מה ואיפה במעונות

stkachov

New member
מה ואיפה במעונות

בשעה טובה נכנסתי למעונות(טליה) ועכשיו צריך להכיר את המקום ואת הכללים בו. יש לי מספר שאלות על החיים במעונות, אשמח אם מישהו יתייחס: 1. איפה נמצאים חדרי המחשב במעונות? האם הכניסה חופשית או צריכים כרטיס כלשהו או סיסמא למחשבים? 2. איך ומול מי צריך לברר את ענייני החיבור של הכבלים, אינטרנט, קו טלפון? 3. יש במעונות תיבת דואר? איך מקבלים? 4. מדיניות הכנסת רכב... כשצריכים פשוט ללכת לקב"ט ולבקש אישור(בהנחה שאין לי אוטו באופן קבוע)? 5. אורחים - מותר להביא אורחים? מול מי צריך לתאם את זה? מותר להלין אורחים במעונות? אם נניח אני רוצה להזמין כמות גדולה של אנשים(ליום הולדת או משהו כזה), זה מקובל? 6. במקרה שאבד מפתח או תקלה כלשהי בדירה, למי פונים? יש מה שנקרא "אחראי בניין"? איך מגיעים אליו? תודה

תשובות לחלק מהשאלות

סלחו לי (ותקנו אותי) על אי-דיוקים אפשריים כי אני מסתמכת על זכרוני בלבד. 1. חדר המחשב של פדרמן נמצא באחת מהקומות הנמוכות ביותר (יש אחד או שניים אם אני לא טועה), ישנם מספר חדרי מחשב של טליה, הם נחמדים הרבה יותר כי הם פחות עמוסים מהחדר המזוויע של פדרמן, והם ממוקמים אף הם במפלסים הנמוכים יותר. אני לא זוכרת קומות מדויקות אבל בחוברת ההנחיות (בהנחה וקיבלתם כזו בכניסה למעונות) אמור להיות פירוט. 3. תיבות דואר יש, הן ממוקמות ממש ליד המעלית שמובילה מטליה ליציאה. את המפתחות אמורים לקבל ביום של קבלת המפתחות לדירה, אם אני זוכרת נכון. פשוט מאוד- התיבה שלך היא לפי מספר דירה (משותפת לכל הדיירים באותה דירה אאל"ט). בחוברת אמורה להיות הנחייה אפילו כיצד למען מכתבים לתיבה זו, כך שזה ממש פשוט. אם לא תודיע לאנשים על התיבה הנ"ל הם לא ידעו שהיא קיימת, ואז תשכח אתה עצמך מקיומה ויצטברו שם חיובים של תשלומים שלא שילמת למעונות עד שביום מן הימים ההוא עם הכיפה הצבעונית יבוא לפנות אותך
6. יש אחראי בניין, המשרד שלו נמצא בפדרמן. לא צריך לפנות אליו ישירות אלא להשאיר פתק בתיבה שליד מזכירות המעונות והוא יגיע (סביר להניח) באותו היום כדי לסדר את התקלה.

stkachov

New member
חוברת

זה באמת דבר מתבקש... רק שלי שכחו לתת אחת כזאת

אוף

במקרה והם לא פשוט שכחו, נראה לי שזו מגמה מעצבנתש שמתפתחת שם. לא מקבלים יותר רשימת קורסים בדואר- צריך להדפיס מהאתר; לא מקבלים הסברים על זה וזה וטפסים על זה וזה וזה וזה- צריך להוריד מהאתר; לא מקבלים חוברת מהמעונות.. וכן הלאה. בעע.

