מה הרפואה חושבת על לקיחת אבקת

offroad450

New member
מה הרפואה חושבת על לקיחת אבקת

חלבונים? אני מתכוון לאבקת חלבונים לצורך בניית השריר למתאמנים בחדר כושר? האם זה יכול להזיק?

yoelnd

New member
אבקת שריר

הי בעיקרון לא תמיד מומלץ על חלבון אלא דווקא לפחממות מורכבות וכמו כל דבר בחיים יש סכנה עד שדופקים את הכליות שהן אחראיות לפינוי החלבון מהגוף ואז תייצור עומס ולכן חשוב לפנות למתמחה בתחום תזונת הספורט ולהתאים את התזונה שלך כבסיס ואם יש צורך בתוספים אחרים והכל תלוי בכמות וסוג האימונים - מה שלא ציינת! בבריאות טובה!

תודה ליואל

אני באופן איש לא מתמצאת בתחום זזה. נשמע לי רעיון טוב לפנות לתזונאי/ת ספורט.

yuvalfrr

New member
בניגוד לרשום מעלה,

אין שום סכנה, גם לא לכליות, בלקיחת שייק חלבונים. שייק החלבונים הוא פשוטו כמשמעו תחליף למקור חלבון אחר - שווה ערך לאכילת 100 גר' עוף , 3/4 פחית טונה או כ 3 כוסות חלב. אכילת כמות יתרה של חלבון (מדובר בסך גבוה במיוחד מהממוצע, וגם מהכמות שנצרכת ע"י ספורטאים) מקשה על הכליות רק אצל בודדים שקיימת אצלם רגישות בכליות גם כך , ואצל מרבית האנשים אין סיבה לבעיה עם שייק חלבונים. זכור כי השייק הוא תחליף לחלבון ממקור אחר בלבד , והוא לא "בונה שריר" כפי שרשמת. בניית שריר מורכבת מאימונים נכונים למטרתך , תזונה נכונה (עם התייחסות נכונה לפחמימות , חלבונים ושומנים כמרכיבים את הסך הקלורי שאתה צורך) ומנוחה. אני מציע לך לפנות לפורום "חדרי כושר" ולקרוא מאמרים בנושא וכך תוכל להגיד ליעד שלך.

למעלה