תודה טל יקרה, ותודה גם על החיבוק :) האמת היא שהתכוונתי לשלוח את ההודעה (שענית עליה) כ"מסר למחבר" (וכנראה פיספסתי משהו בענין הזה...!) אך מאחר וטרחת ומאחר ואין טעויות ביקום! אזי אתייחס למה שכתבת. ובכן! אנחנו בהחלט רואות עין בעין: גם אני חושבת שניתן לראות בחוץ רק את מה שקיים בפנים ועקרון המראה הזה הינו מתנה גדולה למי שמוכן להתבונן פנימה. לכשעצמי, אני מרבה להשתמש בעקרון זה ולשאול את עצמי "איפא זה אצלי?". תשובה לשאלה זו מאפשרת לי לראות את הפחדים/כאבים שלי/את כל המקומות שאני לא מקבלת בתוכי וכמובן אין סיכוי שאני אקבלם אלא אם כן אסכים קודם כל לראות אותם. האלטרנטיבה היא כמובן לתת לאגו/מחשבות להפעיל אותי ולברוח מהמצבים ש"גורמים" לי סבל. זה האגו שאומר: "היא בועטת בך" – תברח! זה מפחיד! וכן! זה באמת מפחיד! אבל זה מפחיד רק אם אני מאמינה לזה שמישהו יכול (או מנסה!) לפגוע בי או לחלופין אם אני היא זו שבועטת באחרים, או בעצמי - כפי שאמרת, ובצדק! ואלה הן כמובן הבשורות הרעות וכן הטובות גם יחד! הרי שהמחשבות שיש לי על עצמי אינן מי שאני באמת, ועל כן אפשר (בטכניקה זו או אחרת) ללמוד לוותר עליהן ועל הסבל שהן גורמות. להביא סליחה וחמלה לרגשות שעולים, מאוד עוזר לדעתי. או בטרמינולוגיה של קייטי: לאהוב את מה שיש! ה"את בועטת" לא נאמר על-ידי וממילא לא היתה מחשבה שלי ואולם (לשאלתך!) אם הייתי צריכה אני להתמודד עם המחשבה/אשליה הזו, הייתי בוחרת לתקשר אותה קרי לשתף את השני ברגשות שהיא מעלה אצלי. גיליתי על עצמי שתקשורת על רגשות מביאה (או, עשויה להביא) לקרבה רבה, להתקרבות. (גם אם לי עצמי יש עוד דרך בלעשות את זה יותר!). אז זהו זה בינתיים לילה טוב וחיבוק גם לך :) נ.ב.! בקשר לניסוי בקופים…אני חושבת שאם אלוהים, או – המציאות - כלשונה של קייטי, היא סבלם האיום של בעלי חיים אזי יש לזה כנראה סיבה (אלא אם כן אני יודעת יותר טוב מאלוהים) ואפרופו עקרון המראה: אולי מטרת הסבל היא לשקף לנו את הסבל האנושי, (הרי אנו חיים בעולם מטורף!) ולעורר אותנו לקחת אחריות לא רק על עצמי (ועל מחשבותיי) אלא על כל הקיים, לרבות בעלי חיים שהם ואני חד הם ("חוק אחדות היקום"). לילה טוב

היי :) אולי תרגיש שיתאים לך לעשות את ה"עבודה"

על אחת מהמחשבות הבאות? 1. "כשאני נפגש עם מישהי שאני רוצה- אסור לי לומר דברים חסרי טאקט, אסור שהזרימה שלי תיפגע, אסור לי להיות לא מצחיק, לא להנות ולא להרגיש חופשי. כשמשהו מהדברים האלה מתרחש- זה הורס את הסיטואציה." 2. "אני בודד 95% מהזמן" 3. "אני רוצה אותה כי היא....(השלם את החסר למה שרלוונטי לך- מה שאתה מרגיש שתקבל אם היא "תהיה שלך") "

eden26265

New member
שלום למדען החלל!

