מה היה הויתור הכי גדול שעשיתם כשהחלטתם לרזות?

טושית18

New member
מה היה הויתור הכי גדול שעשיתם כשהחלטתם לרזות?

אני אחרי תקופה של עליות וירידות וויתרתי על רוב סוגי הפחמימותת(למעט ירדות ו2 פירות ביום ולפעמים איזה יוגורט 1.5% שמכיל סוכר) מה אתכם? מה היה הכי קשה?

P u s s i c a t

New member
ולמה את עושה את זה?...

את רוצה לרזות?... את עושה ספורט? איך את חושבת לרזות אם את מוותרת על פחמימות לחלוטין? מאיפה הגוף יקבל אנרגיה בשביל לעשות ספורט? אם מחליטים לרזות אוכלים פשוט אוכלים נכון...... כשאת מוותרת על פחמימות הגוף מתחיל "לאכול" לעצמו את השרירים. מה שאומר שעם הזמן הגוף שלך הופך להיות פחות יעיל וגם במנוחה הוא ישרוף פחות אנרגיה מה שאומר שחילוף החומרים שלך יואט מה שאומר שתרזי פחות... אם את מחליטה לרזות תעשי את זה נכון..... את יכולה להפחית פחמימות. את יכולה לחלק אותן אחרת. אבל לוותר עליהן לגמרי? יוביל אותך בדיוק לתוצאה ההפוכה מזו שאת מנסה להשיג... חבל כשאני מחליטה לרזות אני מוותרת על השטויות שזה אומר בעיקר הרגלי אכילה שגויים שעות בלי לאכול, לוותר על שתיה (לא מתוך החלטה, יש ימים שאני "שוכחת" לשתות) יש ימים שמרוב ש"תקעתי" אוכל אח"כ אני מרגישה כל כך רע שאני שעות לא אוכלת וזה הכי רע יש ימים שמרוב שעמום אני אוכלת במרווחים צמודים מדי כשאני מחליטה שהגיע הזמן לחזור למוטב אני מקפידה על חלוקה נכונה של ארוחות על גודל שפוי של ארוחות על הרכב נכון של ארוחות ועל פעילות גופנית לאו דווקא ספורט כספורט פעילות גופנית גם לצאת להליכה של חצי שעה - גם אם ממש אין לי כח - לנקות איזה חדר בבית יסודי - או כמו שלפני שבוע החלטתי שאם אני רוצה לדעת מה יש לי במקרר הגיע הזמן לפסח (חצי שנה לפני...) ורוקנתי את כל המקרר, פירקתי את כל המדפים, קירצפתי לו את האמא.. מיינתי הכל לקופסאות, לפי סוגי אוכל.. זרקתי דברים שידעתי שלא כדאי שיהיו שם... והרגשתי אח"כ כמו אחרי שיעור עיצוב... יומיים אחרי זה ניקיתי בבית את כל התריסים. כולל המסילות.. העיקר להזיז את עצמי ולא לשבת כמו בטטה על הכורסא מול הטלויזיה או מול המחשב... אז זה לשתות. והרבה. גם כשלא חם. לאכול גם כשלא רעבים. משהו קטן כדי לייעל את הקיבה. לאכול הכל כולל כל אבות המזון להפחית ב"זבל", בלי שומנים רעים, אבל בהחלט להוסיף שומנים טובים (אבוקדו, אגוזים, שמן זית) לאזן את התפריט לפי ה"כללים" (יותר ירקות, חלבונים בריאים ודלי שומן, פחמימות עשירות) פעילות גופנית ולחשוב על מה שאוכלים הכי קשה? להתמיד בזה

טושית18

New member
תגובה לתגובה :)