קצת תשובות

קודם כל אתה תקבל חוברת, ואם לא קיבלת גש למשרד, וקרן תשמח לתת לך אחת כזאת. אבל לעניינינו: 1. לא צריך כרטיס או סיסמה כלשהי למחשבים במעונות. קצת קשה להסביר איפה נמצאים חדרי המעונות, אולי הכי פשוט לשאול, אבל בכל זאת: אם אתה יורד מהבוטקה של השומר קומה אחת לחניה (כלומר לא יורד עוד אחת אלא נשאר בקומת החניה הגבוה יותר), והולך עד הסוף ימינה כשתצא מהחניה יש שם חדר מחשבים יחסית גדול עם די הרבה מחשבים. אם תחזור לחניה ותלך עד הסוף שמאלה, כשתצא מהחניה יש חדר כביסה (ובו מכונה אחת ומייבש אחד) ומולו חדר קטנטן ובו שני מחשבים. אם תרד משם במדרגות למטה, תחצה את החצר, ותרד עוד קומה, תמצא עוד חדר עם כמה מחשבים (ולידו עוד שתי מכונות כביסה.) 2. את ענייני הטלפון אתה מברר אצל קרן במשרד, יש שם פעם בשבוע נציגה של בזק, נדמה לי בימי שני, ואם היא לא שם יתנו לך טלפון שלה, ויחברו אותך מהר מאוד, טלפון בחדר עם קוד אישי. הם גם משאילים לך מכשיר פיזית. כבלים אתה יכול לעשות דרך משרדי האגודה, שנמצאים כשאתה נמצא מול בניין המדרגה, למטה. אינטרנט אם אתה לא חיי בטליה 700\800 פשוט עושים עצמאית, מבררים תשתית בהוט\בזק ומחפשים את הספק הזול ביותר... (אני מניחה שאם אתה רוצה שבזק יהיו התשתית כדאי קודם כל להתחבר, אצלי השתתית היא הוט, והיה לי אינטרנט לפני שהחלטתי לעשות כבלים) 3. יש במעונות תיבות דואר. בטיילת, צמוד למעלית (כלומר הכי צמוד לימין, עם אתה עם הפנים לפדרמן, לא רחוק מהסופר) התיבת דואר שלך היא פשוט התיבה עם מספר החדר שלך, חפש פעם אחת את המספר ואז תשתדל לזכור.. את התיבה פותחים עם המפתח הקטן המצחיק שקיבלת בנוסף למפתח הדירה והחדר, והיא משותפת לכל השותפים בדירה. דואר אתה מקבל לכתובת הזאת : מעונות הסטודנטים אוניברסיטת חיפה פדרמן\טליה\בריטניה (בהתאם לאיפה שאתה גר) דירה_____ חיפה מיקוד 31905 4. מדיניות הכנסת רכב- בשביל להחנות באופן קבוע במעונות צריך לשלם. אם אתה רוצה שאורחים יכניסו אותך כדי לקחת משהו\ לתת משהו אתה יכול לדבר עם השומר , לרוב לא יעשו בעיות (לפעמים יבקשו ממך להשאיר תעודה או משהו. אוטו לכמה ימים פעם ב' אפשר לבקש אישור מהקב"ט. לי הוא בהתחלה לא הסכים אבל הצקתי לו ובסוף הוא הסכים.. נראה לי שבסופו של דבר הכול אפשרי. אבל אפשר גם לחנות בחוץ במגרש שצמוד למעונות. 5. מותר להלין אורחים במעונות. צריך לבקש אישור או מאם הבית או (בתכלס זה מה שעושים) מהשומר. בעקרון אם אין לך אישור לינה אורחים צריכים לפנות את המעונות עד 12 בתשעים אחוז מהפעמים לא אוכפים את זה, אבל לפעמים השומרים מסתכלים בלילה ורואים שיש אצלהם עוד תעודות (כל אורח חייב להשאיר תעודה אצל השומר) ופעם אחת בואו ודפקו אצלינו בדלת וגירשו חברים של שותפה שלי בשתיים בלילה.. היה מצחיק אבל גם מאוד לא נעים. בתכלס לא עושים בעיות בלתת אישור לינה (זה לוקח שניה) אבל יש חוק שאסור להלין אורחים יותר מפעמיים בשבוע (או אולי שלושה? לא זוכרת) אין בעיה להזמין גם הרבה מאוד חברים לדירה, אבל הם כמובם יצטרכו להשאיר תעודות בשער, וחוץ מזה תזכור שהדירה לא עצומה בגודלה ואין המון כיסאות\ספות. 6. כשיש תקלה כלשהי או הלך לאיבוד מפתח אתה ניגש לקרן במשרד, ממלא טופס תקלה, או אם זה משהו דחוף, היא קוראת לאב בית בקשר, והוא בא ופותח לך\עוזר לך. לא שאלת אבל אני אציין רק שהמכונות כביסה הטובות הן אלו שציינתי בהוראות ההגעה למחשבים, מכונות הכביסה הן חינם ללא תשלום, צריך רק להביא אבקה ומרכך. המכונה עובדת בערך 30 דקות, ומאוד כדאי להיות שם אחרי כדי לקחת\להעביר למייבש. אני תמיד שמה את המייבש על תוכנית של חמישים דקות (לוחצים על D)

