מה בפינה
יום כיפור

מחיר לחדר ליולדת

עומד נכון להיום על 1800 שח ללילה ללא בן זוג (מזכירה שהאוכל בהודעה הוא ללא הבאת היילוד מסיבה בטחונית).

שלא תטעו לרגע. אם יש משהוא שאני שונאת

זאת כפיה. לכבד את האחר זה אחד הדברים שמנחים אותי בחיי. מה שקורה היום בארץ הוא נוראי בעיני!!!!

לענינינו, כמו שאמרתי, האנשים יודעים מראש מה קורה ביום כיפור ומחליטים מה מתאים להם לעשות

נירית - זה מלון יולדות

בבית חולים. פעם אחרונה שבדקתי (וזה היה לפני כמה שנים) את לא יכולה לדעת מראש מתי תלדי נכון?
אני אפילו לא רוצה לחשוב מה הולך בבית החולים עצמו.
מה עושות נשים אחרי קיסרי? חירום? אפילו לא יכולות לבקש שיחרור מוקדם הביתה (כמו שאני עשיתי למשל באחת מהלידות).

אבל זה מלון, לא מחלקת יולדות

אין לי מושג מה קורה בבתי החולים ביום כיפור

להבנתי, המלון הזה הוא ליולדות שרוצות תנאים אחרים ומוכנות לשלם או לחילופין להשאר עוד כמה ימים לפני החזרה הביתה. זאת החלטה שלהן

נכון זה מלון

אבל המלון מיועד ליולדות, ונמצא בשטח בית החולים.
נמצאות שם בין היתר נשים אחרי ניתוחים קיסריים.
נראה לך הגיוני שהן לא יקבלו אוכל חם, או שלא ינקו להן את המקלחת?
לי לא.

rona73

New member
חוץ מהבופה בחדר אוכל אין מנות חמות.

בלובי היוקרתי אין אספרסו,אין שייקים בשישי.יש מיכל מים חמים שדלוק מלפני כניסת השבת עד מוצאי שבת.
אפילו מיקרו אי אפשר להפעיל.

נירית - לא יודעת מזה אומר חו"ל

אבל בארה"ב יש מקומות שפתוחים גם בכריסטמס דיי.
אפילו ביוטה השמרנית היינו בקולנוע בכריסטמס דיי (ואכלנו שם).
אז זה פשוט לא נכון להגיד שהכל סגור יומיים לפחות.

מתנצלת, טעיתי.

בבריטניה המון המון סגור בקריסמס די ובוקסינג די
שלא לדבר על מקום קטן כמו שאני חיה בו, כולל סופרמרקטים. לא יודעת מה קורה עם הסופרים בערים הגדולות

Boston Guy

New member
הסטריאוטיפ של המנהג היהודי בארה"ב בקריסמס

[URL]https://www.youtube.com/watch?v=w1uZ_W7atDE[/URL]

עד לפני 10-15 שנה הכל - למעט בתי קולנוע (שרבים מהם היו בבעלות יהודים) ומסעדות אוריינטליות (סיניות, בעיקר) - היה סגור ומסוגר בכל רחבי ארה"ב.
אצל הקהילה היהודית בארה"ב העניין של "סינית וסרט" הפך להיות ממנהגי החג.

המשפחה שלי יחד עם עוד משפחה יצרה מנהג קצת אחר - אנחנו מחליפים כל שנה את צוות המטבח של בית מחסה לחסרי בית שנמצא בעיר לידינו ביום החג, ומבשלים (ומגישים) את ארוחת החג לדיירים כדי לתת לצוות המטבח הקבוע הזדמנות לבלות את החג עם במשפחות שלהם.

וכמובן איך שכחתי

את המנהג הידוע של היהודים בארה"ב ללכת לאכול במסעדות סיניות ON CHRISTMAS EVE.
אז לא, ממש א הכל סגור, בטח לא ליומיים ...