לא לגמרי הפסקתי פחמימות פשוט "בחרתי " מתוך כל מגוון הפחמימות סוגי פחמימות יותר בריאים כמו שיש בירקות(נניח תפ"א זה פחמימה, גם תירס, גם בגזר יש, גם בטטה אבל זה עדיף על פסטות ולחמים ופיתות) וויתרתי על הפחמימות מסגנון גלידה ושוקולד וכדומה. לחם אני לא אוכלת בכלל כי אצלי כל אותן פחמימות מסוכר לבן פשוט גורמות לתגובות לא טובות בגוף. אז כשאני בוחרת פחמימה זה תפוח עף או פרי בינוני לארוחת ביניים, זה בטטה כתוספת בצהרים(כי תפ"א גם הוא מכיל סוכר שמגיב כמו סוכר לבן) אם אני רוצה לפעמים משהו למרוח על פרוסה אני אבחר בפתית או פריכיות כי זה מונע בהרבה את הכמיהה לסוכר שפחמימה פשוטה יוצרת. מעבר לזה אני בזמן האחרון באותו משקל , עם ירידיות של 200-400גרם בלבד כי בגלל הקורס האינטנסיבי שאני עושה ללימודים קצת רחקתי מהספורט אבל לאט לאט.

P u s s i c a t

New member
תעשי טוב לעצמך...

וגשי לדיאטנית שתעשה לך קצת סדר בדברים לא כל לחם הוא מ"סוכר לבן פשוט" את ממ שלא יכולה להשוות תירס לבטטה ואני לא אסביר כאן את הסיבה הכי פשוטה למה כדי לא להפריע לאנשים עם ארוחת הצהריים הקרבה
אבל יש מבחן מאוד פשוט כדי לראות למה תירס הוא אחת הבחירות הכי גרועות.... אין לי מושג מי אמר לך שתירס עדיף על פסטה.... ומי אמר לך ש"פסטה" זה פסטה" יש פסטה מחיטת דורום. יש פסטה מקמח מלא. יש פסטה מקמחים אחרים יש פסטה שבכלל לא עשויה מקמח... יש מליון ואחד סוגי פחמימות שלא יגרמו לך לקפיצות בסוכר וישמרו לך על רמת אינסולין יציבה כמו שאת מחפשת אני חלילא לא שוללת פריכיות או פתית.. י שאנשים שנהנית לאכול את הדברים האלה... אבל כשמישהו מחפש להיות שבע לפעמים עדיף לו לאכול את הדבר האמיתי ופרוסת לחם מקמח מלא או שיפון ממש לא נחשבת פחמימה פשוטה יותר מפתית או פריכית אורז.... ואני כבר לא מדברת על זה שגם בפריכיות ובפתית יש היום מליון סוגים שונים 7 דגנים, אורז מלא, קמח מלא, שיפון וכו'. לפעמים עדיף לרחת פרוסה אחת של לחם נורמלי. לא לבן "פשוט" אלא לחם "טוב" ולמרוח עליה שכבה דקה מאשר לקחת 4 פרוסות של קלקר.. ולמרוח עליהן 4 שכבות דקות של משהו... שגם גרמו לך לאכול 4 שכבות ולא אחת.... וגם לא השביעו אותך כמו פרוסה אחת של לחם... כי הן מלאות אוויר.... את עושה קצת בלאגן בכל ההגדרות וחבל כי בסופו של דבר תפגעי גם בתהליך הירידה וגם בבריאות שלך.... לכי לדיאטנית טובה, אפילו בקופ"ח, או תקראי קצת - אפילו באינטרנט, על ערכי מזון, על ערכים גליקמיים, על פירמידת המזון, על איזון סוכר, רמות אינסולין ותביני למה הדרך שלך מובילה אותך בדיוק לכיוון ההפוך מזה שאת מנסה להגיע אליו מכירה שני אנשים שבגלל מצב בריאותי שלא נכנס אליו נאלצו לא לזוז מילימטר - לא ספורט ולא שום פעילות גופנית אבל הקפידו על תזונה נכונה וירדו יופי במשקל זה אפשרי. יותר קשה אבל אפשרי הסיבה היחידה שאת לא יורדת היא כי אתמכניסה את הגוף שלך כרגע למצב של מצוקה. חבל לדעתי תעצרי את זה ומהר לפני שזה יהיה מאוחר מדי הגוף שלנו הוא מכונה שזוכרת.. ומזכירה לנו כמה שאנחנו חושבים שאנחנו חכמים ו"נעבוד" עליה - זה לא אפשרי תאמיני לי.. מנסיון....

למעלה