IdanXP

New member
../images/Emo207.gif - שאלה למנהל וגם ../images/Emo49.gif על הפורום ->

קודם כל מזל"ט על הפורום החדש, נחמד שיש פורום שמתעסק רק בנו הסטודנטים של חיפה. אבל מקריאה של השרשור הזה, אני רוצה להבין משהו... המנהל של הפורום - stkachov ... אתה עדיין לא סטודנט באונ' וקיבלת לנהל את הפורום ? נראה לי קצת מוזר ולא כ"כ הגיוני... או שאולי לא הבנתי נכון ?! בכל מקרה, מקווה שהפורום יהיה כמה שיותר פעיל, ובהצלחה stkachov לרגל תחילת לימודיך !

stkachov

New member
הבנת נכון

אני מתחיל את לימודי באוניברסיטה השנה - שנה א'. ולא קבלתי לנהל את הפורום, זה לא צ'ופר שמקבלים על משהו, אלא יזמתי את פתיחתו והקמתו. מעבר לכך, כל אחד היה יכול לעשות זאת, אך משום מה אף אחד לא יזם כזה רעיון עד עכשיו, וחבל. דבר נוסף - כמחצית מחברי הפורום הם תלמידי שנה א' כמוני שזה עתה מתחילים לימודיהם. המטרה שלי הייתה ליצור קהילה של סטודנטים שיש להם משהו משותף, קרי סטודנטים שלומדים באותו מוסד לימודים. נכון שאין לי את הנסיון של מי שלמד פה כבר כמה שנים, אבל זה לא משהו שאמור להפריע. אני גם לא רואה את עצמי כ"מנהל" אלא כאחד מחברי הקהילה, וכיוון שאני יזמתי את פתיחתה, אני גם המנהל שלה אבל אם יש דברים שאיני יודע, אני לא מתבייש לשאול את הח'ברה היותר מנוסים. בכל אופן תודה על הברכות ואתה בהחלט מוזמן להשאר עמנו ולתרום

IdanXP

New member
הבנתי... ->

לא חשבתי שזה כזה פשוט לבקש לפתוח כאן פורום אם יש נושא... אבל טוב לדעת. בכל מקרה, ח"ח על היוזמה ואני מקווה לתרום כמה שאוכל !

אל תדאג...

אני סטודנטית שנה ג' ואני פה לעזור. מזמן תהיתי למה אין פורום בנושא, אבל אין לי את הזמן להשקיע בניהול פורום, אז לא רציתי לקחת על עצמי את האחריות. בטוח לא תדע לענות על הרבה שאלות של סטודנטים, ואנחנו הסטודנטים הוותיקים נעזור. שיהיה המון בהצלחה בניהול הפורום וכמובן בלימודים.

למעלה