מה בין תרבות ערסית למוזיקה מזרחית - לתגובותכם

mobyboy

New member
מה בין תרבות ערסית למוזיקה מזרחית - לתגובותכם

הקשר האדוק הזה בין השניים גורם ללא מעט אנשים להתרחק מהמוזיקה הזאת. תגידו שלא? אלה שעונים על שני הקריטריונים מרבים לקלל ולהשתמש בשפה זולה, מפגינים הבעות לא סימפטיות כגון:" סתלק לי מהעיניים לא רואה אותך ממטר" ובעיקר חסרי מודעות לסביבה. לדעתי ערס ששם פול ווליום עם שיר מזרחי הוא פשוט אגואיסט ולא מודע לזה שאולי החברה מסביבו בכלל לא רוצה לשמוע את זה. ואחר כך הם אומרים שזו המוזיקה הכי אהובה בארץ, נו מה הפלא ? תרבות ערסית היא תרבות דורסנית ולדעתי היא הרס לחברה הישראלית. חבל מאד שהיום רואים בערס כמישהו cool ואופנתי, אני לא מבין מה יש להשוויץ בזה? התנהגות מרתיעה כזו מן הסתם מבריחה ומרחיקה ממנה אנשים סולידיים יותר. אני נסעתי פעם באוטובוס והנהג שם בקולי קולות מוזיקה יוונית צורמת, ביקשתי ממנו להנמיך, והוא התפלא שאני לא אוהב את המוזיקה הזאת ? זו הבעייה של האוכולוסיה הזו שחיה באיזה סרט, שאם אנחנו במזרח התיכון, בואו נתנהג כמו ערבים משודרגים. לא קונה את זה ! ונכון שיש גם יוצאי עדות אחרות שאוהבים מזרחי ובחתונות פתאם זה מקפיץ את כולם (חוץ ממני שזה עושה לי רע), אבל אתם יודעים מה זה מזכיר לי ? סוג של צביעות בדיוק כמו שאנחנו הולכים לאכול חומוס אצל ערבים, אנחנו פתאם נחמדים, ואחר כך חוזרים הביתה ושומרים את הגזענות הזאת לעצמנו. גם בחתונה, יש סוג של התחנפות של אנשים שלא אוהבים ולא שומעים בדרך כלל מזרחי, אבל בגלל הסיטואציה הדברים משתנים רק לערב אחד. חבל מאד שתרבות מזרחית בארץ לא יכולה להישען גם על דברים אחרים למעט עוד שיר של קובי פרץ, בני אלבז ושות.

ערבבת פה כמו משוגע..

לא כל אחד ששומע מזרחית הוא ערס..זה דבר ראשון.. דבר שני לא כל אחד ששומע מזרחית,מעדיף מעל הכל מוזיקת חתונות.. יש גם כאלה שאוהבים יותר איכות... דבר שלישי,מה הקשר בין מוזיקה יוונית למוזיקה ערבית? יוונית זה מוזיקה ים תיכונית וערבית זה ערבית... והמוזיקה המזרחית נשענת על אחלה בסיס..תשמע זוהר ארגוב,ישי לוי (של תחילת הקריירה),אייל גולן,עמיר בניון,ניסו סימן טוב,איציק שמלי,זהבה בן,גדי אלבז,חיים משה ויש עוד הרבה ברמה ותבין שמזרחית זה לא בהכרח טקסט זול.. תשמע את השירים: זוהר ארגוב-בדד אלי לוזון ואביבה אבידן-פרי גנך ישי לוי-צליל ענבלים ישי לוי-איפה את היום אלי לוזון-גשם אייל גולן-דמעות אייל גולן-לוחמת אייל גולן-ואני קורא לך איציק שמלי-כמה חסר איציק שמלי וגבריאל בטלר-זה אני חיים משה-נשבע יואב יצחק-זה הזמן לסלוח עמיר בניון-ניצחת איתי הכל עמיר בניון-דרך עמיר בניון-סיפור בדוי סגיב כהן-התגשמי לי סגיב כהן ומרגול-ארץ אבודה זהבה בן-טיפת מזל וזה על קצה המזלג שירים עם מילים ברמה גבוהה יותר... בקיצור..כתבת הרבה בלאגן בהודעה שלך וטעית ברובו..

סטאר 26

New member
אני אפילו לא אתעלם ממך.

אתה משווה סגנון מוסיקה לסגנון היתנהגות.

XXX Nir XXX

New member
הבעיה פה היא האשכנזים שחושבים שהם מעל כולם

ורוצים שתהיה פה תרבות אשכנזית - אירופאית, ולא אנחנו לא באירופה ורוב האזרחים בישראל הם ממצוא מזרחי! לכן האווירה במדינה (אני מקווה לפחות) היא יותר מזרח תיכונית מאשר אירופאית וטוב שכך! למרות שזה תלוי גם באיזה איזור במדינה.. אז במקום שהאשכנזים יינסו לגרום לכולם להשתכנז בגלל שהם מושפעים מהאירופאים עדיף שידעו איפה הם גרים ושאלו הם שצריכים להשתלב בחברה. אישית אחד הדברים היותר נחמדים שעושים לי טוב זה כשאני עולה לאוטובוס והנהג שם מוזיקה מזרחית, ואם יוונית.. אז בכלל תענוג!

אני סופר אשכנזי

אשכנזי מלא אוכל קרעפלך קניידלאך גפילט פיש ושומע דיכאון בעיקר ליאת בנאי אבי ביטר יוסי עדן יניס ניסימי וגם ים תיכוני משה פרץ וכולייייי אז שלהגיד שאשכנזים לא שומעים דיכאון ממש מיותר אז דייי לדבר ככה יש אשכנזים אחרים שגם שומעים אולי לא דיכאון כמו שאני שומע אבל מזרחית ים תיכוני ת

XXX Nir XXX

New member
נכון, שכחתי לכתוב שאני לא מכליל פה את כל

האשכנזים אבל עדיין אנשים כמוך הם מיעוט אבל ממש מיעוט, בודדים יש פה ושם

Puskas

New member
בכלל לא מיעוט..

יש ים חצי אשכנזים ששומעים מזרחית ואוהבים אותה יותר מכל מוזיקה אחרת בארץ

למעלה