מה דעתכם על אתר carcost ?

מה דעתכם על אתר carcost ?

carcost.com

המספרים שלהם נראים לכם הגיוניים? במגבלות הסביר כמובן. מן הסתם לא ניתן לחזות בדיוק את ירידת הערך של כל דגם.

enigo

New member
הצצתי באתר הזה לגבי רכב ספציפי שיש לי, רק כדי

להשוות. עלות הדלק שם, בנסועה של 50:50 עירוני בין עירוני, חושבה לפי צריכת דלק של 1:14, בעוד שהרכב הזה, בנסיעות שרובן בין עירוני עדין (ואפילו בלי מזגן כרגע) בקושי מגיעה ל-12 ק"מ לליטר.
בנוגע לירידת הערך, לא נראה לי שיש להם איזו מתת ניבוי טובה יותר מלך, וכמוך כל מה שהם יכולים לעשות זה להסתכל על כמה ירד הדגם הזה (או קודמו) בשנים שעברו, ולהניח שהוא ישמור על אותו קצב ירידת ערך...

מהו כלל האצבע לכדאיות אחזקת רכב

לפני שנים זכור לי כלל האצבע לכדאיות אחזקת רכב פרטי היה כ950קמ בחודש. אבל אז לא היו ליסינג ומחיר הדלק היה שונה.(וגם מחיר מכוניות חדשות ומשומשות). האם היום יש איזשהו כלל אצבע כזה?

ועוד שאלה לגבי פנסי רכב,יש איזשהי מגמה להקשות את החלפת נורות פנסי הרכב? או שזה תלוי דגם?

מנסיוני :ברנו 5-זה היה קל מאוד -(בערך ברמה של החלפת נורה חשופה בבית),
בפורד פיסטה משנות ה2000 המוקדמות כבר היה צריך לפרק את כל מכלול הפנס-מעצבן ,אפילו מאוד אבל אפשרי לגמרי לבד ללא תלות במזל.
במאזדה 3 משנות ה2000 המאוחרות -זה כמעט בלתי אפשרי לבד ועם תלות במזל.יש איזשהו קפיץ שקשה לראות,להוציא ולהחזיר אותו אפילו עוד יותר קשה. (הסתבר שלא סתם כתוב בספר הרכב -אינך יכול לבד )
תודה

enigo

New member
אין כלל אצבע כזה וגם לא יכול להיות כלל אצבע

כזה.
איך מגדירים כדאיות? לאיזה רכב מחשבים אותה (קטן, גדול, חדש, ישן)? מול אילו אלטרנטיבות מחשבים (גרים ועובדים ליד תחנת רכבת, או במושב בגליל?)? וכן הלאה.

תודה. מעניין אותי כרגע ההפרש בין משומש וחדש

אם נאמר אני משווה טויוטה יאריס אוטומטית חדשה למשומשת משנת 2011, ההפרש הוא בערך 250 שקל לחודש.

בבדיקה מדגמית מהירה זה סדר הגודל של ההפרש גם ברכבים אחרים (יש כאלו שקצת יותר וכאלו שקצת פחות).

זה הגיוני?

enigo

New member
יש מצב שזה הגיוני, כי ההבדל הוא בעיקר בירידת

הערך, בעוד עניין הדלק והביטוחים לא משתנה משמעותית בין רכב חדש לרכב בן שלוש.
מצד שני, כמו שכבר כתבתי, ברכב היחיד שבדקתי מצאתי חוסר התאמות רבות בין מה שאני מכיר מנסיון, למה שכתוב שם. אז אני לא יודע עד כמה אפשר לסמוך על האתר הזה.

the annonymous

New member
בדקתי ב 3 רכבים שאני מכיר אישית עם נסועה

הרבה יותר גבוהה והמחירים שם מנותקים מהמציאות. רק על מקיף יש הפרש של כ 2000 ש"ח לשנה בכל אחד ובטיפולים ההפרשים עוד יותר גדולים.

the annonymous

New member
הרבה יותר גבוה

פלואנס 2 ליטר 1876 שקל לטיפולים בשנה הראשונה כשבפועל טיפול עולה פחות מ 600 במורשה. בשנה השנייה הם עלו כבר ל 2800 (מגיעים עד 6800 בשנה הרביעית ובחמישית פתאום שוב יורדים) כשבפועל זה 1100 כולל בלמים (ואני נוסע הרבה יותר ממה שהם חישבו). מקיף ב 4136 כשעשיתי בסביבות ה 2000.

enigo

New member
בפלואנס לא אמור להיות בכלל טיפול בשנה הראשונה

בנסועה ממוצעת, לא? הרי הטיפול הוא כל 30K או שנתיים.

aharon d

New member
בדקתי מדגמית

ולצערי הנתונים אינם נכונים, וכמו שציינו קודמים בשרשור זה, הם משיתים באתר עלויות תחזוקה מוזרות ולא ברורות
שהן משום מה לינאריות לאורך השנים ? וכבר משנה ראשונה ?
הרי רכב חדש באחיות, אחרי שנה יש רק טיפול אחד בעלות טיפוסית של כ- 450 ש"ח (לדוגמא קורולה).

מצבר ברכב חדש שורד בדר"כ 2-3 שנים ראשונות (לעיתים קצת מעבר). בכל אופן עלותו סביבות 600-800 ש"ח.

צמיגים סוחבים בממוצע כ- 4 שנים עד להחלפה, ובכל מקרה עלות רביעיה סביב 1500-2000 ש"ח.

ברכב חדש בשנים הראשונות חוץ מטיפולים שוטפים אין תחזוקה. לא מובן מהיכן המציאו עלויות סביב 5K ש"ח בשנים אלו.

עוד פשלות היו בעלות הביטוחים שהם מנופחים כלפי מעלה, אם כי השפעתן של טעויות אלו על הטעות פר חודש יחסית מינורית
משום שהחלוקה לאורך השנה מתאזנת משהו.

העלות הנכונה ניתנת לחשוב עצמי, העלאתי כאן בעבר מספר טבלאות אקסל שעושות עבורנו את החישוב לאחר שאנו מזינים לתוכן
עצמית את העלויות הנכונות, כפי שאנו מכירים מהדגם המבוקש, בהם הבטוח שהציעו לנו מהחברה כך שהעלות מדויקת לחלוטין,
וגם את עלות הטיפולים הידוע לנו - שהיא מאד מדויקת ברכבים חדשים בהם ההפתעות לא מתרחשות בשל אחריות בשנים אלו.

ברכבים שהם סופר חסכוניים בעלותם, מקרה מייצג לדוגמא תה קורולה, תמורת נסועה של כ- 15 אלף ק"מ בשנה (ממוצע טיפוסי)
העלות פר שנה על הכביש תנוע סביב 2800 ש"ח לחודש - באם מוכרים את הרכב לאחר שנתיים, או שלוש שנים מיום שנרכש.

רכבים להם פחת גבוה יותר, ועלויות אחזקה קצת יותר יקרות (ביטוח אמצעי מיגון ומוסכים), כמו למשל סקודה אוקטביה,
תמורת אותה תקופה מקבילה של שנתיים שלוש, העלות לחודש מאמירה לסביבות 3450 ש"ח (לשם השוואה).

למעלה