תראה איזה שם בחרת לך! נראה כי הכל אפשרי בשבילך, ואכן כך הוא הדבר. בשבילך ובשביל כל בני האדם. לכשעצמי, אני ממש מאמינה בזה.לדעתי, אנו, בני האדם יצורים עוצמתיים מאוד, הלא נזר הבריאה אנחנו/בצלם אלוהים נבראנו, והשאלה היא רק איפא אנחנו רוצים להיות...בגיהנום או בגן עדן?! (זה בעד אותו התשלום אגב!). האין זה עוצמתי למשל להצליח להגשים את הסיפורים שאני מאמין להם? לבקשתך, מה שלי יש להציע לך כקצה חוט זה: כשאתה סובל/רע לך תקח כלי כתיבה ותתחיל לכתוב את הרגשות שלך. אם לא "עולה" כלום, יכול להיות יעיל להתחיל את הכתיבה במשפט: "מה שאני מרגיש עכשיו זה...". כמו כן, הייתי שואלת את עצמי (ולאו דווקא כשרע לך) - מה אני רוצה??? בנוסף, אני מוכנה לעזור לך למצוא את המשפט שתרצה לחקור ואף להיות לך אוזן קשבת כשאתה מרגיש בדידות או ליתר דיוק מאמין למחשבה שהובילה אותך לרגש הזה. (תוכל לפנות אליי בדואר הפנימי הזה!!! של מסר למחבר...). לילה טוב :) אה! וכמעט שכחתי! אל תשכח להנות

eden26265

New member
שלום למדען החלל!

תראה איזה שם בחרת לך! נראה כי הכל אפשרי בשבילך, ואכן כך הוא הדבר. בשבילך ובשביל כל בני האדם. לכשעצמי, אני ממש מאמינה בזה.לדעתי, אנו, בני האדם יצורים עוצמתיים מאוד, הלא נזר הבריאה אנחנו/בצלם אלוהים נבראנו, והשאלה היא רק איפא אנחנו רוצים להיות...בגיהנום או בגן עדן?! (זה בעד אותו התשלום אגב!). האין זה עוצמתי למשל להצליח להגשים את הסיפורים שאני מאמין להם? לבקשתך, מה שלי יש להציע לך כקצה חוט זה: כשאתה סובל/רע לך תקח כלי כתיבה ותתחיל לכתוב את הרגשות שלך. אם לא "עולה" כלום, יכול להיות יעיל להתחיל את הכתיבה במשפט: "מה שאני מרגיש עכשיו זה...". כמו כן, הייתי שואלת את עצמי (ולאו דווקא כשרע לך) - מה אני רוצה??? בנוסף, אני מוכנה לעזור לך למצוא את המשפט שתרצה לחקור ואף להיות לך אוזן קשבת כשאתה מרגיש בדידות או ליתר דיוק מאמין למחשבה שהובילה אותך לרגש הזה. (תוכל לפנות אליי בדואר הפנימי הזה!!! של מסר למחבר...). לילה טוב :) אה! וכמעט שכחתי! אל תשכח להנות

eden26265

New member
שלום למדען החלל!

תראה איזה שם בחרת לך! נראה כי הכל אפשרי בשבילך, ואכן כך הוא הדבר. בשבילך ובשביל כל בני האדם. לכשעצמי, אני ממש מאמינה בזה.לדעתי, אנו, בני האדם יצורים עוצמתיים מאוד, הלא נזר הבריאה אנחנו/בצלם אלוהים נבראנו, והשאלה היא רק איפא אנחנו רוצים להיות...בגיהנום או בגן עדן?! (זה בעד אותו התשלום אגב!). האין זה עוצמתי למשל להצליח להגשים את הסיפורים שאני מאמין להם? לבקשתך, מה שלי יש להציע לך כקצה חוט זה: כשאתה סובל/רע לך תקח כלי כתיבה ותתחיל לכתוב את הרגשות שלך. אם לא "עולה" כלום, יכול להיות יעיל להתחיל את הכתיבה במשפט: "מה שאני מרגיש עכשיו זה...". כמו כן, הייתי שואלת את עצמי (ולאו דווקא כשרע לך) - מה אני רוצה??? בנוסף, אני מוכנה לעזור לך למצוא את המשפט שתרצה לחקור ואף להיות לך אוזן קשבת כשאתה מרגיש בדידות או ליתר דיוק מאמין למחשבה שהובילה אותך לרגש הזה. (תוכל לפנות אליי בדואר הפנימי הזה!!! של מסר למחבר...). לילה טוב :) אה! וכמעט שכחתי! אל תשכח להנות!

למעלה