מה זה אומר להיות "אנושי"

מה זה אומר להיות "אנושי"../images/Emo190.gif

הי לכולם קבלתי אתמול במייל את הלינק הזה http://www.isav.org.il/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=65%20 המדבר על ניסויים שנערכים בקופים - במדינה שלנו התגובה הראשונה שלי היתה זעם שבמהרה הפך לכאב והתחלתי לדמוע - הלב שבי פשוט התכווץ. מודה שאין חלק בהוויתי שמסוגל "להבין" את זה. אח"כ חקרתי את המחשבות שלי בעניין למשל - "לא אמורים להתעלל בהם ככה" אז המציאות תמיד מוכיחה לי שמה שקיים, זה מה שקיים בתוך הרגע אך זה לא מונע ממני את הנסיון לשנות את המציאות מהרגע הנוכחי אל תוך העתיד. המחקר הזה נועד לחקור את המוח של הקוף ואי מודה שהסקרנות שלי גדולה יותר לחקור את המוח / המחשבות של המדענים האלו שמאמינים שזה בסדר להגיע לרמה גדולה שכזו של התעללות ביצור חי - קוף - שהוא יצור כמעט אנושי. כי זה נשגב מבינתי . אז מזמינה אתכם להכנס ללינק ולראות את הסרטון (הלינק כתוב למעלה) ואם הלב החומל שבכם רוטט - אז גם לחתום על העצומה או לעשות כל פעולה שנראית לכם כתומכת בהפסקת הניסויים האכזריים האלו. בואו נעזור למדענים הללו להתאמץ ולמצוא דרכים יותר "אנושיות" ללמוד את תפקודי המוח. ובנתיים שולחת סליחה ,הכרת תודה ואהבה לכל החיות האלו שנמצאות במעבדה - ועל השיעור המאתגר שהם חווים בחייהם הללו דרכנו בני האדם, שיכול ללמד את כולנו לא מעט על מה שאנו מגדירים עצמנו כ "אנושיים". תודה טל
מהתרגולים שעשיתי עם המחשבות שלי בעניין גיליתי שאני לא מוצאת בתוכי שום חלק שמאמין שחיי יקרים מספיק בכדי שקוף יעבור עינוי שכזה במשך שלוש שנים מישהו מכם מאמין אחרת? חיינו יקרים יותר מהחיים שלהם? (ולכן זה "מוצדק"?) הייתי חוקרת את המחשבה הזו.

טל יקירתי,

תודה על השיתוף. ביום שארצה לחקור את הזעם - כאב - דמעות שעולים בי כתגובה להתעללות בבעלי חיים אדע שתפקיד ה"עבודה" בחיי הסתיים, או לפחות שהפכתי להיות מכני בגישתי ל"עבודה". מה רע בכאב? ואולי המחשבה שאני 'צריך' לחקור את המחשבות שמעלות בי כאב היא זאת שצריכה להחקר? אולי ההתנגדות לכאב היא זאת שאמורה להחקר? אני מוטרד גם מהאמירה שלך "...התעללות ביצור חי - קוף - שהוא יצור כמעט אנושי." ואם הוא לא כמעט אנושי אז זה כשר להתעלל? ביחס לנושא עצמו: קודם כל, אחוז גבוה מהנסיונות בבע"ח נעשים ללא המטרה של הצלת חיי אדם אלא למטרות כמו קוסמטיקה וכו'. ביחס לאחוז הקטן שנעשה כביכול כדי להציל חיי אדם, אני הייתי מזמין לחקור את הדעות: "יש הבדל בין להתעלל בבע"ח לבין להתעלל בבני אדם". "בסדר להתעלל אם זה נועד להציל חיי אדם" "תרופות מצילות חיי אדם" וכו' אור ואהבה

עוד נקודת מבט....../images/Emo140.gif

לחקור את המחשבות בנוגע להתעללות היה דווקא מסע מאוד מעניין לא בגלל שזה "בסדר" / לא בסדר לכאוב אלא בגלל שלא הצלחתי להרדם במשך 3 שעות בלילה והתהפכתי מרוב מחשבות על זה וכל הזמן העיניים של הקוף הזה באו אליי אז בכדי להרדם חקרתי את המחשבות שעלו לי. ומה שאני רואה באחר גם בעיניים של קוף - זה רק השתקפות של העצמי שלי ראיתי את כל מה שיש שם בעצמי ואת כל הסיפורים שעלו מהמעמקים למשל - איפה אני טוחנת לעצמי במוח עם מחשבות מכאיבות- זו לא התעללות ? וכן הלאה ברור שכן אך כל עניינה של העבודה אומר שהסבל נובע מהויכוח עם המציאות או כמו שקייטי אומרת - אם יש את הדיעה שלך מי צריך את אלוהים? אז אני תמיד מבינה שאני לא מבינה ולכן בוחרת שלא לשפוט בשאלה 3 של איך אני מגיבה כשאני מאמינה למחשבה הזו ? - הלוא יש תת שאלה שאומרת מה מפחיד בלוותר על המחשבה הזו ש"זה נורא"? אז בעבורי זה היה - כי אז אהיה אדישה ואני לא אעשדה שום דבר לשינוי. ופתאום גיליתי שאני לא צריכה לכאוב כל כך את זה בתוך הגוף שלי ולא להרדם חצי לילה בכדי ליצור שינוי. וזו היתה חוויה טובה לגלות שגם אם חשבתי שהכאב זה מה שמניע אותי. זה בעצם לא. אלא דווקא הלב האוהב שבי הוא זה שמבקש ויוצר שינוי. אני הייתי חוקרת מחשבה - אני צריך לכאוב כי..... מה הכאב גורם לך להרגיש / להיות? בזכות זה שאני כואבת זה אומרת שאכפת לי יותר? ואם לא כואב לי אז "משהו לא בסדר אצלי?" אני מוכנה לחקור כל מחשבה שגורמת לי כאב לא כי אני מכנית אלא כי יש דרך נוספת לחוות את החיים האלו. ואם כואב לי אז כואב לי אך מצאתי שכאב לא תמיד מקדם אותי פעם האמנתי שבכדי לגדול צריך לכאוב היום אני כבר לא מאמינה בזה מצאתי דרכים אחרות לחיות את החיים וכן עדיין כואב לי ולפעמים זה פשוט עובר ולפעמים לא וכשזה לא אני חוקרת את המחשבות שלי. יודע מה עוד גיליתי דרך החקירה - שלרחם על הקוף הזה זה להתנשא מעליו - כמו בכל פעם שאנו "מרחמים" על מישהו. וגיליתי שקטונתי מלהבין את תפקידו היחודי בעולם הזה. ולכן רק מתוך המקום שבתוכי שכנראה לא מבין באמת את תפקידו- אני בוחרת לחפש מענה , לעינוי שמצוי בתוכי בכל פעם שאני רואה משהו שהמיינד שלי מפרש כסבל נוראי וכן גם לי יש עוד דרך ארוכה כמו כולנו וכן אחקור כל מחשבה שגורמת לי כאב עצום כי זה חופש להיות בלעדיה אם אני אסבול יחד עם הקוף היקר הזה - זה לא יעזור לו אך אם אפעל לשינוי זה אולי יעזור לרבים אחרים. ואיש יקר - אני בוחרת להחזיר את דברי להקשרם -לגבי יצור כמעט אנושי.... (שנדמה שהוצאו מההקשר שלהם) אין הצדקה להרוג / להתעלל בשום יצור חי ובתור צימחונית שלא הורגת אפילו נמלים אני עומדת מאחורי דברי. תודה
טל

למעלה