מה הממוצעים של המספרים האלה ?

מה הממוצעים של המספרים האלה ?

גווני צבעים מורכבים מ 3 צבעים בסיסיים: Red Green Blue אני רוצה להרכיב גוון צבע שמורכב מגווני הצבע; שנהב, נס קפה, בננה, דבש וקרם. שלושת הצבעים הבסיסיים (אדום, ירוק וכחול) מוגדרים כמספרים. א) לגוון השנהב יש את ההגדרות הבאות: R 240 G 214 B 171 ב) לגוון הנס קפה יש את ההגדרות הבאות: R 156 G 122 B 48 ג) לגוון הבננה יש את ההגדרות הבאות: R 251 G 231 B 128 ד) לגוון הדבש יש את ההגדרות הבאות: R 222 G 179 B 49 ה) לגוון הקרם יש את ההגדרות הבאות: R 255 G 252 B 240 אני רוצה לקחת את המספרים שמופיעים ב Red של כל אחד מחמשת הגוונים ולדעת את המספר הממוצע של כל חמשת ה Red. אני רוצה לקחת את המספרים שמופיעים ב Green של כל אחד מחמשת הגוונים ולדעת את המספר הממוצע של כל חמשת ה Green. ואני רוצה לקחת את המספרים שמופיעים ב BLUE של כל אחד מחמשת הגוונים ולדעת את המספר הממוצע של כל חמשת ה Blue. והשאלה היא מהו הממוצע של האדום, מהו הממוצע של הירוק ומהו הממוצע של הכחול. והאם זה ייתן לי את גוון הצבע הממוצע שבין כל חמשת הגוונים (הגוון שהוא תוצר שילוב של חמשת גווני הצבע; שנהב, נס קפה, בננה, דבש וקרם) ?

בני שור

New member
אופטיקה יסודית

האם זה יתן את גוון הצבע הממוצע (ומהו)? תלוי בעד כמה שילובים כאלה אכן ליניאריים, עניין לאופטיקאים יסודיים. ובעניין חישוב הממוצעים, המהדרין דוגלים בנייר ועיפרון (גם מחק), וסתם עמך במחשבון.

למעלה