KallaGLP

New member
עד כמה שזכור לי, בסופי שבוע רגילים

כן יש שירות רגיל בבתי מלון. לפחות היה לפני שנתיים כשביקרתי פעם אחרונה בארץ.
בכל אופן, הצד השני של זה, למשל, זה כשבארה"ב כבר חודש ויותר לפני יום הזיכרון המקומי מתחילים לשדר בלי סוף פרסומות על מבצעי הקניותהמטורפים שיהיו ביום הזיכרון המקומי, וביום הזיכרון עצמו האנשים מברכים זה את זה ב-happy Memorial day.
אני אתאיסטית ונגד כפייה דתית, אל תאמיני לי שאני לא יודעת מה יותר גרוע.
וככלל, נכון שהחנויות עובדות בסוף שבוע, אך בכללי שעות הסגירה של מרבית המסעדות פה בערב די מוקדמות ורוב האנשים מסתגרים בבתים די מוקדם. בכל מקום יש את החיסרונות שלו.

מצטערת, לא הבנתי את הקשר

וההשוואה לממוריאל דיי.
אף אחד לא מכריח אותך ללכת לקנות.
זה דיון כלכך עייף כבר, לגבי איך האמריקאים מתייחסים ליום הזה ולאבל בכלל.
גם בהלוויות פרטיות.
כן, היחס שונה מזה שבישראל.
אישית, אני מעדיפה את זה על כפייה דתית באופן גורף.

KallaGLP

New member
זכותך להעדיף את זה וזכותי לחשוב ולהרגיש אחרת.

אותי זה מזעזע לא פחות מאשר מה שקורה בארץ ביום כיפור. יותר מזה, זה מגעיל ודוחה בעיניי. ברור שאף אחד לא מכריח אותי לקנות, כמו שבארץ לא צמתי ואף אחד לא ניסה להכריח אותי לצום, ללכת לבית כנסת וכו'. זה לא העניין בכלל. יש ערכים שמבחינתי חשוב שיהיו לחברה כחברה, והיחס ליום הזיכרון בארה"ב זה משהו נורא ואיום בעיניי. זה לא מפריע לי להיות גם נגד כפייה דתית, אך זה לא פחות נורא בעיניי. לא אמרתי שכולם צריכים להרגיש כמוני.

ברור שזכותך

רק שאת משווה תפוזים לתפוחים.
אין קשר בין ממוריאל דיי לכפיה דתית. זה שזה דוחה זה בסדר, אבל מה הקשר?
ברור שאף אחד לא מכריח אותך לצום, אבל כן מכריחים אותך לא לנסוע, ואפילו ה VOD סגור, כך שאפילו בתוך ביתך הפרטי את לא יכולה לצפות בתכנים שאת משלמת עליהם.
הבעיה בנוסף היא שהכפיה הדתית בישראל לא מסתיימת ביום אחד בשנה, היא נמשכת כל הזמן, ומופיעה גם איפה שאת ממש לא רוצה אותה, ואף אחד לא שואל אותך אם זכותך להסכים אוליה או לא.
אז דוחה זה נושא אחד, וכמובן ערכים וכו.
כפיה זה נושא אחר לגמרי.

KallaGLP

New member
לדעתי יש קשר ועוד איך, כי בשני המקרים זה אומר משהו

על המבנה החברתי ועל הערכים הלאומיים של מקום מסוים כחברה (ברור שיש גם הבדלים, אך לדעתי אי אפשר להתעלם מנקודות הדמיון). שוב, זכותך לא להסכים, אך לדעתי אלה שני צדדים של אותו מטבע.
ולא, אין לי לאן לברוח גם מהיחס למומריאל די. כבר חודש לפני אני לא יכולה לפתוח טלוויזיה מבלי שזה יזעק לי בפרצוף כמעט מכל פרסומת, וכך גם בכלי תקשורת אחרים. אין מנוס מהתנהגות החברה סביב. לפחות יום כיפור זה יום אחד, העניין עם יום הזיכרון נמשך מעל חודש. לי זה כן מרגיש סוג של כפייה, כי לא באמת יש לאן לברוח מהאזכורים התמידיים של זה, וגם מזה שאנשים שאני פוגשת מאחלים לי יום זיכרון שמח. גם כאן אף אחד לא שואל אותי אם אני מסכימה לזה או לא. ואני שומעת איחולים דומים גם בכלי התקשורת (רדיו וכד').

למעלה