מה דעתכם על זה?

לא הבנתי של מי ההגדרה היא טובה

שלך או שלי ?

ולגבי קעקועים- רק בתרבויות מסויימות זה נחשב לנורמטיבי לחלוטין כי שם זה חלק מההוויה שלהם .
ובגידה וגם גניבה הם כאלה גם אם לא יתפסו אותך.

אני מבינה שאתה מאלו עם הפולו

והרכב חברה?
כי בעיקרון לפי מיטב ידיעתי למרבית המשתתפים פה יש לפחות קעקוע אחד, לחלק גם יותר, מתוכם יש גם כמה אופונוענים, ואחד, הכי נורמטיבי מכולם, שמתאים בול למה שתיארתי קודם...

ואני שואלת שוב - מהי בגידה? האם כל שיחה אישית עם בן המין השני, שלא דיווחת עליו לבן/בת הזוג הקבועים - האם זו בגידה?

כשאומרים נורמטיבי הכוונה היא ל ה-ת-נ-ה-ג-ו-ת

המקובלת בין אנשים בחברה שאליה הוא משתייך ולא לסממנים חיצוניים ושטחיים כמו אותן הדוגמאות שהבאת .

ובגידה היא הפרת חוזה של אמון בין בני זוג. אין צורך בכלל להתעכב על כך ששיחה לשם שיחה שנעשית על כוס קפה בין אנשים איננה נחשבת לבגידה גם אם איננה מדווחת לבן הזוג כי האמון ביניהם לא הופר .

כמו זוגתו של המקועקע (המאד נורמטיבי, אגב) שכותבת פה מתחתי ומעלי, גם בן זוגי חווה בגידה נוראית (גם אני, אגב, אבל זה לא קשור)
לכן אני מדווחת לו על כל קשר עם בני המין השני, כולל "סתם כוס קפה", וגם כולל הכתיבה שלי פה (לכל מי שחושב שהניק הזה הוא הזמנה למסרים כחולים...).

אבל הדיון ההוא, של "מהי בגידה", הוא דיון די מסובך והגבולות שלו משתנים מאדם לאדם, ומזוג לזוג. לך לפורום בגידות פה בתפוז ותשאל את השאלה הזו, ותראה כמה תשובות שונות תקבל.

בגדול, לבגידה יש הגדרה רק שההתייחסות אליה

שונה . אם נפריד את הפרשנות האישית הרי שבגידה היא שקר , מעילה באמון , חוסר נאמנות וקיום יחסים מחוץ לקשר הזוגי.

וקעקוע היא לא דוגמא לנורמטיביות . לצאת לעבוד ולדבר בנימוס ולא בשפת ביבים אלה הן דוגמאות לנורמטיביות המקובלת בחברה המערבית.

אוקיי, אז מה דעתך על קשר בין 2 אנשים

גבר ואשה, שאינם מקיימים מגע פיזי אבל משתפים זה את זו בחיי הזוגיות שלהם? לאו דוקא בפרטים של חיי המין, אלא יותר בנושאים כגון "אני מרגיש שאשתי לא מעריכה אותי מספיק" "נמאס לי שבעלי מתלונן כל הזמן" וכו'
האם זו בגידה?

ואגב, בהגדרה שלך לאנשים נורמטיבים פסלת בערך מחצית מאזרחי המדינה, כולל כמה חברי כנסת...

הדוגמא שהבאת היא לא בגידה בעיניי

כי הקשר שנוצר הוא לא למטרות רומנטיות אלא למטרת שחרור קיטור על בן הזוג . גם על הילדים וההורים שלנו אנחנו מקטרים ומעבירים עליהם ביקורת ובשבילי זה אותו דבר ובאותה רמה של לשתף אחרים בחיי האישיים.

ולגבי הנורמטיביות - יש מצוי ויש רצוי . יש כללי התנהגות ומוסכמות חברתיות שלמרבה הצער חלק מהאנשים לא נוהג לפיהם .

התעללות בילדים היא לא נורמטיבית אבל במציאות - מספר הילדים שעוברים התעללות מעורר דאגה כי מדובר במחצית ילדי ישראל . אז מה, האם התעללות תחשב בעקבות הממצאים להתנהגות נורמטיבית ? לא ולא!
התעללות היא התנהגות חריגה שנוגדת את הנורמה המקובלת בחברה שלנו ולכן היא לא תהפך להתנהגות נורמטיבית .

דוקא בעיני זו בהחלט בגידה...

לו הייתי מגלה שבן זוגי מספר למישהי אחרת את כל הבעיות האינטימיות שלנו...

אני הלכתי עם מה שכתבת :

......"גבר ואשה, שאינם מקיימים מגע פיזי אבל משתפים זה את זו בחיי הזוגיות שלהם? לאו דוקא בפרטים של חיי המין, אלא יותר בנושאים כגון "אני מרגיש שאשתי לא מעריכה אותי מספיק" "נמאס לי שבעלי מתלונן כל הזמן" וכו' "

זו לא אינטימיות אלא קיטורים ותלונות שאנחנו משמיעים בלי סוף על הקרובים לנו באוזני זרים ולכן זו גם לא בגידה לפי ההגדרה המקובלת.

ברגע שניהלת מערכת יחסים כלשהי שעליה את לא

מספרת לבן הזוג שלך, שאת בוחרת להסתיר אותה ממנו ועושה למען ההסתרה הזו- זוהי בגידה.
בואי לא ניתמם וניכנס לדקויות מטופשות.
שיחה שלי עם מי מחברי על ענייני האישיים או ענייניו האישיים - לא אפרט אותה באוזני האיש שלי (המקועקע מאוד, אגב. לצערי
), אבל לא אסתיר אותה ממנו.
כשנכנסתי לקשר עם האיש שלי הייתי בקשר ידידותי עם בן הזוג שקדם לו. מכיוון שהאיש שלי צרוב-בגידה, ידעתי שלא יהיה לו קל לדעת שאני נפגשת עם בן הזוג הקודם, ובכל זאת - בכל פעם שנפגשתי איתו הוא שמע על כך ממני.

דף חדש4

New member
סבבה אורגני הבנו שאתה מלך ואני זבל

לפחות אני זבל אורגני אני מקווה.... ועכשיו שהכל ברור- תוכל לשון הלילה היטב!

למעלה